WRESTLING
DAILY SCHEDULE
2023-24 SEASON SCHEDULE
- No games scheduled
-
Belfast, Bucksport, Ellsworth, Mt. Desert Island, 5 p.m.
-
Belfast, Camden Hills, Dexter, Dirigo, Mattanawcook Academy, Messalonskee, Mountain Valley, Mt. Ararat/Brunswick, Oxford Hills, Skowhegan, Wells, Mt. Ararat/Brunswick, 9 a.m.
-
Belfast, Camden Hills, Messalonskee, Oceanside, 9 a.m.
-
Belfast, Caribou, Fort Kent, Mt. View, Washington Academy, 10 a.m.
-
Belfast, Cony, Edward Little, Massabesic, Mt. Blue, Nokomis, 9 a.m.
-
Belfast, Cony, Skowhegan, 6 p.m.
-
Belfast, Dexter, Dirigo, Ellsworth, Fort Kent, Foxcroft Academy, Madison/Carrabec, MCI, Mt. Desert Island, Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, Morse, Mt. View, Mt. Blue, Nokomis, Oxford Hills, Piscataquis, Skowhegan, 10 a.m.
-
Belfast, Erskine Academy, Fort Kent, Foxcroft Academy, Winslow, 9 a.m.
-
Belfast, Erskine Academy, MCI, Nokomis, 5 p.m.
-
Biddeford, Cheverus, Dirigo, Fryeburg Academy, Kennebunk, Mountain Valley, Wells, York, 9:30 a.m.
-
Biddeford/Thornton Academy, Fryeburg Academy, Sanford, 6 p.m.
-
Biddeford/Thornton Academy, Marshwood, Wells, 5 p.m.
-
Bonny Eagle, Camden Hills, Fryeburg Academy, Kennebunk, Marshwood, Massabesic, Mattanawcook Academy, Mountain Valley, Noble, Sanford, Scarborough/Gorham, Wells, York, Biddeford/Thornton Academy, Mt. Ararat/Brunswick, Portland/South Portland, Windham/GNG/Westbrook, 5 p.m.
-
Bonny Eagle, Camden Hills, Fryeburg Academy, Kennebunk, Marshwood, Massabesic, Mattanawcook Academy, Mountain Valley, Noble, Sanford, Scarborough/Gorham, Wells, York, Biddeford/Thornton Academy, Mt. Ararat/Brunswick, Portland/South Portland, Windham/GNG/Westbrook, 8:30 a.m.
-
Bonny Eagle, Cheverus, Sanford, 5 p.m.
-
Bonny Eagle, Deering, York, 5 p.m.
-
Bonny Eagle, Kennebunk, Marshwood, Massabesic, Mountain Valley, Scarborough, Wells, York, Biddeford/Thornton Academy, 9 a.m.
-
Bonny Eagle, Kennebunk, Marshwood, Mountain Valley, Scarborough, Wells, York, Biddeford/Thornton Academy, 9:30 a.m.
-
Bonny Eagle, Marshwood, Portland, 10 a.m.
-
Bonny Eagle, Massabesic, Scarborough/Gorham, 5 p.m.
-
Bonny Eagle, Noble, Biddeford/Thornton Academy, 5 p.m.
-
Bucksport, Cheverus, Cony, Erskine Academy, Madison/Carrabec, MCI, Medomak Valley, Messalonskee, Morse, Mt. View, Oceanside, Oxford Hills, Winslow, 10 a.m.
-
Bucksport, Edward Little, Ellsworth, Foxcroft Academy, Mattanawcook Academy, Mountain Valley, Mt. Desert Island, Oxford Hills, 8 a.m.
-
Bucksport, MCI, Mountain Valley, Oceanside, 6 p.m.
-
Calais, Dexter, Oceanside, Penobscot Christian, Winslow, 9 a.m.
-
Calais, Ellsworth, Woodland, Madison/Carrabec, Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, 10 a.m.
-
Camden Hills, Cony, Mt. Blue, 5 p.m.
-
Camden Hills, Edward Little, Gardiner, Skowhegan, 6 p.m.
-
Camden Hills, Erskine Academy, Oxford Hills, 6 p.m.
-
Camden Hills, Lincoln Academy, Mt. View, 6 p.m.
-
Camden Hills, Medomak Valley, Morse, Oceanside, Oxford Hills, 10 a.m.
-
Camden Hills, Messalonskee, Mt. Ararat/Brunswick, Nokomis, 3 p.m.
-
Camden Hills, Mt. View, Winslow, 6 p.m.
-
Cheverus, Cony, Erskine Academy, Gardiner, Madison/Carrabec, Morse, Mt. Blue, Oxford Hills, Skowhegan, Windham, Mt. Ararat/Brunswick, 9 a.m.
-
Cheverus, Cony, Gardiner, MCI, Medomak Valley, Morse, Mt. Blue, York, Portland/South Portland, Windham/GNG/Westbrook, 9 a.m.
-
Cheverus, Deering, Fryeburg Academy, Marshwood, Morse, Sanford, Traip Academy, Windham/GNG/Westbrook, York, 9:30 a.m.
-
Cheverus, Deering, York, 5 p.m.
-
Cheverus, Dirigo, Madison/Carrabec, Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, 10 a.m.
-
Cheverus, Marshwood, Scarborough/Gorham, 5 p.m.
-
Cheverus, Marshwood, Wells, 5 p.m.
-
Cheverus, Massabesic, Wells, 11 p.m.
-
Class A North regional, 10 a.m.
-
Class A South regional, 9 a.m.
-
Class A State Championships, 10 a.m.
-
Class B North regional, 10 a.m.
-
Class B South regional, 10 a.m.
-
Class B State Championships, 10 a.m.
-
Cony, Edward Little, Medomak Valley, Nokomis, 6 p.m.
-
Cony, Erskine Academy, John Bapst, Lincoln Academy, Messalonskee, 5:30 p.m.
-
Cony, Erskine Academy, Morse, Mt. View, 6 p.m.
-
Cony, Gardiner, Messalonskee, 5:30 p.m.
-
Cony, Mt. Ararat/Brunswick, Oceanside, 6 p.m.
-
Deering, Fryeburg Academy, Mountain Valley, Windham, 9:30 a.m.
-
Deering, Fryeburg Academy, Wells, 5:30 p.m.
-
Deering, Marshwood, Noble, 6 p.m.
-
Deering, Massabesic, Biddeford/Thornton Academy, 5 p.m.
-
Deering, Portland/South Portland, Scarborough/Gorham, Windham, 9:30 a.m.
-
Deering, Scarborough/Gorham, Windham, 5 p.m.
-
Dirigo, Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, 5 p.m.
-
Dirigo, Mt. Blue, Oxford Hills, Winslow, 5 p.m.
-
Edward Little, Ellsworth, Massabesic, MCI, Mt. Ararat/Brunswick, Sanford, Scarborough/Gorham, 9 a.m.
-
Edward Little, Ellsworth, Massabesic, MCI, Mt. Ararat/Brunswick, Sanford, Scarborough/Gorham, 9 a.m.
-
Edward Little, Erskine Academy, Mt. Ararat/Brunswick, 6 p.m.
-
Edward Little, Gardiner, Oceanside, Winslow, 8 a.m.
-
Edward Little, John Bapst, Mt. Blue, 6 p.m.
-
Edward Little, John Bapst, Mt. View, Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, 9 a.m.
-
Edward Little, MCI, Medomak Valley, Messalonskee, Mt. View, 9 a.m.
-
Edward Little, Mountain Valley, Oxford Hills, 6 p.m.
-
Edward Little, Mt. Ararat, Oxford Hills, 9 a.m.
-
Ellsworth, Erskine Academy, Lincoln Academy, Medomak Valley, Piscataquis, 10 a.m.
-
Erskine Academy, Gardiner, Morse, Oxford Hills, 5 p.m.
-
Erskine Academy, Mt. Blue, Mt. View, Oceanside, 9 a.m.
-
Foxcroft Academy, Medomak Valley, MCI, Mountain Valley, 5 p.m.
-
Fryeburg Academy, Kennebunk, Sanford, 6 p.m.
-
Fryeburg Academy, Massabesic, Portland, 6 p.m.
-
Fryeburg Academy, Noble, York, 6 p.m.
-
Fryeburg Academy, Scarborough, 6:15 p.m.
-
Gardiner, Lincoln Academy, MCI, Winslow, 9 a.m.
-
Gardiner, Madison/Carrabec, Messalonskee, Mt. View, 4 p.m.
-
Gardiner, Nokomis, Penobscot Christian, Winslow, 5 p.m.
-
Gardiner, Oxford Hills, Penobscot Valley, Skowhegan, Mt. Ararat/Brunswick, 10 a.m.
-
Girls’ state championship, 10 a.m.
-
Kennebunk, Biddeford/Thornton Academy, York, 5 p.m.
-
Kennebunk, Massabesic, Marshwood, 5 p.m.
-
Kennebunk, Portland, Sanford, 5:30 p.m.
-
Kennebunk, Scarborough/Gorham, 9 a.m.
-
Kennebunk, Wells, Scarborough/Gorham, 5 p.m.
-
Lincoln Academy, Medomak Valley, Oceanside, 6 p.m.
-
Lincoln Academy, Morse, Mt. Blue, Nokomis, Oceanside, 9 a.m.
-
Lincoln Academy, Mt. Ararat/Brunswick, 6 p.m.
-
Lincoln Academy, Nokomis, Oxford Hills, Skowhegan, 6 p.m.
-
Madison/Carrabec, Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, 6 p.m.
-
Marshwood, Sanford, Windham/GNG/Westbrook, 5 p.m.
-
Massabesic, Sanford, York, 6 p.m.
-
MCI, Medomak Valley, Mt. Ararat/Brunswick, 6 p.m.
-
Messalonskee, Mt. Ararat/Brunswick, Oxford Hills, Winslow, 10 a.m.
-
Messalonskee, Mt. Blue, Skowhegan, 5:30 p.m.
-
Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, Mountain Valley, 5 p.m.
-
Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill,Oceanside, Winslow, 6 p.m.
-
Morse, Mt. Blue, Skowhegan, Mt. Ararat/Brunswick, 6 p.m.
-
New England qualifier, 10 a.m.
-
Noble, Sanford, Scarborough/Gorham, 9 a.m.
-
Oceanside, Nokomis, 5 p.m.
-
Oceanside, Skowhegan, 8 a.m.
-
Portland, Biddeford/Thornton Academy, Scarborough/Gorham, 5 p.m.
-
Portland, Biddeford/Thornton Academy, Windham, 6:30 p.m.
-
Sanford, Windham, 9 a.m.
-
Zeb Leavitt Memorial: Cheverus, Deering, Dirigo, Edward Little, Gardiner, Windham, Monmouth/Richmond/Lisbon/Oak Hill, 9:30 a.m.
Saturday, December 9
Wednesday, December 13
Saturday, December 16
Wednesday, December 20
Thursday, December 21
Friday, December 22
Saturday, December 23
Wednesday, December 27
Thursday, December 28
Friday, December 29
Saturday, December 30
Tuesday, January 2
Wednesday, January 3
Friday, January 5
Saturday, January 6
Wednesday, January 10
Thursday, January 11
Saturday, January 13
Monday, January 15
Wednesday, January 17
Thursday, January 18
Saturday, January 20
Wednesday, January 24
Thursday, January 25
Saturday, January 27
Wednesday, January 31
Saturday, February 3
Saturday, February 10
Saturday, February 17
Tuesday, February 20
Friday, February 23
Belfast, Bucksport, Ellsworth, Mt. Desert Island, 5 p.m.
Belfast, Bucksport, Ellsworth, Mt. Desert Island, 5 p.m.;