BOYS' SOCCER

B SOUTH QUARTERFINAL: #7-CAPE ELIZABETH VS. #2-ERSKINE ACADEMY

October 26, 2021

CAPE ELIZABETH 5, ERSKINE ACADEMY 1

121OT2OTPK F
Cape Elizabeth ()
Erskine Academy ()

STATISTICS

BOXSCORE

ROSTERS

CAPE ELIZABETH ROSTER
Altenburg, Benjamin
Boudreau, Nicolas
Caldera, Eduardo
Carignan, Jack
Cochran, Robert
Connolly, Benjamin
Coupe, Dimitri
Coupe, Philip
Curran, Raef
Duryee, Crispin
Erickson, Ander
Gordon, William
Goss, Connor
Johnson, Max
Kelley, Grant
Kelley, Stewart
Lathrop, Keegan
Lathrop, Tiernan
Leonhirth, Cameron
Livingston, Tucker
Lombardo, Samuel
McDonald, Joseph
Mikulka, Dylan
Moon, Sebastian
Patterson, Nathan
RIchard, Sawyer
Ryzhov, Daniel
Shir, Hamza
Trachimowicz, Andrew
Wagner, Marcus
van Huystee, Alexander
ERSKINE ACADEMY ROSTER
,

TEAM SCHEDULES

CAPE ELIZABETHERSKINE ACADEMY

Record: 11-6-1

Date Time W/L/T Game Details
Thursday, 09/02/20217:00 PMLYarmouth 2, Cape Elizabeth 0Details
Saturday, 09/11/20216:00 PMLGreely 2, Cape Elizabeth 1Details
Tuesday, 09/14/20216:15 PMWCape Elizabeth 5, York 3
Friday, 09/17/20217:00 PMWCape Elizabeth 1, Freeport 0Details
Tuesday, 09/21/20213:30 PMWCape Elizabeth 3, Waynflete 1Details
Friday, 09/24/20216:00 PMWCape Elizabeth 5, Lake Region 1Details
Monday, 09/27/20216:00 PMWCape Elizabeth 6, Wells 0Details
Tuesday, 09/28/20216:00 PMWCape Elizabeth 9, Poland 0Details
Saturday, 10/02/20214:00 PMWCape Elizabeth 2, Fryeburg Academy 0Details
Tuesday, 10/05/20217:00 PMLYarmouth 2, Cape Elizabeth 0Details
Friday, 10/08/20217:00 PMLGreely 3, Cape Elizabeth 1
Tuesday, 10/12/20217:00 PMWCape Elizabeth 2, Gray-New Gloucester 1
Thursday, 10/14/20216:15 PMTCape Elizabeth 1, York 1, OTDetails
Tuesday, 10/19/20217:00 PMLFreeport 1, Cape Elizabeth 0
Friday, 10/22/20215:00 PMWCape Elizabeth 3, Gray-New Gloucester 0Details
Tuesday, 10/26/20212:30 PMWCape Elizabeth 5, Erskine Academy 1Details
Saturday, 10/30/20216:00 PMWCape Elizabeth 3, Gardiner 0Details
Wednesday, 11/03/20216:30 PMLYarmouth 2, Cape Elizabeth 1Details

Record: 11-3-2

Date Time W/L/T Game Details
Friday, 09/03/20213:30 PMWErskine Academy 2, Gardiner 0Details
Tuesday, 09/07/20213:30 PMWErskine Academy 5, Maranacook 1Details
Saturday, 09/11/202110:00 AMWErskine Academy 2, Medomak Valley 1Details
Tuesday, 09/14/20213:30 PMWErskine Academy 2, Lincoln Academy 1Details
Saturday, 09/18/20211:15 PMWErskine Academy 6, Oceanside 1Details
Tuesday, 09/21/20213:30 PMWErskine Academy 1, Leavitt 0
Thursday, 09/23/20213:30 PMWErskine Academy 1, Cony 0
Tuesday, 09/28/20216:00 PMWErskine Academy 1, Maranacook 0
Thursday, 09/30/20213:30 PMTLeavitt 1, Erskine Academy 1Details
Tuesday, 10/05/20213:30 PMLGardiner 3, Erskine Academy 2Details
Thursday, 10/07/2021WErskine Academy 6, Oceanside 1Details
Tuesday, 10/12/20213:30 PMWErskine Academy 2, Lincoln Academy 1Details
Thursday, 10/14/20213:30 PMLMedomak Valley 1, Erskine Academy 0
Tuesday, 10/19/20213:30 PMTErskine Academy 0, Cony 0
Friday, 10/22/20213:00 PMWErskine Academy 5, Poland 0Details
Tuesday, 10/26/20212:30 PMLCape Elizabeth 5, Erskine Academy 1Details