Boys' Cross Country
Class A State Championships
at Troy Howard MS, BelfastSaturday, October, 30, 2021
BOYSGIRLS69 115 117 143 174 190 197 212 239 248 248 260 276 295 Gorham 325
1 Abbott Valentine SR Hampden Academy 5:00.8 15:34.44 1
2 Daniel McCarthy SR Bangor High School 5:01.2 15:35.79 2
3 Grady Satterfield SR Mt. Ararat 5:09.1 16:00.20 3
4 Chris Walton SR Biddeford 5:15.9 16:21.21
5 Zachary Barry SR Scarborough 5:19.1 16:31.31 4
6 Calvin Cummings SR Gorham High School 5:19.4 16:32.21 5
7 Maddox Jordan SO Noble High School 5:20.2 16:34.73
8 Logan Ross SR Falmouth 5:20.3 16:35.09 6
9 Andrew Keene SR Kennebunk 5:25.8 16:51.95 7
10 Charlie Collins JR Hampden Academy 5:27.6 16:57.81 8
11 Eli Palmer JR Brunswick 5:29.2 17:02.56 9
12 Jacob Ramos SR South Portland 5:30.1 17:05.38 10
13 Braden Butler SR Marshwood 5:30.9 17:07.98 11
14 Luke Cloutier SR Massabesic 5:31.4 17:09.55
15 Alexey Seredin SR Deering High School 5:31.6 17:10.10 12
16 Harrison Shain SO Hampden Academy 5:32.1 17:11.54 13
17 Cyrus Evans JR Mt. Blue 5:33.1 17:14.73 14
18 Nathan Blades SO Portland 5:34.0 17:17.64 15
19 Dolan Pols SR Brunswick 5:37.7 17:29.03 16
20 Caden Cote SR Messalonskee 5:38.1 17:30.20 17
21 Miles Fischer JR Portland 5:39.9 17:35.90 18
22 Fritz Oldenburg SR Bangor High School 5:40.2 17:36.80 19
23 Brody Simons SO Hampden Academy 5:40.3 17:37.29 20
24 Flynn Crean JR Kennebunk 5:41.1 17:39.61 21
25 Henri McCourt FR Mt. Blue 5:41.5 17:40.72 22
26 Brady Guay SR South Portland 5:41.6 17:41.20 23
27 Daniel Niles JR Portland 5:41.6 17:41.31 24
28 Joey Valliere SR Brunswick 5:41.9 17:42.05 25
29 Patrick McKenney JR Skowhegan 5:42.3 17:43.36
30 Andrew Sirois SR Bonny Eagle 5:42.3 17:43.39 26
31 Judson Nash SR Hampden Academy 5:42.6 17:44.14 27
32 Miles Logan JR Brunswick 5:45.7 17:53.96 28
33 Kevin Fogarty FR Bangor High School 5:46.3 17:55.83 29
34 Ben Keleher SR Mt. Ararat 5:47.4 17:59.24 30
35 Rowan McDonald SO Bonny Eagle 5:47.5 17:59.61 31
36 Simon Socolow SR Bangor High School 5:49.9 18:06.84 32
37 Ethan DeMerchant JR Bangor High School 5:49.9 18:07.08 33
38 Lucien Beardsley JR Gorham High School 5:50.6 18:09.29 34
39 Jack Nickerson JR South Portland 5:51.0 18:10.25 35
40 Colby Pawson SR Messalonskee 5:51.6 18:12.16 36
41 Charlie Jacques FR Portland 5:51.8 18:12.87 37
42 Cooper Parlee SR Brewer High School 5:52.0 18:13.62
43 Adam Bendetson JR Scarborough 5:52.5 18:15.18 38
44 Aidan Pecoraro JR Westbrook 5:52.7 18:15.59
45 Nathan Kallin SR Brunswick 5:53.1 18:16.83 39
46 Felix Battle SR Brunswick 5:53.1 18:17.02 40
47 Tyler Shumate JR Biddeford 5:53.3 18:17.61
48 Pierce Coughlin FR Messalonskee 5:54.0 18:19.77 41
49 Tyler Gilbert SO Bonny Eagle 5:54.2 18:20.28 42
50 Sam DeGrappo JR Marshwood 5:54.3 18:20.74 43
51 Joseph Cotta JR Scarborough 5:54.5 18:21.30 44
52 Adam Miller-Treat JR Bangor High School 5:55.0 18:22.83 45
53 Nathan Driscoll JR Scarborough 5:55.9 18:25.60 46
54 Xavier Lemieux SO Bonny Eagle 5:55.9 18:25.67 47
55 Walker Hedrich FR Camden Hills 5:56.6 18:27.88
56 Adam Bilodeau JR Lewiston 5:57.0 18:28.93
57 Eli Hoeft FR Mt. Blue 5:57.1 18:29.38 48
58 Trevor Parlee SO Brewer High School 5:57.5 18:30.49
59 George Theall SR Portland 5:57.9 18:31.69 49
60 Tieran Croft SR Messalonskee 5:57.9 18:31.78 50
61 Ian Sampson JR Massabesic 5:58.4 18:33.24
62 Kyle Hartford JR South Portland 5:58.6 18:34.11 51
63 Willem van Oosterum SR Deering High School 5:59.0 18:35.23 52
64 Beckett Cote FR Messalonskee 5:59.1 18:35.45 53
65 Miles Woodbury JR Falmouth 5:59.4 18:36.50 54
66 Emmons Whited JR South Portland 5:59.5 18:36.69 55
67 Lucas Lefebvre SR South Portland 6:01.5 18:42.93 56
68 Owen Lynch JR Portland 6:01.6 18:43.27 57
69 Ethan Keller FR Scarborough 6:01.6 18:43.31 58
70 Harrison Jones JR South Portland 6:03.2 18:48.24 59
71 Evan Flynn SO Mt. Ararat 6:03.6 18:49.52 60
72 Tyler Stillman JR Hampden Academy 6:03.9 18:50.36 61
73 Kevin Lu SR Falmouth 6:04.8 18:53.34 62
74 Luke Dockham SO Marshwood 6:04.9 18:53.53 63
75 Trevor Williams SO Kennebunk 6:04.9 18:53.68 64
76 Gavin Nash SO Hampden Academy 6:05.7 18:56.16 65
77 Harrison Dunne FR Bonny Eagle 6:05.7 18:56.21 66
78 Ben Prestes SO Portland 6:06.4 18:58.14 67
79 Isaac Seeker JR Falmouth 6:07.2 19:00.85 68
80 Grey Vanderwood SR Oxford Hills 6:08.0 19:03.21
81 Quinn D'Alessio SR Bangor High School 6:08.3 19:04.12 69
82 Sebastian Shields SO Thornton Academy 6:08.9 19:06.10
83 Ryan Gray SR Falmouth 6:09.0 19:06.45 70
84 Benjamin Bouchard SO Scarborough 6:10.0 19:09.38 71
85 Sam Anderson SO Deering High School 6:10.2 19:09.90 72
86 Finley Knappe FR Kennebunk 6:11.3 19:13.48 73
87 Deven Abrams SR Deering High School 6:12.0 19:15.62 74
88 Nate Chase SR Mt. Ararat 6:12.2 19:16.38 75
89 Tomas Cundick SR Mt. Blue 6:12.4 19:16.74 76
90 Declan Frueh JR Falmouth 6:13.5 19:20.14 77
91 Hayden Sawyer JR Marshwood 6:13.6 19:20.75 78
92 Alex Hardy SR Mt. Blue 6:14.3 19:22.80 79
93 Logan Munsey SR Mt. Ararat 6:15.6 19:26.72 80
94 Finn Theos SR Marshwood 6:16.8 19:30.55 81
95 Owen Heseltine SO Mt. Blue 6:17.1 19:31.61 82
96 Andrew Atwater JR Kennebunk 6:17.3 19:32.05 83
97 Daniel Dalton SO Mt. Blue 6:18.5 19:35.68 84
98 Asa Tussing FR Deering High School 6:18.7 19:36.43 85
99 Parker Libby JR Mt. Ararat 6:19.6 19:39.14 86
100 Sam Fegel SO Messalonskee 6:20.5 19:41.96 87
101 Ben Byrd JR Marshwood 6:23.2 19:50.56 88
102 Luke Page SR Mt. Ararat 6:23.3 19:50.88 89
103 Sam Cashman FR Brunswick 6:28.3 20:06.19 90
104 Fletcher Crean JR Kennebunk 6:28.8 20:07.68 91
105 Max Stratton SO Deering High School 6:29.4 20:09.59 92
106 Evan Russo SR Gorham High School 6:30.7 20:13.73 93
107 Teighan Koch SR Bonny Eagle 6:31.1 20:14.87 94
108 Thomas Tracy JR Messalonskee 6:32.9 20:20.57 95
109 Nolan Feyler SO Gorham High School 6:34.0 20:24.02 96
110 Jacob Mora SO Gorham High School 6:34.7 20:26.21 97
111 Colby Shumway SO Scarborough 6:40.6 20:44.44 98
112 Dylan Hurley JR Kennebunk 6:40.8 20:45.12 99
113 Chris Jaynes FR Falmouth 6:43.5 20:53.61 100
114 James Tedder JR Deering High School 6:45.5 20:59.73 101
115 Cruise LaBrie SO Gorham High School 6:46.5 21:02.74 102
116 Nathan Bergquist-Guimond SO Gorham High School 6:47.5 21:05.98 103
117 Anthony Johnson SR Bonny Eagle 7:08.7 22:11.91 104
118 Noah Rogers FR Marshwood 8:29.0 26:21.36 105
51 112 Gorham 115 118 151 165 181 190 196 211 242 270 324
1 Delaney Hesler SR Bonny Eagle 5:56.8 18:28.29 1
2 Megan Randall SR Bangor High School 6:00.6 18:40.19 2
3 Sarah McClellan SO Marshwood 6:15.9 19:27.81 3
4 Annabelle Brooks JR Cheverus 6:18.1 19:34.67 4
5 Emmaline Pendleton SR Bonny Eagle 6:18.9 19:37.13 5
6 Jenna VanRyn SO Camden Hills 6:20.1 19:40.87 6
7 Payton Bell JR Edward Little 6:20.8 19:42.95
8 Cassie Middleton FR Camden Hills 6:20.9 19:43.14 7
9 Addie Fuller JR Marshwood 6:21.2 19:44.13 8
10 Megan Cunningham SR Deering High School 6:23.1 19:50.20
11 Emma Charles SR Mt. Blue 6:23.4 19:51.17 9
12 Samantha Moore FR Portland 6:24.0 19:52.93 10
13 Addy Thibodeau SO Bonny Eagle 6:24.2 19:53.68 11
14 Hannah Stevens SR Bonny Eagle 6:24.7 19:55.11 12
15 Elisabeth Loranger SR Gorham High School 6:31.2 20:15.39 13
16 Jaz Vanderhoof SR Thornton Academy 6:33.5 20:22.28 14
17 Katie McCarthy SO Bangor High School 6:33.6 20:22.72 15
18 Sadie Harrow JR Bangor High School 6:33.9 20:23.76 16
19 Grace Johnson JR Gorham High School 6:36.6 20:32.19 17
20 Kayla Graffam JR Brewer High School 6:37.6 20:35.10
21 Fiona Hanrahan JR Falmouth 6:38.3 20:37.39 18
22 Grace Turner SR Cheverus 6:40.6 20:44.62 19
23 Rachel Cummings JR Gorham High School 6:43.6 20:53.83 20
24 Madeline Kallin SO Brunswick 6:43.6 20:53.94 21
25 Rowan Driscoll FR Scarborough 6:44.8 20:57.40
26 Kallie Warner SO Bonny Eagle 6:45.2 20:58.65 22
27 Rita Cummings SO Gorham High School 6:47.2 21:04.86 23
28 Teagan Barry JR Falmouth 6:47.2 21:05.11 24
29 Tenley Flint JR Portland 6:48.2 21:08.21 25
30 Allie Hesler SO Bonny Eagle 6:49.4 21:11.86 26
31 Lila Findlay SR Falmouth 6:49.5 21:12.22 27
32 Catie McClellan SR Marshwood 6:51.1 21:17.17 28
33 Alyssa Sigfridson JR Portland 6:52.1 21:20.20 29
34 Elise Tardiff FR Falmouth 6:52.8 21:22.42 30
35 Marissa Pushard FR Hampden Academy 6:53.9 21:25.71
36 Zoe Wilson JR Brunswick 6:55.2 21:29.77 31
37 Brynne Robbins SR Mt. Blue 6:55.3 21:30.24 32
38 Hannah Keene FR Kennebunk 6:55.5 21:30.63 33
39 Ellie Gilman FR Brunswick 6:55.8 21:31.58 34
40 Emma Tessier JR Marshwood 6:55.8 21:31.77 35
41 Nora McCourt FR Mt. Blue 6:56.1 21:32.72 36
42 Maya Judice JR Thornton Academy 6:57.0 21:35.36 37
43 Maggie Chamberlain JR Marshwood 6:57.4 21:36.82 38
44 Sophie Reuter FR Bangor High School 7:01.0 21:48.00 39
45 Bridget Reusch JR Mt. Blue 7:05.8 22:02.67 40
46 Lauren Howland JR Camden Hills 7:08.8 22:12.16 41
47 Anna Nelson SR Gorham High School 7:09.1 22:13.15 42
48 Leska Whitmarsh SR Cheverus 7:10.7 22:17.97 43
49 Abby Valliere JR Brunswick 7:12.2 22:22.66 44
50 Lydia White SO Mt. Ararat 7:12.8 22:24.55 45
51 Alison St. Peter SO Bangor High School 7:13.4 22:26.44 46
52 Lilly Knappe JR Kennebunk 7:13.5 22:26.58 47
53 Moriah Reusch JR Mt. Blue 7:13.8 22:27.50 48
54 Aislyn McLean SO Gorham High School 7:14.8 22:30.73 49
55 Greta Holmes JR Portland 7:14.8 22:30.75 50
56 Ella Boxall SR Kennebunk 7:15.2 22:31.84 51
57 Zora DeSilva FR Falmouth 7:15.6 22:33.24 52
58 Sophia Mazzarelli SO Bangor High School 7:16.6 22:36.25 53
59 Mary Wheeler SR Mt. Ararat 7:18.2 22:41.33 54
60 Ava Dries SR Falmouth 7:18.4 22:41.97 55
61 Abigail Fox SR Thornton Academy 7:19.3 22:44.63 56
62 Maeve Ginevan FR Falmouth 7:24.3 23:00.26 57
63 Ryan Norton SR Mt. Ararat 7:24.5 23:00.78 58
64 Emily Donlon SR Thornton Academy 7:24.6 23:01.22 59
65 Hannah Wilkoff JR Brunswick 7:26.8 23:07.90 60
66 Brynn Butler FR Marshwood 7:26.9 23:08.31 61
67 Freida Camacho FR Brunswick 7:27.3 23:09.65 62
68 Natalie McCarthy SO Mt. Blue 7:30.3 23:18.87 63
69 Emily Quinnell JR Edward Little 7:30.4 23:19.26
70 Alana Day JR Marshwood 7:30.6 23:19.87 64
71 Mara Muse SO Kennebunk 7:30.9 23:20.81 65
72 Jasmine Knapp SR Bangor High School 7:31.3 23:21.92 66
73 Rylee Spadea SO Messalonskee 7:32.0 23:24.24
74 Ava Chadbourne FR Portland 7:34.1 23:30.76 67
75 Zawadi Debola SO Lewiston 7:34.6 23:32.29
76 Bo Miller SO Cheverus 7:34.9 23:33.18 68
77 Abbie Cramer SR Mt. Blue 7:36.3 23:37.52 69
78 Zoe O'Brien JR Camden Hills 7:36.7 23:38.77 70
79 Lily Hatrick SR Brunswick 7:38.3 23:43.79 71
80 Lola Black FR Camden Hills 7:39.0 23:45.99 72
81 Natalie Miner FR Gorham High School 7:41.2 23:52.65 73
82 Angela Moreno SO Kennebunk 7:41.2 23:52.67 74
83 Rowan Pow SR Kennebunk 7:42.1 23:55.49 75
84 Ella Marston JR Thornton Academy 7:42.7 23:57.48 76
85 Mary Herman FR Cheverus 7:44.8 24:04.04 77
86 Delaney Grant JR Kennebunk 7:45.7 24:06.80 78
87 Lucy O'Brien FR Camden Hills 7:47.1 24:11.11 79
88 Ella Sobol FR Portland 7:48.7 24:15.98 80
89 Matilda Schroeder FR Camden Hills 7:49.1 24:17.44 81
90 Molly Neuner JR Portland 7:49.7 24:19.24 82
91 MACKENZIE Munsey SO Mt. Ararat 7:51.0 24:23.27 83
92 Sarah Gray SO Mt. Ararat 7:54.0 24:32.66 84
93 Grace Lambert FR Thornton Academy 8:00.0 24:51.14 85
94 Maria Gonzalez Martins JR Thornton Academy 8:03.4 25:01.69 86
95 Samantha Heinzman SR Cheverus 8:05.5 25:08.10 87
96 Claire Tankersley JR Mt. Ararat 8:25.3 26:09.78 88
97 Saki Hoshino SR Mt. Ararat 8:28.3 26:19.06 89
BOYSGIRLS
69 | |
115 | |
117 | |
143 | |
174 | |
190 | |
197 | |
212 | |
239 | |
248 | |
248 | |
260 | |
276 | |
295 | |
Gorham | 325 |
1 Abbott Valentine SR Hampden Academy 5:00.8 15:34.44 1 2 Daniel McCarthy SR Bangor High School 5:01.2 15:35.79 2 3 Grady Satterfield SR Mt. Ararat 5:09.1 16:00.20 3 4 Chris Walton SR Biddeford 5:15.9 16:21.21 5 Zachary Barry SR Scarborough 5:19.1 16:31.31 4 6 Calvin Cummings SR Gorham High School 5:19.4 16:32.21 5 7 Maddox Jordan SO Noble High School 5:20.2 16:34.73 8 Logan Ross SR Falmouth 5:20.3 16:35.09 6 9 Andrew Keene SR Kennebunk 5:25.8 16:51.95 7 10 Charlie Collins JR Hampden Academy 5:27.6 16:57.81 8 11 Eli Palmer JR Brunswick 5:29.2 17:02.56 9 12 Jacob Ramos SR South Portland 5:30.1 17:05.38 10 13 Braden Butler SR Marshwood 5:30.9 17:07.98 11 14 Luke Cloutier SR Massabesic 5:31.4 17:09.55 15 Alexey Seredin SR Deering High School 5:31.6 17:10.10 12 16 Harrison Shain SO Hampden Academy 5:32.1 17:11.54 13 17 Cyrus Evans JR Mt. Blue 5:33.1 17:14.73 14 18 Nathan Blades SO Portland 5:34.0 17:17.64 15 19 Dolan Pols SR Brunswick 5:37.7 17:29.03 16 20 Caden Cote SR Messalonskee 5:38.1 17:30.20 17 21 Miles Fischer JR Portland 5:39.9 17:35.90 18 22 Fritz Oldenburg SR Bangor High School 5:40.2 17:36.80 19 23 Brody Simons SO Hampden Academy 5:40.3 17:37.29 20 24 Flynn Crean JR Kennebunk 5:41.1 17:39.61 21 25 Henri McCourt FR Mt. Blue 5:41.5 17:40.72 22 26 Brady Guay SR South Portland 5:41.6 17:41.20 23 27 Daniel Niles JR Portland 5:41.6 17:41.31 24 28 Joey Valliere SR Brunswick 5:41.9 17:42.05 25 29 Patrick McKenney JR Skowhegan 5:42.3 17:43.36 30 Andrew Sirois SR Bonny Eagle 5:42.3 17:43.39 26 31 Judson Nash SR Hampden Academy 5:42.6 17:44.14 27 32 Miles Logan JR Brunswick 5:45.7 17:53.96 28 33 Kevin Fogarty FR Bangor High School 5:46.3 17:55.83 29 34 Ben Keleher SR Mt. Ararat 5:47.4 17:59.24 30 35 Rowan McDonald SO Bonny Eagle 5:47.5 17:59.61 31 36 Simon Socolow SR Bangor High School 5:49.9 18:06.84 32 37 Ethan DeMerchant JR Bangor High School 5:49.9 18:07.08 33 38 Lucien Beardsley JR Gorham High School 5:50.6 18:09.29 34 39 Jack Nickerson JR South Portland 5:51.0 18:10.25 35 40 Colby Pawson SR Messalonskee 5:51.6 18:12.16 36 41 Charlie Jacques FR Portland 5:51.8 18:12.87 37 42 Cooper Parlee SR Brewer High School 5:52.0 18:13.62 43 Adam Bendetson JR Scarborough 5:52.5 18:15.18 38 44 Aidan Pecoraro JR Westbrook 5:52.7 18:15.59 45 Nathan Kallin SR Brunswick 5:53.1 18:16.83 39 46 Felix Battle SR Brunswick 5:53.1 18:17.02 40 47 Tyler Shumate JR Biddeford 5:53.3 18:17.61 48 Pierce Coughlin FR Messalonskee 5:54.0 18:19.77 41 49 Tyler Gilbert SO Bonny Eagle 5:54.2 18:20.28 42 50 Sam DeGrappo JR Marshwood 5:54.3 18:20.74 43 51 Joseph Cotta JR Scarborough 5:54.5 18:21.30 44 52 Adam Miller-Treat JR Bangor High School 5:55.0 18:22.83 45 53 Nathan Driscoll JR Scarborough 5:55.9 18:25.60 46 54 Xavier Lemieux SO Bonny Eagle 5:55.9 18:25.67 47 55 Walker Hedrich FR Camden Hills 5:56.6 18:27.88 56 Adam Bilodeau JR Lewiston 5:57.0 18:28.93 57 Eli Hoeft FR Mt. Blue 5:57.1 18:29.38 48 58 Trevor Parlee SO Brewer High School 5:57.5 18:30.49 59 George Theall SR Portland 5:57.9 18:31.69 49 60 Tieran Croft SR Messalonskee 5:57.9 18:31.78 50 61 Ian Sampson JR Massabesic 5:58.4 18:33.24 62 Kyle Hartford JR South Portland 5:58.6 18:34.11 51 63 Willem van Oosterum SR Deering High School 5:59.0 18:35.23 52 64 Beckett Cote FR Messalonskee 5:59.1 18:35.45 53 65 Miles Woodbury JR Falmouth 5:59.4 18:36.50 54 66 Emmons Whited JR South Portland 5:59.5 18:36.69 55 67 Lucas Lefebvre SR South Portland 6:01.5 18:42.93 56 68 Owen Lynch JR Portland 6:01.6 18:43.27 57 69 Ethan Keller FR Scarborough 6:01.6 18:43.31 58 70 Harrison Jones JR South Portland 6:03.2 18:48.24 59 71 Evan Flynn SO Mt. Ararat 6:03.6 18:49.52 60 72 Tyler Stillman JR Hampden Academy 6:03.9 18:50.36 61 73 Kevin Lu SR Falmouth 6:04.8 18:53.34 62 74 Luke Dockham SO Marshwood 6:04.9 18:53.53 63 75 Trevor Williams SO Kennebunk 6:04.9 18:53.68 64 76 Gavin Nash SO Hampden Academy 6:05.7 18:56.16 65 77 Harrison Dunne FR Bonny Eagle 6:05.7 18:56.21 66 78 Ben Prestes SO Portland 6:06.4 18:58.14 67 79 Isaac Seeker JR Falmouth 6:07.2 19:00.85 68 80 Grey Vanderwood SR Oxford Hills 6:08.0 19:03.21 81 Quinn D'Alessio SR Bangor High School 6:08.3 19:04.12 69 82 Sebastian Shields SO Thornton Academy 6:08.9 19:06.10 83 Ryan Gray SR Falmouth 6:09.0 19:06.45 70 84 Benjamin Bouchard SO Scarborough 6:10.0 19:09.38 71 85 Sam Anderson SO Deering High School 6:10.2 19:09.90 72 86 Finley Knappe FR Kennebunk 6:11.3 19:13.48 73 87 Deven Abrams SR Deering High School 6:12.0 19:15.62 74 88 Nate Chase SR Mt. Ararat 6:12.2 19:16.38 75 89 Tomas Cundick SR Mt. Blue 6:12.4 19:16.74 76 90 Declan Frueh JR Falmouth 6:13.5 19:20.14 77 91 Hayden Sawyer JR Marshwood 6:13.6 19:20.75 78 92 Alex Hardy SR Mt. Blue 6:14.3 19:22.80 79 93 Logan Munsey SR Mt. Ararat 6:15.6 19:26.72 80 94 Finn Theos SR Marshwood 6:16.8 19:30.55 81 95 Owen Heseltine SO Mt. Blue 6:17.1 19:31.61 82 96 Andrew Atwater JR Kennebunk 6:17.3 19:32.05 83 97 Daniel Dalton SO Mt. Blue 6:18.5 19:35.68 84 98 Asa Tussing FR Deering High School 6:18.7 19:36.43 85 99 Parker Libby JR Mt. Ararat 6:19.6 19:39.14 86 100 Sam Fegel SO Messalonskee 6:20.5 19:41.96 87 101 Ben Byrd JR Marshwood 6:23.2 19:50.56 88 102 Luke Page SR Mt. Ararat 6:23.3 19:50.88 89 103 Sam Cashman FR Brunswick 6:28.3 20:06.19 90 104 Fletcher Crean JR Kennebunk 6:28.8 20:07.68 91 105 Max Stratton SO Deering High School 6:29.4 20:09.59 92 106 Evan Russo SR Gorham High School 6:30.7 20:13.73 93 107 Teighan Koch SR Bonny Eagle 6:31.1 20:14.87 94 108 Thomas Tracy JR Messalonskee 6:32.9 20:20.57 95 109 Nolan Feyler SO Gorham High School 6:34.0 20:24.02 96 110 Jacob Mora SO Gorham High School 6:34.7 20:26.21 97 111 Colby Shumway SO Scarborough 6:40.6 20:44.44 98 112 Dylan Hurley JR Kennebunk 6:40.8 20:45.12 99 113 Chris Jaynes FR Falmouth 6:43.5 20:53.61 100 114 James Tedder JR Deering High School 6:45.5 20:59.73 101 115 Cruise LaBrie SO Gorham High School 6:46.5 21:02.74 102 116 Nathan Bergquist-Guimond SO Gorham High School 6:47.5 21:05.98 103 117 Anthony Johnson SR Bonny Eagle 7:08.7 22:11.91 104 118 Noah Rogers FR Marshwood 8:29.0 26:21.36 105
51 | |
112 | |
Gorham | 115 |
118 | |
151 | |
165 | |
181 | |
190 | |
196 | |
211 | |
242 | |
270 | |
324 |
1 Delaney Hesler SR Bonny Eagle 5:56.8 18:28.29 1 2 Megan Randall SR Bangor High School 6:00.6 18:40.19 2 3 Sarah McClellan SO Marshwood 6:15.9 19:27.81 3 4 Annabelle Brooks JR Cheverus 6:18.1 19:34.67 4 5 Emmaline Pendleton SR Bonny Eagle 6:18.9 19:37.13 5 6 Jenna VanRyn SO Camden Hills 6:20.1 19:40.87 6 7 Payton Bell JR Edward Little 6:20.8 19:42.95 8 Cassie Middleton FR Camden Hills 6:20.9 19:43.14 7 9 Addie Fuller JR Marshwood 6:21.2 19:44.13 8 10 Megan Cunningham SR Deering High School 6:23.1 19:50.20 11 Emma Charles SR Mt. Blue 6:23.4 19:51.17 9 12 Samantha Moore FR Portland 6:24.0 19:52.93 10 13 Addy Thibodeau SO Bonny Eagle 6:24.2 19:53.68 11 14 Hannah Stevens SR Bonny Eagle 6:24.7 19:55.11 12 15 Elisabeth Loranger SR Gorham High School 6:31.2 20:15.39 13 16 Jaz Vanderhoof SR Thornton Academy 6:33.5 20:22.28 14 17 Katie McCarthy SO Bangor High School 6:33.6 20:22.72 15 18 Sadie Harrow JR Bangor High School 6:33.9 20:23.76 16 19 Grace Johnson JR Gorham High School 6:36.6 20:32.19 17 20 Kayla Graffam JR Brewer High School 6:37.6 20:35.10 21 Fiona Hanrahan JR Falmouth 6:38.3 20:37.39 18 22 Grace Turner SR Cheverus 6:40.6 20:44.62 19 23 Rachel Cummings JR Gorham High School 6:43.6 20:53.83 20 24 Madeline Kallin SO Brunswick 6:43.6 20:53.94 21 25 Rowan Driscoll FR Scarborough 6:44.8 20:57.40 26 Kallie Warner SO Bonny Eagle 6:45.2 20:58.65 22 27 Rita Cummings SO Gorham High School 6:47.2 21:04.86 23 28 Teagan Barry JR Falmouth 6:47.2 21:05.11 24 29 Tenley Flint JR Portland 6:48.2 21:08.21 25 30 Allie Hesler SO Bonny Eagle 6:49.4 21:11.86 26 31 Lila Findlay SR Falmouth 6:49.5 21:12.22 27 32 Catie McClellan SR Marshwood 6:51.1 21:17.17 28 33 Alyssa Sigfridson JR Portland 6:52.1 21:20.20 29 34 Elise Tardiff FR Falmouth 6:52.8 21:22.42 30 35 Marissa Pushard FR Hampden Academy 6:53.9 21:25.71 36 Zoe Wilson JR Brunswick 6:55.2 21:29.77 31 37 Brynne Robbins SR Mt. Blue 6:55.3 21:30.24 32 38 Hannah Keene FR Kennebunk 6:55.5 21:30.63 33 39 Ellie Gilman FR Brunswick 6:55.8 21:31.58 34 40 Emma Tessier JR Marshwood 6:55.8 21:31.77 35 41 Nora McCourt FR Mt. Blue 6:56.1 21:32.72 36 42 Maya Judice JR Thornton Academy 6:57.0 21:35.36 37 43 Maggie Chamberlain JR Marshwood 6:57.4 21:36.82 38 44 Sophie Reuter FR Bangor High School 7:01.0 21:48.00 39 45 Bridget Reusch JR Mt. Blue 7:05.8 22:02.67 40 46 Lauren Howland JR Camden Hills 7:08.8 22:12.16 41 47 Anna Nelson SR Gorham High School 7:09.1 22:13.15 42 48 Leska Whitmarsh SR Cheverus 7:10.7 22:17.97 43 49 Abby Valliere JR Brunswick 7:12.2 22:22.66 44 50 Lydia White SO Mt. Ararat 7:12.8 22:24.55 45 51 Alison St. Peter SO Bangor High School 7:13.4 22:26.44 46 52 Lilly Knappe JR Kennebunk 7:13.5 22:26.58 47 53 Moriah Reusch JR Mt. Blue 7:13.8 22:27.50 48 54 Aislyn McLean SO Gorham High School 7:14.8 22:30.73 49 55 Greta Holmes JR Portland 7:14.8 22:30.75 50 56 Ella Boxall SR Kennebunk 7:15.2 22:31.84 51 57 Zora DeSilva FR Falmouth 7:15.6 22:33.24 52 58 Sophia Mazzarelli SO Bangor High School 7:16.6 22:36.25 53 59 Mary Wheeler SR Mt. Ararat 7:18.2 22:41.33 54 60 Ava Dries SR Falmouth 7:18.4 22:41.97 55 61 Abigail Fox SR Thornton Academy 7:19.3 22:44.63 56 62 Maeve Ginevan FR Falmouth 7:24.3 23:00.26 57 63 Ryan Norton SR Mt. Ararat 7:24.5 23:00.78 58 64 Emily Donlon SR Thornton Academy 7:24.6 23:01.22 59 65 Hannah Wilkoff JR Brunswick 7:26.8 23:07.90 60 66 Brynn Butler FR Marshwood 7:26.9 23:08.31 61 67 Freida Camacho FR Brunswick 7:27.3 23:09.65 62 68 Natalie McCarthy SO Mt. Blue 7:30.3 23:18.87 63 69 Emily Quinnell JR Edward Little 7:30.4 23:19.26 70 Alana Day JR Marshwood 7:30.6 23:19.87 64 71 Mara Muse SO Kennebunk 7:30.9 23:20.81 65 72 Jasmine Knapp SR Bangor High School 7:31.3 23:21.92 66 73 Rylee Spadea SO Messalonskee 7:32.0 23:24.24 74 Ava Chadbourne FR Portland 7:34.1 23:30.76 67 75 Zawadi Debola SO Lewiston 7:34.6 23:32.29 76 Bo Miller SO Cheverus 7:34.9 23:33.18 68 77 Abbie Cramer SR Mt. Blue 7:36.3 23:37.52 69 78 Zoe O'Brien JR Camden Hills 7:36.7 23:38.77 70 79 Lily Hatrick SR Brunswick 7:38.3 23:43.79 71 80 Lola Black FR Camden Hills 7:39.0 23:45.99 72 81 Natalie Miner FR Gorham High School 7:41.2 23:52.65 73 82 Angela Moreno SO Kennebunk 7:41.2 23:52.67 74 83 Rowan Pow SR Kennebunk 7:42.1 23:55.49 75 84 Ella Marston JR Thornton Academy 7:42.7 23:57.48 76 85 Mary Herman FR Cheverus 7:44.8 24:04.04 77 86 Delaney Grant JR Kennebunk 7:45.7 24:06.80 78 87 Lucy O'Brien FR Camden Hills 7:47.1 24:11.11 79 88 Ella Sobol FR Portland 7:48.7 24:15.98 80 89 Matilda Schroeder FR Camden Hills 7:49.1 24:17.44 81 90 Molly Neuner JR Portland 7:49.7 24:19.24 82 91 MACKENZIE Munsey SO Mt. Ararat 7:51.0 24:23.27 83 92 Sarah Gray SO Mt. Ararat 7:54.0 24:32.66 84 93 Grace Lambert FR Thornton Academy 8:00.0 24:51.14 85 94 Maria Gonzalez Martins JR Thornton Academy 8:03.4 25:01.69 86 95 Samantha Heinzman SR Cheverus 8:05.5 25:08.10 87 96 Claire Tankersley JR Mt. Ararat 8:25.3 26:09.78 88 97 Saki Hoshino SR Mt. Ararat 8:28.3 26:19.06 89