Boys' Cross Country

KVAC B Championship

Saturday, October, 16, 2021

Saturday, October, 16, 2021

BOYSGIRLS
Cony51
Lincoln Academy68
Morse74
Erskine Academy129
Nokomis132
Leavitt133
Belfast168
Maranacook182
Gardiner216
Winslow256
Watervillens
Medomak Valleyns
Oceansidens
Lawrencens

1. Connor Daigle (MV) 16:52.7; 2. Logan Ouellette (Lea) 17:10.7; 3. Jacob Pelletier (C) 17:57.4; 4. Liam Card (Lin) 18:21.6; 5. Riley Dunn (Mor) 18:58.9; 6. Sam Goldey (C) 19:10.4; 7. Will Robbins (B) 19:13.2; 8. Nick Choate (E) 19:13.2; 9. Sam Coffin (C) 19:15.7; 10. Andrew Turlo (Wat) 19:24.3; 11. Westley Dyer (B) 19:27.6; 12. Nick Russ (Lin) 19:31.7; 13. Noah Morris (MV) 19:33.6; 14. Riley Harper (Mor) 19:38.2; 15. Will Sherrill (Lin) 19:49.7; 16. Zephyr Lani-Caputo (E) 19:54.1; 17. Sawyer Wright (Mor) 19:55.1; 18. Gabe Durazo (Lea) 19:59; 19. Gaffney McDonough (Mor) 19:59; 20. James Mooney (C) 20:02.5; 21. Silas Bartol (Mar) 20:08; 22. Brandon Mastrianno (C) 20:21.6; 23. Dominick Gould (N) 20:22.5; 24. Conor Glasier (Lin) 20:25.5; 25. Nate True (Lin) 20:29.1; 26. Aiden Jacobs (Lin) 20:32.1; 27. Aleksander Carsley (N) 20:34.8; 28. Dominick Toscano (Lea) 20:43.1; 29. Eli Jakubisn (N) 20:44.2; 30. Max Olmstead (Mar) 20:46; 31. Drew Adams (N) 20:52.1; 32. Liam Drewniak (Mor) 20:59.4; 33. Will Clark (Lin) 21:02.9; 34. Kaden McINtyre (E) 21:03.9; 35. Wynn Pooler (E) 21:06.3; 36. Kyle Barlow (G) 21:07.8; 37. Andrew Doughty (N) 21:08; 38. Cooper Tarbuck (Mar) 21:11.7; 39. Jake Maheu (Lea) 21:12.2; 40. Owen Wallace (G) 21:24.5; 41. Jack D’Souza (Mor) 21:26; 42. Tyler Pelletier (C) 21:33.9; 43. Evan Watt (Win) 22:03.9; 44. Matthew Dos Santos (C) 22:05.2; 45. Dominic Smith (Mor) 22:06.9; 46. Talon Loftus (Win) 22:09.4; 47. Zach Berg (Mar) 22:19.2; 48. Kayden Soiett (G) 22:35.2; 49. Justice Marable (E) 22:36.8; 50. Zachary Armstrong (B) 22:47.5; 51. William Leach (G) 22:55.2; 52. Ryan Yang (Win) 22:59.1; 53. Trey Goodwin (Law) 23:08.1; 54. Kurtis Gould (N) 23:10.8; 55. Cole Clark (B) 23:11.4; 56. Logan Grubb (MV) 23:13.9; 57. James Green (N) 23:14.1; 58. Deklin Fitzgerald (O) 23:22.6; 59. Isaac Dostie (G) 23:26.7; 60. Clayton Allen (E) 23:30.6; 61. Alec Rolfe (B) 23:35; 62. Ryan Lynch (O) 23:37.6; 63. Desmon Young (Lea) 23:58.3; 64. Thomas Murphy (G) 24:20.5; 65. Eric Nelson (Mar) 24:31; 66. Asher Grazulis (Wat) 24:32; 67. Atticus Blue (MV) 24:35.9; 68. Zachary Bailey (G) 24:48.6; 69. Hugo Smith (E) 25:21.5; 70. George Taylor (Wat) 25:29.9; 71. Aiden Warme (Win) 25:41.2; 72. Noah Brisson (Lea) 25:47.5; 73. Justin Rogers (Win) 26:37.5; 74. Ryan Bowley (Law) 28:54.7

Lincoln Academy55
Cony57
Waterville81
Maranacook87
Morse94
Gardiner151
Belfast184
Medomak Valley192
Leavittns
Oceansidens

1. Abby Williams (Wat) 21:21.9; 2. Grace Kirk (C) 21:45.1; 3. Addison Pellerin (Win) 22:02; 4. Lina Martinez-Nocito (Mar) 22:14.9; 5. Beatrice Beale Tate (Wat) 22:17.5; 6. Ashlyn Poulin (G) 22:29.9; 7. Iris Hennin (Mor) 22:32.9; 8. Maria Protheroe (O) 22:33; 9. Bri Harriman (C) 22:42.7; 10. Grace Houghton (Lin) 22:48.5; 11. Audrey Hufnagel (Lin) 22:51.8; 12. Audrey Crews (Mor) 23:12; 13. Adeline Hall (Lin) 23:26; 14. Bronwen Coffin (Lin) 23:34.3; 15. Sage Fortin (C) 23:37.3; 16. Zoe Avery (Mor) 23:42.5; 17. Dylan Burmeister (Lin) 24:02.1; 18. Loralie Grady (C) 24:09.1; 19. Jenna Badeau (Mar) 24:11.6; 20. Addie Verrill (MCI) 24:12.4; 21. Annmarie Limberger (Wat) 24:14.7; 22. Emma Brown (C) 24:14.7; 23. Emma Roesner (Mar) 24:15.7; 24. Juniper Fowler (B) 24:31.3; 25. Lilly Mushlit (Mar) 24:44.4; 26. Marina McManus (Lin) 24:49.9; 27. Kassi Soule (MV) 24:51.1; 28. Olympia Farrell (Mar) 24:54.1; 29. Hazel Dow (Wat) 24:55.6; 30. Ashley Frederick (N) 24:58.6; 31. Elsa Bergdahl (Mar) 25:04.8; 32. Molly Sirois (Lea) 25:11.9; 33. Alayna Blier (G) 25:13.7; 34. Callie Stapp (Lin) 25:17.9; 35. Olive Beeton (Mor) 25:23.4; 36. Meara McVearry (B) 25:34.5; 37. Kaya Amundsen (Wat) 25:35.7;  38. Claire Holman (Mar) 25:36. 2; 39. Lora LaRochelle (Mor) 25:58.5; 40. Sydney Barlow (G) 26:06.2; 41. Kenzie Cote (Lea) 26:22.4; 42. McKayla Fortin (Win) 26:29; 43. Emily Mahoney (MV) 27:30.8; 44. Isabelle Strelneck (Mor) 27:41.6; 45. Claire Clifford (Mor) 27:45.2; 46. Jalyn Drost (MV) 28:00.5; 47. Abigail Fortin (G) 28:30.8; 48. Erin Robbins (B) 28:47.7; 49. Estella Sprague (B) 29:12. 6; 50. Tanzyla Omar (G) 29:36;  51. Ayla Noftall (C) 29:36; 52. Kassidy Gordon (Wat) 30:07.6; 53. Elizabeth Bowman (MV) 31:03.2; 54. Lillian Verrill (MCI) 31:16.3; 55. Molly Jennings (MV) 32:28.1; 56. Addison Stewart (G) 32:54.2; 57. Alyson Johnson (B) 33:57.6; 58. Giuliana Galizia (O) 34:10.1; 59. Morgan Flanders (MV) 35:35.8; 60. Isabelle Grey (O) 36:08.2; 61. Peregrine Bolduc-Ignasia (G) 44:36.6