KVAC: Belfast, Edward Little, Morse, Mt. Ararat, Waterville, Winslow

INDOOR TRACK

Tuesday, January, 25, 2022

BOYSGIRLS
Mt. Ararat149
Winslow62
Belfast48
Edward Little46
Waterville31
Morse28

4x800MR: 1. Mt. Ararat 9:50.80; 2. Winslow 9:51.60; 3. Morse 10:47.50

55m hurdles: 1. Elloit Timblin (MA) 10.17; 2. Hudson Holden (MA) 10.23; 3. Theodore Forcier (MA) 10.87

55m: 1. Nathaniel Smith (MA) 6.91; 2. Andrew Abelon (B) 7.10; 3. Evan Watts (Win) 7.11; 4. Ryan Martin (Win) 7.17; 5. Dawson Harrison (Wat) 7.24; 6. Mackenzie Wilkens (MA) 7.32; 7. Gavin Therriault (EL) 7.36; 8. Sheldon Wilson (MA) 7.77

1 mile: 1. Grady Satterfield (MA) 4:36.70; 2. Parker Libby (MA) 4:53.65; 3. Westley Dyer (B) 5:07.38; 4. Riley Dunn (M) 5:07.43; 5. Hudson Holden (MA) 5:37.66; 6. Logan Munsey (MA) 5:38.04; 7. Luke Page (MA) 5:40.08; 8. Alden Leonard (B) 6:04.03

400m: 1. Gavin Rowe (MA) 57.77; 2. Theo Ruehsen (Wat) 59.26; 3. Will Sampson (EL) 1:02.85; 4. Lucas Newsome (B) 1:05.70; 5. Jack D’Souza (M) 1:05.77; 6. Eli Ker (Wat) 1:09.81; 7. Brady Yazwinski (MA) 1:10.65

800m: 1. Joseph Richards (Win) 2:07.28; 2. Ben Keleher (MA) 2:08.46; 3. Parker Libby (MA) 2:17.45; 4. Weston Hartley (EL) 2:23.03; 5. Ryan Yang (Win) 2:23.99; 6. Westley Dyer (B) 2:41.49; 7. Andre Morin (Win) 2:43.02; 8. Aidan Warme (Win) 2:53.67

200m: 1. Nathaniel Smith (MA) 24.24; 2. Evan Watts (Win) 24.48; 3. Ryan Martin (Win) 25.14; 4. Gavin Therriault (EL) 25.21; 5. Mackenzie Wilkins (MA) 25.52; 6. Dawson Harrison (Wat) 26.59; 7. Ryan Sweet (MA) 27.24; 8. Cody Vincecruz (EL) 28.87

2 mile: 1. Grady Satterfield (MA) 9:44.91; 2. Rylie Harper (M) 9:44.99; 3. Riley Dunn (M) 11:28.95; 4. Braden Rioux (Win) 11:40.07; 5. Ben Keleher (MA) 11:50.70; 6. Westley Dyer (B) 12:08.99; 7. Ethan Martin (Wat) 13:15.63

4x200MR: 1. Winslow 1:39.69; 2. Mt. Ararat 1:56.46; 3. Waterville 2:08.39

Shot put: 1. Brady Goodwin (Win) 36-8.75; 2. Jack D’Souza (M) 32-6.25; 3. Tyler Berry (MA) 32-1.75; 4. Travis Reed (Win) 31-4.75; 5. Sheldon Wilson (MA) 30-10.25; 6. Skyelar Mason (MA) 29-5.25; 7. Monty Ford (B) 29-1.25; 8. Aidan Warme (Win) 28-8.5

Long jump: 1. Nathan Hyndman (EL) 20-0; 2. Andrew Abelon (B) 19-9.5; 3. Elliot Timblin (MA) 19-3.5; 4. Zackery St. Pierre (Win) 18-2.5; 5. Theo Ruehsen (Wat) 17-2.5; 6. Nolan Timberlake (MA) 17-2; 7. Will Sampson (EL) 16-8; 8. Dawson Harrison (Wat) 16-4

Triple jump: 1. Nathan Hyndman (EL) 40-7.5; 2. Thoe Ruehsen (Wat) 39-6; 3. Andrew Abelon (B) 39-3.5; 4. Gavin Therriault (EL) 38-7; 5. Nolan Timberlake (MA) 38-3; 6. Tyler Berry (MA) 38-2; 7. Weston Hartley (EL) 38-00.5; 8. Nick Ritchie (B) 37-6

High jump: 1. Elliot Timblin (MA) 5-8; 2. Sam Wechsler (Wat) 5-6; 3. Nathan Hyndman (EL) 5-6; 4. Nick Ritchie (B) 5-4; 5. Nolan Timberlake (MA) 5-4; 6. Jared Cayford (Wat) 5-0

Pole vault: 1. Nick Ritchie (B) 10-6; 2. Nate Chase (MA) 7-9; 3. Logan Munsey (MA) 7-0; 4. ANdre Morin (Win) 7-0; 5. Kasangal Mubaya (EL) 6-0

Edward Little98
Mt. Ararat62
Morse54
Winslow50
Waterville47
Belfast44

4x800MR: 1. Morse 12:30.20; 2. Belfast 13:03.30

55m hurdles: 1. Makenna Drouin (EL) 9.56; 2. Lia Frazee (B) 9.98; 3. Lillyann Watkins (EL) 10.71; 4. Vanessa Norris (Win) 10.87; 5. Sarah Gray (MA) 12.83; 6. Morgan Tolliver (B) 13.32

55m: 1. Makenna Drouin (EL) 7.59; 2. Lillyann Watkins (EL) 8.11; 3. Madison Yakimchick (Wat) 8.18; 4. Hanna Garrepy (MA) 8.48; 5. Allison Hooper (B) 8.57; 6. Neviana Fogg (EL) 8.69; 7. Kara Anderson (Wat) 8.78; 8. Abigail Faucher (EL) 8.84

1 mile: 1. Audrey Crews (M) 6:13.03; 2. Annmarie Limberger (Wat) 6:30; 3. Mackenzie Munsey (MA) 6:56.52; 4. Allie Coombs (M) 8:03.96

400m: 1. Allie Kimball (Win) 1:06.83; 2. Shealyn Brochu (M) 1:08.71; 3. Grace Keleher (MA) 1:13.30; 4. Paige Morgan (EL) 1:17.10; 5. Marianne Renaud (Wat) 1:17.84; 6. Sarah Gray (MA) 1:20.61; 7. Greta Limberger (Wat) 1:28.44

800m: 1. Addison Pellerin (Win) 2:40.68; 2. Vanessa Norris (Win) 2:44.16; 3. Juniper Fowler (B) 2:44.91; 4. Annmarie Limberger (Wat) 2:51.13; 5. Natania Lilly (Win) 2:56.81; 6. Morgan Tolliver (B) 3:01.27; 7. Carly Satterfield (MA) 3:05.08; 8. Claire Clifford (M) 3:09.59

200m: 1. Makenna Drouin (EL) 27.44; 2. Shealyn Brochu (M) 30.58; 3. Kaci Fortin (Win) 31.09; 4. Natalie Curry (B) 31.12; 5. Mckayla Fortin (Win) 31.74; 6. Paige Morgan (EL) 32.57; 7. Sarah Ouellette (M) 33.04; 8. Neviana Fogg (EL) 33.28

2 mile: 1. Iris Hennin (M) 13:15.96; 2. Addison Pellerin (Win) 13:27.87; 3. Hazel Dow (Wat) 14:35.23

4x200MR: 1. Winslow 2:03.52; 2. Belfast 2:06.64; 3. Mt. Ararat 2:14.91; 4. Edward Little 2:21.37; 5. Waterville 2:22.96

Shot put: 1. Princess Monday (EL) 30-1; 2. Mikala Garrepy (MA) 22-4.25; 3. Isabel Derosby (Wat) 22-3.25; 4. Rosario Rose Ortiz (MA) 22-1.25; 4. Leilani Mitchell (EL) 22-1.25; 6. Allison Hooper (B) 21-8.75; 7. Delaney Pascuzzo (M) 17-9.5; 8. Greta Limberger (Wat) 16-6.25

Long jump: 1. Mikaela Langston (MA) 15-9.5; 2. Madison Takimchick (Wat) 15-1; 3. Breya Whitman (EL) 14-0; 4. Grace Keleher (MA) 13-7.5; 5. Kate Rice (Wat) 13-4; 6. Kara Anderson (Wat) 13-1.5; 7. Evelyn Goudreau (MA) 12-9; 8. Josey Hollenbach (MA) 12-8

Triple jump: 1. Mikaela Langston (MA) 36-2.5; 2. Lillyann Watkins (EL) 30-8.5; 3. Breya Whitman (EL) 30-1; 4. Madison Yakimchick (Wat) 29-10; 5. Grace Keleher (MA) 28-4; 6. Abigail Faucher (EL) 27-10; 7. Kara Anderson (Wat) 26-10; 8. Leilani Mitchell (EL) 26-6.5

High jump: 1. Lia Frazee (B) 5-4; 2. Breya Whitman (EL) 5-0; 3. Sarah Ouellette (M) 4-4; 4. Leilani Mitchell (EL) 4-4; 5. Paige Morgan (EL) 4-2; 6. Natalie Curry (B) 4-2; 7. Gabrielle Brezovsky (EL) 4-0; 8. Lilly Hanna (MA) 4-0

Pole vault: 1. Lia Frazee (B) 7-6; 2. Sarah Ouellette (M) 7-0; 3. Lydia White (MA) 6-0