KVAC Class A Championships

SWIMMING

Saturday, February, 5, 2022

BOYSGIRLS
Edward Little/Leavitt243.5
Mt. Ararat203.5
Messalonskee148
Brunswick128
Lewiston53
Camden Hills52
Cony40
Nokomis38
Oceanside23

Class A KVAC

Boys team scores: 1, Edward Little/Leavitt, 243.5. 2, Mt. Ararat, 203.5. 3, Messalonskee, 148. 4, Brunswick, 128. 5, Lewiston, 53. 6, Camden Hills, 52. 7 (Cony) 40. 8, Nokomis, 38. 9, Oceanside, 23.

Girls team scores: 1, Camden Hills, 335. 2, Cony, 190. 3, Brunswick, 176. 4, Lewiston, 125. 5, Edward Little/Leavitt, 120. 6, Messalonskee, 111. 7, Mt. Ararat, 101. 8, Nokomis, 16. 9, Oxford Hills, 3.

Girls 200 Medley Relay: 1, Cony (Kennard, Emily; Dinkel, Lunden; Crosby, Emma; Orth, Anabelle), 1:56.05. 2, Camden Hills (Mott, Lily; Woodruff, Sadie; Upham, Karla; Vannini, Sally), 1:57.50. 3, Brunswick (Pantaz, Bess; Palmer, Sarah; Chingos, Margaret; Gustafson, Ella), 2:05.30. 4, Edward Little/Leavitt (Deblois, Samantha; Martel, Kora; Boucher, Jalee; Vincent, Mya), 2:15.32. 5, Messalonskee (Sienko, Gabrielle; Mihm, Audrey; Arnold, Liana; Lilly, Brynn), 2:21.74. 6, Mt. Ararat (Greenleaf, Addison; Anderson, Elizabeth; Gonzalez, Sophia; Whittaker, Grace), 2:24.99. 7, Lewiston (Letourneau, Brianna; Landry, Amber; Tremblay, Chloe; Freeman, Madison), 2:37.95.

Boys 200 Medley Relay: 1, Edward Little/Leavitt (Leonardo, Chase; Holbrook, Gavin; Casares, Andrew; Raymond, Isaac), 1:47.40. 2, Mt. Ararat (Rowe, Keegan; Williams, Reilly; Saunders, Aidan; Whittaker, Casey), 1:49.55. 3, Messalonskee (McCafferty, Sean; Thurston, Nigel; Arnold, Jadyn; DeRaps, Logan), 1:55.22. 4, Brunswick (Levy, Nathan; Vuong, Bradley; Butts, Kipp; Venegas, Leo), 2:02.13.

Girls 200 Freestyle: 1, Kennard, Emily (Cony) 2:00.77. 2, Van Lonkhuyzen, Sarah (CH) 2:03.47. 3, Abess, Rana (CH) 2:07.99. 4, Levy, Sadie (Brun) 2:16.35. 5, Crosby, Emma (Cony) 2:20.73. 6, Branaugh, Mattie (Nok) 2:28.40. 7, Boucher, Jalee (EL/Leav) 2:28.47. 8, Landry, Amber (Lew) 2:32.57. 9, Forgues, Libby (Lew) 2:46.04. 10, Greenleaf, Addison (MtA) 2:47.43. 11, Bilodeau, Addison (Lew) 2:50.84. 12, Thurston, Malaika (Mess) 2:58.07.

Boys 200 Freestyle: 1, Branaugh, James (Nok) 1:57.30. 2, Worner, Oliver (CH) 1:58.32. 3, Raymond, Isaac (EL/Leav) 2:02.78. 4, Fox, Simon (Ocean) 2:03.30. 5, Levy, Nathan (Brun) 2:15.52. 6, Sandberg, Bjorn (EL/Leav) 2:37.35.

Girls 200 IM: 1, Woodruff, Sadie (CH) 2:21.57. 2, Palmer, Sarah (Brun) 2:25.92. 3, Dinkel, Lunden (Cony) 2:29.31. 4, Gonzalez, Sophia (MtA) 2:42.04. 5, Vannini, Lucy (CH) 2:44.39. 6, Martel, Kora (EL/Leav) 2:46.14. 7, Whittaker, Grace (MtA) 2:48.30. 8, Goonesekere, Ayanna (Cony) 3:00.89. 9, Mihm, Audrey (Mess) 3:06.62. 10, Tremblay, Chloe (Lew) 3:25.94. 11, Pratt, Katelyn (Brun) 3:32.74.

Boys 200 IM: 1, Casares, Andrew (EL/Leav) 2:03.35. 1, Rowe, Keegan (MtA) 2:03.35. 3, Whittaker, Casey (MtA) 2:26.76. 4, Butts, Kipp (Brun) 2:45.26. 5, Leeman, Bradan (MtA) 3:14.88.

Girls 50 Freestyle: 1, Upham, Karla (CH) 26.29. 2, Orth, Anabelle (Cony) 26.57. 3, Landry, Fiona (Lew) 27.18. 4, Vannini, Sally (CH) 27.40. 5, Gustafson, Ella (Brun) 27.94. 6, Vincent, Mya (EL/Leav) 27.96. 7, Black, Lola (CH) 28.76. 8, Deblois, Samantha (EL/Leav) 29.11. 9, Cote, Madeline (Lew) 29.24. 10, Curtis, Gail (CH) 29.41. 11, Gladu, Gabby (Lew) 30.22. 12, Holbrook, Ashlyn (EL/Leav) 30.83.

Boys 50 Freestyle: 1, Saunders, Aidan (MtA) 22.96. 2, Branaugh, James (Nok) 23.46. 3, Holbrook, Gavin (EL/Leav) 23.70. 4, Williams, Caleb (MtA) 24.02. 5, Bickham, George (CH) 24.41. 6, Bavis, Gavin (Lew) 24.43. 7, Venegas, Leo (Brun) 24.84. 8, Foster, Tyler (Cony) 25.54. 9, Umbrianna, Ashton (Nok) 27.57. 10, Lynch, Brandon (Lew) 27.61. 11, Dimitri, Paul (EL/Leav) 27.87. 12, Walker, Leif (EL/Leav) 28.63.

Girls 100 Butterfly: 1, Upham, Karla (CH) 1:03.49. 2, Orth, Anabelle (Cony) 1:05.79. 3, Mott, Lily (CH) 1:06.79. 4, Arnold, Liana (Mess) 1:14.26. 5, Chingos, Margaret (Brun) 1:15.87. 6, Curtis, Gail (CH) 1:16.16. 7, Branaugh, Mattie (Nok) 1:20.32. 8, Gladu, Gabby (Lew) 1:25.75.

Boys 100 Butterfly: 1, Casares, Andrew (EL/Leav) 54.19. 2, Arnold, Jadyn (Mess) 54.65. 3, Russell, Jameson (Cony) 56.68. 4, Williams, Caleb (MtA) 58.27. 5, Venegas, Leo (Brun) 1:05.55.

Girls 100 Freestyle: 1, Van Lonkhuyzen, Sarah (CH) 56.49. 2, Vannini, Sally (CH) 1:00.75. 3, Landry, Fiona (Lew) 1:00.90. 4, Black, Lola (CH) 1:02.61. 5, Vincent, Mya (EL/Leav) 1:02.85. 6, Vannini, Lucy (CH) 1:03.38. 7, Crosby, Emma (Cony) 1:03.42. 8, Cote, Madeline (Lew) 1:05.03. 9, Mihm, Audrey (Mess) 1:09.34. 10, Bilodeau, Emily (Lew) 1:09.41. 11, Boyd, Celia (Brun) 1:10.98. 12, Letourneau, Brianna (Lew) 1:11.96.

Boys 100 Freestyle: 1, Rowe, Keegan (MtA) 50.08. 2, Bickham, George (CH) 54.78. 3, Fox, Simon (Ocean) 55.33. 4, Vuong, Bradley (Brun) 58.90. 5, Foster, Tyler (Cony) 59.36. 6, Thurston, Nigel (Mess) 59.62. 7, Lynch, Brandon (Lew) 1:01.89. 8, Umbrianna, Ashton (Nok) 1:03.77. 9, Smith, Gage (EL/Leav) 1:07.55. 10, San Pedro, Ethan (EL/Leav) 1:13.00. 11, Scardoni, Mason (Lew) 1:18.81. 12, Dimitri, Henry (EL/Leav) 1:19.95.

Girls 500 Freestyle: 1, Abess, Rana (CH) 5:40.62. 2, Root, Chloe (CH) 5:58.05. 3, Levy, Sadie (Brun) 6:10.41. 4, Forgues, Libby (Lew) 7:17.84. 5, Tremblay, Chloe (Lew) 7:25.71. 6, Goonesekere, Ayanna (Cony) 7:34.58. 7, Lilly, Brynn (Mess) 7:52.37. 8, Thurston, Malaika (Mess) 8:17.69.

Boys 500 Freestyle: 1, Leonardo, Chase (EL/Leav) 5:15.27. 2, McCafferty, Sean (Mess) 5:21.31. 3, Worner, Oliver (CH) 5:21.92. 4, Raymond, Isaac (EL/Leav) 5:41.88. 5, Whittaker, Casey (MtA) 5:57.61. 6, Butts, Kipp (Brun) 6:29.66. 7, Walker, Leif (EL/Leav) 6:37.23. 8, Bressette, Matthew (Mess) 7:34.04.

Girls 200 Freestyle Relay: 1, Camden Hills (Black, Lola; Vannini, Sally; Woodruff, Sadie; Van Lonkhuyzen, Sarah), 1:47.63. 2, Brunswick (Gustafson, Ella; Pantaz, Bess; Levy, Sadie; Palmer, Sarah), 1:55.85. 3, Lewiston (Cote, Madeline; Bilodeau, Emily; Gladu, Gabby; Landry, Fiona), 1:57.97. 4, Messalonskee (Arnold, Liana; Mihm, Audrey; Thurston, Malaika; Spears, Kimberley), 2:05.34. 5, Edward Little/Leavitt (Martel, Kora; Holbrook, Ashlyn; Larson, Autumn; Boucher, Jalee), 2:14.95. 6, Cony (Goonesekere, Ayanna; Locsin, Jordan; Geneseo, Bailey; Martin, Abigail), 2:25.93. 7, Mt. Ararat (Norton, Logan; Anderson, Elizabeth; Stockford, Meara; Greenleaf, Molly), 2:26.94.

Boys 200 Freestyle Relay: 1, Messalonskee (DeRaps, Logan; Thurston, Nigel; McCafferty, Sean; Arnold, Jadyn), 1:44.22. 2, Brunswick (Vuong, Bradley; Butts, Kipp; Levy, Nathan; Venegas, Leo), 1:46.57. 3, Mt. Ararat High School (Williams, Reilly; Whittaker, Casey; Leeman, Bradan; Williams, Caleb), 1:47.09. 4, Edward Little/Leavitt (Dimitri, Paul; Sandberg, Bjorn; Dimitri, Henry; San Pedro, Ethan), 2:04.09. 5, Lewiston (Lynch, Brandon; Hassan, Yasin; Scardoni, Mason; Bavis, Gavin), 2:14.07.

Girls 100 Backstroke: 1, Kennard, Emily (Cony) 59.89. 2, Mott, Lily (CH) 1:04.45. 3, Root, Chloe (CH) 1:08.84. 4, Arnold, Liana (Mess) 1:10.35. 5, Chingos, Margaret (Brun) 1:13.19. 6, Gonzalez, Sophia (MtA) 1:13.73. 7, Deblois, Samantha (EL/Leav) 1:14.63. 8, Born, Violet (CH) 1:18.05. 9, Pantaz, Bess (Brun) 1:19.39. 10, Greenleaf, Addison (MtA) 1:26.19. 11, Jean, Taylor (Lew) 1:27.11. 12, Norton, Logan (MtA) 1:28.07. 13, Letourneau, Brianna (Lew) 1:28.60.; Bragg, Stevie (Mess) 1:29.27.; Sienko, Gabrielle (Mess) 1:30.71.; Freeman, Madison (Lew) 1:32.93.; Buck, Desirae (Lew) 1:37.31.; Geneseo, Bailey (Cony) 1:40.09. 19, Reynolds, Sora (Brun) 1:41.56. 20, Locsin, Jordan (Cony) 1:43.19.

Boys 100 Backstroke: 1, Arnold, Jadyn (Mess) 55.50. 2, Russell, Jameson (Cony) 1:03.56. 3, Levy, Nathan (Brun) 1:09.92. 4, Sandberg, Bjorn (EL/Leav) 1:19.35. 5, Dimitri, Paul (EL/Leav) 1:21.59.

Girls 100 Breaststroke: 1, Palmer, Sarah (Brun) 1:07.90. 2, Dinkel, Lunden (Cony) 1:08.94. 3, Woodruff, Sadie (CH) 1:10.91. 4, Gustafson, Ella (Brun) 1:18.03. 5, Martel, Kora (EL/Leav) 1:23.21. 6, Whittaker, Grace (MtA) 1:24.50. 7, Spears, Kimberley (Mess) 1:30.41. 7, Landry, Amber (Lew) 1:30.41. 9, Anderson, Elizabeth (MtA) 1:32.75. 10, Cummings, Emily (Ox) 1:33.63. 11, Lilly, Brynn (Mess) 1:35.09. 12, Gustafson, Hannah (Brun) 1:42.85.

Boys 100 Breaststroke: 1, Saunders, Aidan (MtA) 1:04.44. 2, Leonardo, Chase (EL/Leav) 1:04.66. 3, Bavis, Gavin (Lew) 1:06.25. 4, Holbrook, Gavin (EL/Leav) 1:07.44. 5, Vuong, Bradley (Brun) 1:14.75. 6, Williams, Reilly (MtA) 1:15.32. 7, DeRaps, Logan (Mess) 1:20.69. 8, Holinger, Logan (Mess) 1:23.12. 9, Wheeler, Gabe (CH) 1:24.78. 10, Bolduc, Simon (EL/Leav) 1:29.13. 11, Leeman, Bradan (MtA) 1:31.77. 12, Smith, Gage (EL/Leav) 1:37.44.

Girls 400 Freestyle Relay: 1, Camden Hills (Upham, Karla; Mott, Lily; Abess, Rana; Van Lonkhuyzen, Sarah), 3:53.66. 2, Cony (Kennard, Emily; Crosby, Emma; Dinkel, Lunden; Orth, Anabelle), 3:58.42. 3, Brunswick (Brown, Fiona; Shaughnessy, Kate; Boyd, Celia; Levy, Sadie), 4:51.68. 4, Mt. Ararat (Greenleaf, Molly; Gonzalez, Sophia; Greenleaf, Addison; Whittaker, Grace), 4:52.10. 5, Edward Little/Leavitt (Vincent, Mya; Deblois, Samantha; Larson, Autumn; Holbrook, Ashlyn), 4:56.38. 6, Messalonskee (Doody, Braelyn; Bragg, Stevie; Thurston, Malaika; Spears, Kimberley), 5:26.48.

Boys 400 Freestyle Relay: 1, Edward Little/Leavitt (Casares, Andrew; Raymond, Isaac; Holbrook, Gavin; Leonardo, Chase), 3:34.91. 2, Mt. Ararat (Williams, Caleb; Saunders, Aidan; Williams, Reilly; Rowe, Keegan), 3:39.29. 3, Messalonskee (Thurston, Nigel; Bressette, Matthew; Holinger, Logan; McCafferty, Sean), 4:28.36.

Camden Hills335
Cony190
Brunswick176
Lewiston125
Edward Little/Leavitt120
Messalonskee111
Mt. Ararat101
Nokomis16
Oxford Hills3

Class A KVAC

Boys team scores: 1, Edward Little/Leavitt, 243.5. 2, Mt. Ararat, 203.5. 3, Messalonskee, 148. 4, Brunswick, 128. 5, Lewiston, 53. 6, Camden Hills, 52. 7 (Cony) 40. 8, Nokomis, 38. 9, Oceanside, 23.

Girls team scores: 1, Camden Hills, 335. 2, Cony, 190. 3, Brunswick, 176. 4, Lewiston, 125. 5, Edward Little/Leavitt, 120. 6, Messalonskee, 111. 7, Mt. Ararat, 101. 8, Nokomis, 16. 9, Oxford Hills, 3.

Girls 200 Medley Relay: 1, Cony (Kennard, Emily; Dinkel, Lunden; Crosby, Emma; Orth, Anabelle), 1:56.05. 2, Camden Hills (Mott, Lily; Woodruff, Sadie; Upham, Karla; Vannini, Sally), 1:57.50. 3, Brunswick (Pantaz, Bess; Palmer, Sarah; Chingos, Margaret; Gustafson, Ella), 2:05.30. 4, Edward Little/Leavitt (Deblois, Samantha; Martel, Kora; Boucher, Jalee; Vincent, Mya), 2:15.32. 5, Messalonskee (Sienko, Gabrielle; Mihm, Audrey; Arnold, Liana; Lilly, Brynn), 2:21.74. 6, Mt. Ararat (Greenleaf, Addison; Anderson, Elizabeth; Gonzalez, Sophia; Whittaker, Grace), 2:24.99. 7, Lewiston (Letourneau, Brianna; Landry, Amber; Tremblay, Chloe; Freeman, Madison), 2:37.95.

Boys 200 Medley Relay: 1, Edward Little/Leavitt (Leonardo, Chase; Holbrook, Gavin; Casares, Andrew; Raymond, Isaac), 1:47.40. 2, Mt. Ararat (Rowe, Keegan; Williams, Reilly; Saunders, Aidan; Whittaker, Casey), 1:49.55. 3, Messalonskee (McCafferty, Sean; Thurston, Nigel; Arnold, Jadyn; DeRaps, Logan), 1:55.22. 4, Brunswick (Levy, Nathan; Vuong, Bradley; Butts, Kipp; Venegas, Leo), 2:02.13.

Girls 200 Freestyle: 1, Kennard, Emily (Cony) 2:00.77. 2, Van Lonkhuyzen, Sarah (CH) 2:03.47. 3, Abess, Rana (CH) 2:07.99. 4, Levy, Sadie (Brun) 2:16.35. 5, Crosby, Emma (Cony) 2:20.73. 6, Branaugh, Mattie (Nok) 2:28.40. 7, Boucher, Jalee (EL/Leav) 2:28.47. 8, Landry, Amber (Lew) 2:32.57. 9, Forgues, Libby (Lew) 2:46.04. 10, Greenleaf, Addison (MtA) 2:47.43. 11, Bilodeau, Addison (Lew) 2:50.84. 12, Thurston, Malaika (Mess) 2:58.07.

Boys 200 Freestyle: 1, Branaugh, James (Nok) 1:57.30. 2, Worner, Oliver (CH) 1:58.32. 3, Raymond, Isaac (EL/Leav) 2:02.78. 4, Fox, Simon (Ocean) 2:03.30. 5, Levy, Nathan (Brun) 2:15.52. 6, Sandberg, Bjorn (EL/Leav) 2:37.35.

Girls 200 IM: 1, Woodruff, Sadie (CH) 2:21.57. 2, Palmer, Sarah (Brun) 2:25.92. 3, Dinkel, Lunden (Cony) 2:29.31. 4, Gonzalez, Sophia (MtA) 2:42.04. 5, Vannini, Lucy (CH) 2:44.39. 6, Martel, Kora (EL/Leav) 2:46.14. 7, Whittaker, Grace (MtA) 2:48.30. 8, Goonesekere, Ayanna (Cony) 3:00.89. 9, Mihm, Audrey (Mess) 3:06.62. 10, Tremblay, Chloe (Lew) 3:25.94. 11, Pratt, Katelyn (Brun) 3:32.74.

Boys 200 IM: 1, Casares, Andrew (EL/Leav) 2:03.35. 1, Rowe, Keegan (MtA) 2:03.35. 3, Whittaker, Casey (MtA) 2:26.76. 4, Butts, Kipp (Brun) 2:45.26. 5, Leeman, Bradan (MtA) 3:14.88.

Girls 50 Freestyle: 1, Upham, Karla (CH) 26.29. 2, Orth, Anabelle (Cony) 26.57. 3, Landry, Fiona (Lew) 27.18. 4, Vannini, Sally (CH) 27.40. 5, Gustafson, Ella (Brun) 27.94. 6, Vincent, Mya (EL/Leav) 27.96. 7, Black, Lola (CH) 28.76. 8, Deblois, Samantha (EL/Leav) 29.11. 9, Cote, Madeline (Lew) 29.24. 10, Curtis, Gail (CH) 29.41. 11, Gladu, Gabby (Lew) 30.22. 12, Holbrook, Ashlyn (EL/Leav) 30.83.

Boys 50 Freestyle: 1, Saunders, Aidan (MtA) 22.96. 2, Branaugh, James (Nok) 23.46. 3, Holbrook, Gavin (EL/Leav) 23.70. 4, Williams, Caleb (MtA) 24.02. 5, Bickham, George (CH) 24.41. 6, Bavis, Gavin (Lew) 24.43. 7, Venegas, Leo (Brun) 24.84. 8, Foster, Tyler (Cony) 25.54. 9, Umbrianna, Ashton (Nok) 27.57. 10, Lynch, Brandon (Lew) 27.61. 11, Dimitri, Paul (EL/Leav) 27.87. 12, Walker, Leif (EL/Leav) 28.63.

Girls 100 Butterfly: 1, Upham, Karla (CH) 1:03.49. 2, Orth, Anabelle (Cony) 1:05.79. 3, Mott, Lily (CH) 1:06.79. 4, Arnold, Liana (Mess) 1:14.26. 5, Chingos, Margaret (Brun) 1:15.87. 6, Curtis, Gail (CH) 1:16.16. 7, Branaugh, Mattie (Nok) 1:20.32. 8, Gladu, Gabby (Lew) 1:25.75.

Boys 100 Butterfly: 1, Casares, Andrew (EL/Leav) 54.19. 2, Arnold, Jadyn (Mess) 54.65. 3, Russell, Jameson (Cony) 56.68. 4, Williams, Caleb (MtA) 58.27. 5, Venegas, Leo (Brun) 1:05.55.

Girls 100 Freestyle: 1, Van Lonkhuyzen, Sarah (CH) 56.49. 2, Vannini, Sally (CH) 1:00.75. 3, Landry, Fiona (Lew) 1:00.90. 4, Black, Lola (CH) 1:02.61. 5, Vincent, Mya (EL/Leav) 1:02.85. 6, Vannini, Lucy (CH) 1:03.38. 7, Crosby, Emma (Cony) 1:03.42. 8, Cote, Madeline (Lew) 1:05.03. 9, Mihm, Audrey (Mess) 1:09.34. 10, Bilodeau, Emily (Lew) 1:09.41. 11, Boyd, Celia (Brun) 1:10.98. 12, Letourneau, Brianna (Lew) 1:11.96.

Boys 100 Freestyle: 1, Rowe, Keegan (MtA) 50.08. 2, Bickham, George (CH) 54.78. 3, Fox, Simon (Ocean) 55.33. 4, Vuong, Bradley (Brun) 58.90. 5, Foster, Tyler (Cony) 59.36. 6, Thurston, Nigel (Mess) 59.62. 7, Lynch, Brandon (Lew) 1:01.89. 8, Umbrianna, Ashton (Nok) 1:03.77. 9, Smith, Gage (EL/Leav) 1:07.55. 10, San Pedro, Ethan (EL/Leav) 1:13.00. 11, Scardoni, Mason (Lew) 1:18.81. 12, Dimitri, Henry (EL/Leav) 1:19.95.

Girls 500 Freestyle: 1, Abess, Rana (CH) 5:40.62. 2, Root, Chloe (CH) 5:58.05. 3, Levy, Sadie (Brun) 6:10.41. 4, Forgues, Libby (Lew) 7:17.84. 5, Tremblay, Chloe (Lew) 7:25.71. 6, Goonesekere, Ayanna (Cony) 7:34.58. 7, Lilly, Brynn (Mess) 7:52.37. 8, Thurston, Malaika (Mess) 8:17.69.

Boys 500 Freestyle: 1, Leonardo, Chase (EL/Leav) 5:15.27. 2, McCafferty, Sean (Mess) 5:21.31. 3, Worner, Oliver (CH) 5:21.92. 4, Raymond, Isaac (EL/Leav) 5:41.88. 5, Whittaker, Casey (MtA) 5:57.61. 6, Butts, Kipp (Brun) 6:29.66. 7, Walker, Leif (EL/Leav) 6:37.23. 8, Bressette, Matthew (Mess) 7:34.04.

Girls 200 Freestyle Relay: 1, Camden Hills (Black, Lola; Vannini, Sally; Woodruff, Sadie; Van Lonkhuyzen, Sarah), 1:47.63. 2, Brunswick (Gustafson, Ella; Pantaz, Bess; Levy, Sadie; Palmer, Sarah), 1:55.85. 3, Lewiston (Cote, Madeline; Bilodeau, Emily; Gladu, Gabby; Landry, Fiona), 1:57.97. 4, Messalonskee (Arnold, Liana; Mihm, Audrey; Thurston, Malaika; Spears, Kimberley), 2:05.34. 5, Edward Little/Leavitt (Martel, Kora; Holbrook, Ashlyn; Larson, Autumn; Boucher, Jalee), 2:14.95. 6, Cony (Goonesekere, Ayanna; Locsin, Jordan; Geneseo, Bailey; Martin, Abigail), 2:25.93. 7, Mt. Ararat (Norton, Logan; Anderson, Elizabeth; Stockford, Meara; Greenleaf, Molly), 2:26.94.

Boys 200 Freestyle Relay: 1, Messalonskee (DeRaps, Logan; Thurston, Nigel; McCafferty, Sean; Arnold, Jadyn), 1:44.22. 2, Brunswick (Vuong, Bradley; Butts, Kipp; Levy, Nathan; Venegas, Leo), 1:46.57. 3, Mt. Ararat High School (Williams, Reilly; Whittaker, Casey; Leeman, Bradan; Williams, Caleb), 1:47.09. 4, Edward Little/Leavitt (Dimitri, Paul; Sandberg, Bjorn; Dimitri, Henry; San Pedro, Ethan), 2:04.09. 5, Lewiston (Lynch, Brandon; Hassan, Yasin; Scardoni, Mason; Bavis, Gavin), 2:14.07.

Girls 100 Backstroke: 1, Kennard, Emily (Cony) 59.89. 2, Mott, Lily (CH) 1:04.45. 3, Root, Chloe (CH) 1:08.84. 4, Arnold, Liana (Mess) 1:10.35. 5, Chingos, Margaret (Brun) 1:13.19. 6, Gonzalez, Sophia (MtA) 1:13.73. 7, Deblois, Samantha (EL/Leav) 1:14.63. 8, Born, Violet (CH) 1:18.05. 9, Pantaz, Bess (Brun) 1:19.39. 10, Greenleaf, Addison (MtA) 1:26.19. 11, Jean, Taylor (Lew) 1:27.11. 12, Norton, Logan (MtA) 1:28.07. 13, Letourneau, Brianna (Lew) 1:28.60.; Bragg, Stevie (Mess) 1:29.27.; Sienko, Gabrielle (Mess) 1:30.71.; Freeman, Madison (Lew) 1:32.93.; Buck, Desirae (Lew) 1:37.31.; Geneseo, Bailey (Cony) 1:40.09. 19, Reynolds, Sora (Brun) 1:41.56. 20, Locsin, Jordan (Cony) 1:43.19.

Boys 100 Backstroke: 1, Arnold, Jadyn (Mess) 55.50. 2, Russell, Jameson (Cony) 1:03.56. 3, Levy, Nathan (Brun) 1:09.92. 4, Sandberg, Bjorn (EL/Leav) 1:19.35. 5, Dimitri, Paul (EL/Leav) 1:21.59.

Girls 100 Breaststroke: 1, Palmer, Sarah (Brun) 1:07.90. 2, Dinkel, Lunden (Cony) 1:08.94. 3, Woodruff, Sadie (CH) 1:10.91. 4, Gustafson, Ella (Brun) 1:18.03. 5, Martel, Kora (EL/Leav) 1:23.21. 6, Whittaker, Grace (MtA) 1:24.50. 7, Spears, Kimberley (Mess) 1:30.41. 7, Landry, Amber (Lew) 1:30.41. 9, Anderson, Elizabeth (MtA) 1:32.75. 10, Cummings, Emily (Ox) 1:33.63. 11, Lilly, Brynn (Mess) 1:35.09. 12, Gustafson, Hannah (Brun) 1:42.85.

Boys 100 Breaststroke: 1, Saunders, Aidan (MtA) 1:04.44. 2, Leonardo, Chase (EL/Leav) 1:04.66. 3, Bavis, Gavin (Lew) 1:06.25. 4, Holbrook, Gavin (EL/Leav) 1:07.44. 5, Vuong, Bradley (Brun) 1:14.75. 6, Williams, Reilly (MtA) 1:15.32. 7, DeRaps, Logan (Mess) 1:20.69. 8, Holinger, Logan (Mess) 1:23.12. 9, Wheeler, Gabe (CH) 1:24.78. 10, Bolduc, Simon (EL/Leav) 1:29.13. 11, Leeman, Bradan (MtA) 1:31.77. 12, Smith, Gage (EL/Leav) 1:37.44.

Girls 400 Freestyle Relay: 1, Camden Hills (Upham, Karla; Mott, Lily; Abess, Rana; Van Lonkhuyzen, Sarah), 3:53.66. 2, Cony (Kennard, Emily; Crosby, Emma; Dinkel, Lunden; Orth, Anabelle), 3:58.42. 3, Brunswick (Brown, Fiona; Shaughnessy, Kate; Boyd, Celia; Levy, Sadie), 4:51.68. 4, Mt. Ararat (Greenleaf, Molly; Gonzalez, Sophia; Greenleaf, Addison; Whittaker, Grace), 4:52.10. 5, Edward Little/Leavitt (Vincent, Mya; Deblois, Samantha; Larson, Autumn; Holbrook, Ashlyn), 4:56.38. 6, Messalonskee (Doody, Braelyn; Bragg, Stevie; Thurston, Malaika; Spears, Kimberley), 5:26.48.

Boys 400 Freestyle Relay: 1, Edward Little/Leavitt (Casares, Andrew; Raymond, Isaac; Holbrook, Gavin; Leonardo, Chase), 3:34.91. 2, Mt. Ararat (Williams, Caleb; Saunders, Aidan; Williams, Reilly; Rowe, Keegan), 3:39.29. 3, Messalonskee (Thurston, Nigel; Bressette, Matthew; Holinger, Logan; McCafferty, Sean), 4:28.36.