KVAC: Cony, Leavitt, Lewiston, Messalonskee, Oxford Hills

INDOOR TRACK

Tuesday, December, 28, 2021

BOYSGIRLS
Lewiston124
Winslow97
Leavitt67
Mt. Ararat66
Messalonskee55
Cony51
Waterville42
Morse12
Erskine Academy4

4x800MR: 1. Winslow 9:16.32; 2. Lewiston 9:24.41; 3. Cony 10:27.98

55m hurdles: 1. Tieran Croft (Me) 8.39; 2. Cody Knox (Me) 8.72; 3. Stephen Pierre (Lea) 9.07; 4. Michael D’Amico (Me) 9.20; 5. Elliot Timblin (MA) 9.95; 6. Blaine Shaw (Lea) 10.52; 7. Danilson Dozolo (Lew) 11.08; 8. Ari Santana (Lew) 11.13

55m: 1. Abdirazak Abukar (Lew) 6.83; 2. Raimundo Lubota (Lew) 6.85; 3. Manuel Driscol (Lea) 6.98; 4. Evan Watts (Win) 7.04; 5. Cameron Orr (MA) 7.14; 6. Sundaniel Phan (C) 7.15; 7. Ryan Martin (Win) 7.19; 8. Logan Berube (Lea) 7.20

1 mile: 1. Grady Satterfield (MA) 4:37.19; 2. Jacob Pelletier (C) 4:49.56; 3. Julien Turmenne (Lew) 5:03.84; 4. Riley Dunn (Mor) 5:10.17; 5. Braden Rioux (Win) 5:30.26; 6. Clayton Allen E) 5:43.28; 7. Rylie Harper (Mor) 5:50.67; 8. Dustin Merrill (Lew) 6:04.84

400m: 1. Abdirazak Abukar (Lew) 54.49; 2. Levi Olin (Win) 54.92; 3. Joshua Brito (Lew) 55.03; 4. Cody Knox (Me) 55.80; 5. Evan Watts (Win) 57.00; 6. Cameron Orr (MA) 58.24; 7. Ben Keleher (MA) 58.64; 8. Blaine Shaw (Lea) 59.05

800m: 1. Joseph Richards (Win) 2:10.38; 2. Grady Satterfield (MA) 2:11.07; 3. Jacob Pelletier (C) 2:13.32; 4. Adam Bilodeau (Lew) 2:18.91; 5. Ryan Yang (Win) 2:20.09; 6. David Abdi (Lew) 2:20.69; 7. Samuel Coffin (C) 2:22.50; 8. Riley Dunn (Mor) 2:23.06

200m: 1. Abdirazak Abukar (Lew) 23.42; 2. Manuel Driscol (Lea) 24.29; 3. Raimindo Lubota (Lew) 24.48; 4. Evan Watts (Win) 24.75; 5. Ryan Martin (Win) 24.92; 6. Cameron Orr (MA) 24.93; 7. Efraim Kindu (Lew) 25.46; 8. Mackenzie Wilkins (MA) 25.57

2 mile: 1. Jacob Pelletier (C) 10:36.18; 2. Ben Keleher (MA) 11:04.10; 3. Braden Rioux (Win) 11:54.90; 4. Khalid Hersi (Lew) 12:05.86; 5. Rylie Harper (Mor) 12:15.69; 6. Samuel Coffin (C) 12:40.53; 7. Abdishakur Nur (Lew) 12:58.79; 8. Abduljabaar (Lew) 13:31.43

4x200MR: 1. Winslow 1:42.07; 2. Lewiston 1:47.97; 3. Cony 1:50.50

Shot put: 1. Jaden Grazulis (Wat) 37-8; 2. Josh Chretien (Lea) 37-6; 3. Raimundo Lubota (Lew) 36-7.5; 4. Brady Goodwin (Win) 35-4.75; 5. Jack Boutaugh (Lea) 35-1.25; 6. Wayne Shaw (Lew) 34-1.75; 7. Jacob Wilcox (Lea) 34-00.25; 8. Matt Worster (Lew) 32-8.25

Long jump: 1. Stephen Pierre (Lea) 19-10.75; 2. Theo Ruehsen (Wat) 18-9.25; 3. Zackery St. Pierre (Win) 18-2; 4. Elliot Timblin (MA) 18-2; 5. Sam Wechsler (Wat) 17-11.5; 6. Tieran Croft (Me) 17-11.25; 7. Efraim Kindu (Lew) 17-10.75; 8. Dawson Harrison (Wat) 17-7.25

Triple jump: 1. Theo Ruehsen (Wat) 40-2.5; 2. Efraim Kindu (Lew) 39-9.25; 3. Levi Olin (Win) 37-6.5; 4. Sam Wechsler (Wat) 37-4.75; 5. Zackery St. Pierre (Win) 37-1.25; 6. Tyler Berry (MA) 36-2.25; 7. Cole Hanner (C) 34-00.75; 8. Kaden Crawford (E) 33-6

High jump: 1. Stephen Pierre (Lea) 5-10; 2. Michael D’Amico (Me) 5-8; 3. Elliot Timblin (MA) 5-6; 4. Ryan Pelletier (C) 5-4; 5. Sam Wechsler (Wat) 5-2; 6. Adam Bilodeau (Lew) 5-2; 7. Sharmarke Chalid (Lew) 5-2; 8. Theodore Forcier (MA) 5-0

Pole vault: 1. Michael D’Amico (Me) 10-00; 2. Nate Chase (MA) 10-00; 3. Colby Corson (Me) 9-6; 4. Cole Johanson (Lea) 8-0; 5. Nadre Morin (Win) 6-0

55m wheelchair: 1. Johnathan Schomaker (Lea) 18.52

400m wheelchair: 1. Johnathan Schomaker (Lea) 1:55.40

Shot put wheelchair: 1. Johnathan Schomaker (Lea) 14-1.75

Lewiston120
Mt. Ararat80
Waterville55
Cony51
Messalonskee49
Leavitt39
Morse37
Winslow30
Erskine Academy25

4x800MR: 1. Cony 10:48.02; 2. Winslow 12:05.03; 3. Mt. Ararat 12:16.42

55m hurdles: 1. Mikaela Langston (MA) 9.65; 2. Alexis Freeman (Lew) 9.99; 3. Nicole Salvadori (Me) 10.22; 4. Carolyn Kinney (Wat) 10.70; 5. Vanessa Norris (Win) 12.43; 6. Sarah Gray (MA) 12.83

55m: 1. Jenni Flynn (Lew) 7.61; 2. Amelia Wedderburn (Lew) 7.65; 3. Riley Reitchel (E) 7.89; 4. Kiley Meader (Me) 8.07; 5. Nola Boutaugh (Lea) 8.20; 6. Madison Takimchick (Wat) 8.29; 7. Lindsay Bates (Lea) 8.40; 8. Mikala Garrepy (MA) 8.60

1 mile: 1. Audrey Crews (Mor) 6:00.51; 2. Lorelli Grady (C) 6:11.78; 3. Annmarie Limberger (Wat) 6:18.75; 4. Marissa Beaulieu (Lew) 6:19.55; 5. Adriana Katz 9Me) 6:38.96; 6. Zawadi Debola (Lew) 6:39.14; 7. Hazel Dow (Wat) 6:40.78; 8. Carly Satterfield (MA) 6:57.92

400m: 1. Grace Kirk (C) 1:04.32; 2. Amelia Wedderburn (Lew) 1:05.90; 3. Marianne Renaud (Wat) 1:15.41; 4. Hanna Garrepy (MA) 1:15.73; 5. Annie Spurr (Lew) 1:16.43; 6. Audrey Crews (Mor) 1:16.95; 7. Sarah Gray (MA) 1:17.67; 8. Madison Binette (Lew) 1:17.97

800m: 1. Brianna Harriman (C) 2:35.42; 2. Lydia White (MA) 2:44.11; 3. Addison Pellerin (Win) 2:44.59; 4. Annmarie Limberger (Wat) 2:51.00; 5. Vanessa Norris (Win) 2:52.82; 6. Marissa Beaulieu (Lew) 2:58.92; 7. Zawadi Debola (Lew) 2:59.61; 8. Lindsay Bates (Lea) 2:59.80

200m: 1. Jenni Flynn (Lew) 27.72; 2. Riley Reitchel (E) 28.82; 3. Kiley Meader (Me) 29.11; 4. Nola Boutaugh (Lea) 30.46; 5. Emma Couturier (Lea) 30.79; 6. Grace Keleher (MA) 31.25; 7. Mckayla Fortin (Win) 31.62; 8. Alexis Freeman (Lew) 31.99

2 mile: 1. Iris Hennin (Mor) 13:24.83; 2. Hazel Dow (Wat) 14:59.79

4x200MR: 1. Messalonskee 2:06.88; 2. Cony 2:07.73; 3. Winslow 2:10.09; 4. Leavitt 2:11.63; 5. Lewiston 2:14.03; 6. Waterville 2:20.80

Shot put: 1. Aydrianna Bowman (Lew) 29-02.5; 2. Katie Elliot (Me) 26-4; 3. Mikala Garrepy (MA) 26-3.75; 4. Rakia Pierre (Lea) 24-3.5; 5. Carolyn Kinney (Wat) 22-7.75; 6. Lilly Chabot (Lea) 22-2.75; 7. Katelyn Lynch (Lew) 21-5.5; 8. Jemima Furah (Lew) 20-0.25

Long jump: 1. Amelia Wedderburn (Lew) 16-6.5; 2. Mikaela Langston (MA) 15-11.25; 3. Jenni Flynn (Lew) 15-3.5; 4. Emma Brown (C) 14-6.25; 5. Emma Couturier (Lea) 13-10.5; 6. Madison Yakimchick (Wat) 13-5.5; 7. Grace Keleher (MA) 13-2.5; 8. Sadie Pierce (E) 12-11

Triple jump: 1. Mikaela Langston (MA) 37-4.75; 2. Aydrianna Bowman (Lew) 31-2.25; 3. Madison Yakimchick (Wat) 31-00; 4. Sadie Pierce (E) 28-10; 5. Grace Keleher (MA) 28-6; 6. Kara Anderson (Wat) 27-4.5; 7. Evelyn Goudreau (MA) 27-3.75; 8. Kate Rice (Wat) 27-3.5

High jump: 1. Nicole Salvadori (Me) 5-2; 2. Aydrianna Bowman (Lew) 5-2; 3. Emma Couturier (Lea) 4-8; 4. Sadie Pierce (E) 4-4; 5. Sarah Ouellette (Mor) 4-2; 6. Lilly Hanna (MA) 4-0

Pole vault: 1. Sarah Ouellette (Mor) 7-6; 2. Alexis Freeman (Lew) 6-6; 3. Lydia White (MA) 6-0