KVAC: Cony, Leavitt, MCI, Messalonskee, Waterville

INDOOR TRACK

Wednesday, December, 22, 2021

BOYSGIRLS
Leavitt73
Messalonskee69
Cony66
Waterville49
MCI19

4x800MR: 1. Cony A 9:54.23

55m hurdles: Tieran Croft (M) 8.38; 2. Michael D’Amico (M) 9.32; 3. Zane Dean (MCI) 10.19; 4. Ethan Voss (C) 10.24; 5. Blaine Shaw (L) 10.39; 6. Noah Gibbs (L) 10.55

55m: 1. Manuel Driscol (L) 6.99; 2. Logan Berube (L) 7.16; 3. Dawson Harrison (W) 7.26; 4. Andrei Llanto (M) 7.40; 5. Cohen Parker (C) 7.42; 6. Sam Fegel (M) 7.44; 7. Colby Corson (M) 7.57; 8. Xavier Colfer (M) 7.84

1 mile: 1. Jacob Pelletier (C) 4:51.54; 2. Samuel Goldey (C) 5:17.82; 3. Tieran Croft (M) 5:22.59; 4. Hudson Holmstrom (MCI) 5:39.45; 5. Cameron Murphy (W) 6:42.23; 6. Noah Ward (MCI) 6:53.29

400m: 1. Cody Knox (M) 56.81; 2. Braeden Soule (M) 59.80; 3. Sam Wechsler (W) 1:00.74; 4. Martin Ferrusca (C) 1:02.23; 5. Colby Corson (M) 1:02.66; 6. Andrew Ross (MCI) 1:08.42; 7. Eli Ker (W) 1:12.63

800m: 1. Samuel Coffin (C) 2:26.96; 2. Hudson Holmstrom (MCI) 2:27.11; 3. Ethan Martin (W) 2:43.69; 4. Jorge Ratera (M) 2:49.28; 5. Caius Knapp (MCI) 2:53.19; 6. Noah Ward (MCI) 2:59.28

200m: 1. Manuel Driscol (L) 24.65; 2. Logan Berube (L) 25.53; 3. Cody Knox (M) 25.57; 4. Blaine Shaw (L) 25.58; 5. Cohen Parker (C) 25.73; 6. Sam Fegel (M) 26.04; 7. Dawson Harrison (W) 26.51; 8. Andrei Llanto (M) 27.14

2 mile: 1. Jacob Pelletier (C) 10:39.90; 2. Samuel Goldey (C) 11:32.21; 3. Samuel Coffin (C) 12:13.77

4x200MR: 1. Leavitt A 1:46.12; 2. Messalonskee A 1:47.72; 3. Cony A 1:55.87; 4. Waterville A 2:07.12

Shot put: 1. Josh Chretien (L) 36-8.5; 2. Jaden Grazulis (W) 36-5; 3. Jack Boutaugh (L) 35-9.5; 4. Jacob Wilcox (L) 34-00; 5. Landon Myers (L) 32-6; 6. Maddox Demers (L) 32-3; 7. Jackson Leonard (MCI) 32-1.5; 8. Andrei Llanto (M) 31-2

Long jump: 1. Theo Ruehsen (W) 17-6; 2. Dawson Harrison (W) 16-6.5; 3. Noah Gibbs (L) 15-11.5; 4. Robert Oliver (L) 14-4.25; 5. Johnathan Ramage (C) 13-9; 6. Ethan Cookson (MCI) 12-7; 7. Caius Knapp (MCI) 12-6; 8. Jared Cayford (W) 11-00.5

Triple jump: 1. Theo Ruehsen (W) 40-1; 2. Cole Hanner (C) 35-1.75; 3. Zane Dean (MCI) 29-4.75

High jump: 1. Michael D’Amico (M) 5-6; 2. Sam Wechsler (W) 5-6; 3. Noah Gibbs (L) 5-4; 4. Robert Oliver (L) 5-2; 5. Ryan Pelletier (C) 5-0

Pole vault: 1. Michael D’Amico (M) 10-6; 2. Colby Corson (M) 9-6; 3. Cole Johanson (L) 8-0; 4. Ethan Cookson (MCI) 6-0

1 mile wheelchair: 1. Johnathan Schomaker (L) 8:54.60

800m wheelchair: 1. Johnathan Schomaker (L) 4:10.49

Shot put wheelchair: 1. Johnathan Schomaker (L) 14-7.5

MCI65
Cony61
Messalonskee46
Waterville39
Leavitt37

55m hurdles: 1. Gracie Moore (MCI) 10.05; 2. Mallory Audette (C) 10.19; 3. Nicole Salvadori (M) 10.54; 4. Carolyn Kinney (W) 10.63

55m: 1. Kiley Meader (M) 7.98; 2. Emma Burr (MCI) 8.06; 3. Lindsay Bates (L) 8.26; 4. Nola Boutaugh (L) 8.36; 5. Jenna Hanoian (C) 8.42; 6. Kate Rice (W) 8.82; 7. Jazlynn Pacheco (MCI) 9.31; 8. Jillian Michaud (MCI) 9.98

1 mile: 1. Lorelli Grady (C) 6:22.96; 2. Addie Verrill (MCI) 6:26.03; 3. Annmarie Limberger (W) 6:27.36; 4. Adriana Katz (M) 6:30.35; 5. Hazel Dow (W) 6:34.35; 6. Brynne Barron (M) 6:45.43

400m: 1. Emma Brown (C) 1:07.32; 2. Lindsay Bates (L) 1:08.74; 3. Alyssa Ardry (MCI) 1:22.87; 4. Greta Limberger (W) 1:26.93

800m: 1. Brianna Harriman (C) 2:35.20; 2. Emma Burr (MCI) 2:48.78; 3. Annmarie Limberger (W) 2:54.74; 4. Lorelli Grady (C) 2:58.63; 5. Addie Verrill (MCI) 3:05.80; 6. Adrianna Katz (M) 3:08.05; 7. Marianne Renaud (W) 3:08.06; 8. Brynne Barron (M) 3:14.26

200m: 1. Kiley Meader (M) 29.33; 2. Emma Brown (C) 29.61; 3. Emma Couturier (L) 30.33; 4. Nola Boutaugh (L) 30.83; 5. Lilly Chabot (L) 31.78; 6. Jenna Hanoian (C) 32.34; 7. Lindsay Bates (L) 32.43; 8. Alyssa Ardry (MCI) 35.94

2 mile: 1. Brianna Harriman (C) 12:50; 2. Hazel Dow (W) 14:46.34

4x200MR: 1. Messalonskee A 2:03.51; 2. MCI A 2:03.82; 3. Cony A 1:55.87; 4. Waterville A 2:07.12

Shot put: 1. Katie Elliott (M) 27-2.5; 2. Jillian Michaud (MCI) 27-00.5; 3. Rakia Pierre (L) 25-9; 4. Hailie Murray (MCI) 23-11; 5. Jenessa Foster (MCI) 22-8; 6. Lilly Chabot (L) 22-7; 7. Jazlynn Pacheco (MCI) 19-11; 8. Sydney Dawes (MCI) 18-9

Long jump: 1. Emma Couturier (L) 14-6; 2. Emma Brown (C) 14-00; 3. Madison Yakimchick (W) 13-10; 4. Carolyn Kinney (W) 12-10.5; 5. Jenessa Foster (MCI) 12-10.5; 6. Kara Anderson (W) 12-6.75; 7. Kate Rice (W) 12-6.5; 8. Samantha Martin (MCI) 12-5.5

Triple jump: 1. Brianna Harriman (C) 31-6.5; 2. Madison Yakimchick (W) 29-8.5; 3. Samantha Martin (MCI) 28-5.5; 4. Kara Anderson (W) 23-2

High jump: 1. Nicole Salvadori (M) 5-0; 2. Emma Couturier (L) 4-8

Pole vault: 1. Samantha Martin (MCI) 9-0; 2. Gracie Moore (MCI) 7-0