Alpine Skiing

KVAC/MVC: Bangor, Edward Little, Gardiner, Hampden Academy, John Bapst, Maranacook, Mountain Valley, Mt. Abram, Mt. Blue, Orono, Oxford Hills, Rangeley (giant slalom)

at Black Mountain, Rumford

Monday, January, 31, 2022

BOYS

Bangor
Edward Little
Gardiner
Hampden Academy
John Bapst
Maranacook
Mountain Valley
Mt. Abram
Mt. Blue
Orono
Oxford Hills
Rangeley

1. Josh Smith (MB) 1:09.69; 2. Jett Lindelof (CH) 1:10.46; 3. Sam Godspeed (MB) 1:10.77; 4. Ethan Levesque (EL) 1:11.86; 5. Marc Huguet (CH) 1:12.40; 6. Nick Bancroft (OH) 1:12.41; 7. Charlie Pye (MA) 1:12.85; 8. Thatcher Riley (Mar) 1:13.10; 9. Adam Ellis (Mar) 1:14.60; 10. Tyrant Beaudoin (MB) 1:15.15; 11. Evan O’Donnell (EL) 1:15.61; 12. Ross Campbell (OH) 1:15.76; 13. Brit LaFiura (CH) 1:15.83; 14. Jack Gilbert (Fal) 1:17.43; 15. Ryan Southworth (CH) 1:17.72; 16. Dawson Joseph (OH) 1:18.03; 17. Nate Gallant (MV) 1:18.22; 18. Brayden Bashaw (EL) 1:18.36; 19. Brody Farmer (MB) 1:18.45; 20. Dylan Farmer (MB) 1:18.79; 21. Ian Allen (MA) 1:19.39; 22. Ashton Beaudoin (MB) 1:19.46; 23. Finn Furtney (Fal) 1:19.48; 24. Daxton Williams (Ran) 1:19.60; 25. Landen Parizo (Ban) 1:19.62; 26. Austin Gates (Lea) 1:19.71; 27. Kyle Sidaway (JB) 1:19.80; 28. Josh Adams (Mar) 1:20.54; 29. Chance Romero (JB) 1:20.61; 30. Joshua Martin (JB) 1:20.62; 31. Connor Files (Sk) 1:20.62; 32. John Bessette (OH) 1:20.83; 33. Aidan Guimond (Mar) 1:21.78; 34. Ryan Cummings (JB) 1:21.80; 35. Tyler McGarr (MB) 1:21.92; 36. Ryan Andersen (CH) 1:22.02; 37. Will Grant (Wint) 1:22.22; 38. Logan Cote (MV) 1:22.51; 39. Owen Hanson (Ham) 1:23.16; 40. Aiden Belanger (Sk) 1:23.48; 41. Silas Tibbetts (Sk) 1:24.12; 42. Nick Rush (MA) 1:24.34; 43. Rob Strong (Fal) 1:24.64; 44. Owen Mathias (Ham) 1:25.03; 45. Ben Jewett (Mar) 1:215.52; 46. Sylus Caswell (Fal) 1:25.84; 47. Nate Bliss (Ran) 1:27.58; 48. Finn Castrucci (Ham) 12:27.84; 49. Aden Richards (MA) 1:28.06; 50. Silas Timm (OH) 1:28.41; 51. Cameron Sherbinski (OH) 1:29.62; 52. Colin Drake (MB) 1:30.79; 53. Joel Tardiff (MV) 1:32.07; 54. Dexter Morin (EL) 1:32.31; 55. Chase McLaughlin (Mar) 1:32.50; 56. Alex Clark (Mar) 1:33.97; 57. Jaxon August (Wint) 1:34.87; 58. Geoffrey Chase (Ind) 1:35.44; 59. Drake Tracy (Sk) 1:35.79; 60. Michah Sealsberry (Mar) 1:35.86; 61. Declan Howe (EL) 1:36.11; 62. Thomas Mitchell (CH) 1:36.92; 63. Thomas Clausen (Mar) 1:38.15; 64. Cailey Shink (Mar) 1:39.00; 65. Edward Yock (Ham) 1:40.27; 66. Gabe Tibbetts (Brew) 1:41.22; 67. Tre Pease (MA) 1:41.22; 68. Aziretaly Kydyraliev (MV) 1:41.75; 69. Ivan Hilton (Sk) 1:45.87; 70. Joe Folsom (Sk) 1:47.63; 71. Brody Hubbard (Brew) 1:47.77; 72. Matt McWilliams (MV) 1:48.28; 73. Jonathan Bouchard (Ham) 1:49.15; 74. Chase Nash (Ham) 1:49.21;  75. Gavin Hanson (Ham) 1:49.56; 76. Blake Fitzgerald (Ham) 2:16.34; 77. Joe LeBlanc (EL) 2:16.56; 78. Rocco Scott (Mar) 2:17.65; 79. Elijah Mulready (Ham) 3:09.58

GIRLS

Bangor
Edward Little
Gardiner
Hampden Academy
John Bapst
Maranacook
Mountain Valley
Mt. Abram
Mt. Blue
Orono
Oxford Hills
Rangeley

1. Bristol Quimby (Ran) 1:13.35; 2. Rosie St. Cyr (Fal) 1:14.04; 3. Breezy Quimby (Ran) 1:14.72; 4. Sadie McDonough (MB) 1:14.84; 5. Olivia Rand (JB) 1:14.96; 6. Sophie Simard (Lea) 1:15.07; 7. Amelia Stokes (Ran) 1:15.43; 8. Katie Yeaton (MB) 1:16.18; 9. Alexa Scott (Fal) 1:16.60; 10. Abbie Goodspeed (MB) 1:17.02; 11. Ella Brochu (JB) 1:17.04; 12. Molly Kearing (MB) 1:17.15; 13. Jocelyn Nivus (Tel) 1:17.18; 14. Elizabeth Dieterich (OH) 1:17.35; 15. Lily Anctil (Lea) 1:17.44; 16. Mae Hoff (Tel) 1:17.52; 17. Lily Stowe (CH) 1:17.92; 18. Natalie Stokes (Ran) 1:17.95; 19. Meghan Mahoney (Mar) 1:17.97; 20. Piper Urey (CH) 1:18.57; 21. Ella Baldwin (Ham) 1:18.88; 22. Maggie Metzler (CH) 1:19.37; 23. Ruby Dwyer (JB) 1:19.40; 24. Abby Williams (CH) 1:19.52; 25. Ashley Campbell (OH) 1:19.64; 26. EB Hoff (Tel) 1:19.81; 27. Maddie Morton (MB) 1:20.32; 28. Saige Winslow (OH) 1:20.45; 29. Anaya Egge (EL) 1:20.67; 30. Sage Whitehead (Mess) 1:22.06; 31. Ella Trefethen (Mar) 1:22.50; 32. Hannah Osmer (Ban) 1:22.60; 33. Zoe Lambke (Sk) 1:22.93; 34. Lucia Siren (Sk) 1:23.15; 35. Mya Laliberti (Ran) 1:23.34; 36. Brooke CHase (MV) 1:23.59; 37. Greer LaFiura (CH) 1:24.07; 38. Marlie Berard (CH) 1:24.29; 39. Brooke Buotte (MV) 1:24.58; 40. Meghan Cyr (Ham) 1:24.63; 41. Jaxsyn Haley (Ran) 1:25.23; 42. Ava Tobias (CH) 1:25.50; 43. Emma Eckert (Oro) 1:25.53; 44. Emmarae McFawn (Ran) 1:25.86; 45. Molly Pereira (Tel) 1:26.02; 46. Madisson Frank (Ham) 1:26.11; 47. Elyse Nadeau (JB) 1:26.75; 48. Gianna Devivo (OH) 1:27.82; 49. Hazel Colby (OH) 1:28.28; 50. Anna Albert (Mar) 1:28.53; 51. Lilly Welsher (Fal) 1:28.86; 52. Carly McCabe (Sk) 1:29.25; 53. Elsa Guerry (Ham) 1:29.26; 54. Gwen Rand (JB) 1:30.47; 55. Tegwyn Hearst (CH) 1:31.06; 56. Ruby Spencer (SM) 1:33.72; 57. Aurora Miller (OH) 1:34.43; 58. Avery Flewelling (Ran) 1:34.84; 59. Kendra Bor (Mar) 1:35.54; 60. Maddie Keller (MB) 1:36.26; 61. Ruby Mathias (Ham) 1:36.55; 62. Nyah Gunst (Sk) 1:37.05; 63. Victoria Wohlers (CH) 1:39.45; 64. Mimi Knight (Mar) 1:39.60; 65. Violet Damon (Brew) 1:4034; 66. Tessa Castrucci (Ham) 1:41.15; 67. Zoe Castrucci (Ham) 1:41.72; 68. Hannah Marshall (Cony) 1:43.17; 69. Chiara Castiglia (OH) 1:44.39; 70. Maggie Allen (Ham) 1:45.54; 71. Kimey Marin (MV) 1:49.77; 72. Lilly Souther (Tel) 1:50.66; 73. Delainy Gillis (Ham) 1:53.10; 74. Charlotte Blanchard (JB) 1:55.16; 75. Sophia Soucy (JB) 2:20.84