Alpine Skiing

KVAC/MVC: Bangor, Edward Little, Hampden Academy, John Bapst, Maranacook, Mt. Abram, Mt. Blue, Orono, Oxford Hills, Rangeley, Skowhegan (slalom)

at Titcomb Mountain, Farmington

Wednesday, January, 26, 2022

BOYS

Bangor
Edward Little
Hampden Academy
John Bapst
Maranacook
Mt. Abram
Mt. Blue
Orono
Oxford Hills
Rangeley
Skowhegan

1. Sam McKee (Mar) 53.36; 2. Thatcher Riley (Mar) 55.36; 3. Finn Sheridan Cran (KH) 55.59; 4. Jackson Melendy (KH) 55.75; 5. Jett Lindelof (CH) 56.07; 6. Brit LaFiura (CH) 56.40; 7. Quinn Breen (JB) 56.55; 8. Scott Turney (KH) 56.77; 9. Adam Ellis (Mar) 57.71; 10. Asa Stroman (Sk) 57.72; 11. Roger Huget (CH) 58.24; 12. Matthew Feigenberg (KH) 58.55; 13. Eli Reynolds (KH) 58.64; 14. William Grant (Win) 58.71; 15. Sam Goodspeed (MB) 59.08; 16. Josh Adams (Mar) 59.32; 17. Silas Timm (OH) 59.58; 18. Chance Romero (JB) 1:00.08; 19. Oliver Barden (Sk) 1:00.18; 20. Ross Campbell (OH) 1:00.29; 21. Trent Beaudoin (MB) 1:00.43; 22. Marc Huget (CH) 1:00.93; 23. Dylan Farmer (MB) 1:01.26; 24. Ashton Beaudoin (MB) 1:01.63; 25. JJ Alexander (MB) 1:02.13; 26. Ryan Southworth (CH) 1:02.58; 27. Connor Files (Sk) 1:03.13; 28. Hunter Cyr (Ham) 1:03.28; 29. Dawson Joseph (OH) 1:03.48; 30. Drake Tracy (Sk) 1:03.53; 31. Jackson Hardy MB) 1:03.61; 32. Owen Hanson (Ham) 1:03.88; 33. Nico Von Gaudecker (KH) 1:04.11; 34. Kyle Sidaway (JB) 1:04.49; 35. Richard Dietrich (OH) 1:04.70; 36. Cyrus Mered (KH) 1:06.11; 37. Tyler McGarr (MB) 1:06.17; 38. Will Stinson (KH) 1:06.37; 39. Aidan Guimond (Mar) 1:07.52; 40. Joshua Martin (JB) 1:08.03; 41. Brody Farmer (MB) 1:08.20; 42. Landen Parizo (Ban) 1:08.53; 43. Aiden Belanger (Sk) 1:09.77; 44. Elias Eydt (KH) 1:10.24; 45. Thomas Mitchell (CH) 1:10.56; 46. Owen Mathias (Ham) 1:10.92; 47. Finn Castrucci (Ham) 1:11.19; 48. John Bessette (OH) 1:11.45; 49. Jaxon August (Win) 1:15.08; 50. Unai Maldonado (Sk) 1:18.34; 51. Colin Drake (MB) 1:20.06; 52. Micah Sealsberry (Mar) 1:21.57; 53. Bailey Shink (Mar) 1:22.27; 54. Thomas Clausen (Mar) 1:22.43; 55. David Morse (Ham) 1:23.89; 56. Mulready Elijah (Ham) 1:24.30; 57. Ivan Hilton (Sk) 1:27.10; 58. Gavin Hanson (Ham) 1:27.68; 59. Jonathan Bouchard (Ham) 1:28.41; 60. Gabe Tibbetts (Brew) 1:32.02; 61. Edward Yock (Ham) 1:33.48; 62. Brody Hubbard (Brew) 1:36.63; 63. Ryan Anderson (CH) 1:43.30; 64. Kaeson Hight (Sk) 1:50.12; 65. Landon Nunn (Sk) 1:51.16; 66. Blake Fitzgerald (Ham) 2:12.33; 67. Joe Folsom (Sk) 3:05.59

GIRLS

Bangor
Edward Little
Hampden Academy
John Bapst
Maranacook
Mt. Abram
Mt. Blue
Orono
Oxford Hills
Rangeley
Skowhegan

1. Elizabeth Dietrich (OH) 1:01.55; 2. Olivia Rand (JB) 1:02.65; 3. Sadie McDonough (MB) 1:02.81; 4. Zola Roberts (CH) 1:03.53; 5. Khloe Dean (MB) 1:03.71; 6. Anna Erb (Mar) 1:03.86; 7. Meghan Mahoney (Mar) 1:04.13; 8. Katie Yeaton (MB) 1:04.44; 9. Molly Kearing (MB) 1:04.44; 10. Naeema O’Rourke (KH) 1:06.16; 11. Ella Baldwin (Ham) 1:07.76; 12. Maggie Metzler (CH) 1:08.34; 13. Abbie Goodspeed (MB) 1:08.56; 14. Mae Hoff (Tel) 1:08.66; 15. Greer LaFiura (CH) 1:09.40; 16. Sage Winslow (OH) 1:09.50; 17. Josie Hannon (KH) 1:09.81; 18. Gianna DeVivo (OH) 1:09.94; 19. Lucia Siren (Sk) 1:10.33; 20. Hannah Osmer (Ban) 1:11.01; 21. Sage Whitehead (Mess) 1:11.87; 22. Ella Trefethen (Mar) 1:12.44; 23. Anna Albert (Mar) 1:12.99; 24. Molly Pereira (Tel) 1:13.10; 25. Rosalie Klinger (KH) 1:13.49; 26. Anna Font Pous (KH) 1:13.56; 27. Elyse Nadeau (JB) 1:13.60; 28. Meghan Cyr (Ham) 1:13.73; 29. EB Hoff (Tel) 1:13.97; 30. Jocelyn Nivus (Tel) 1:14.61; 31. Margaret Stram (KH) 1:14.82; 32. Madison Frank (Ham) 1:17.30; 33. Ashley Campbell (OH) 1:18.87; 34. Emma Eckert (Oro) 1:19.37; 35. Madison Gillis (MCI) 1:19.68; 36. Gwen Rand (JB) 1:21.18; 37. Johanna Spory (KH) 1:21.21; 38. Ashlyn Dailey (MB) 1:21.36; 39. Maggie Morrill (Mar) 1:22.73; 40. Ava Tobias (CH) 1:22.90; 41. Tegwyn Hearst (CH) 1:23.86; 42. Anne Sophie Hohman (KH) 1:23.97; 43. Piper Urey (CH) 1:24.29; 44. Mya Jesperson (KH) 1:24.76; 45. Vivian Cormier (MB) 1:26.85; 46. Feeney Kaylee (KH) 1:28.01; 47. Nyah Gunst (Sk) 1:28.31; 48. Mya Tabernee (KH) 1:28.64; 49. Anna Rohde (KH) 1:33.77; 50. Victoria Wohlers (CH) 1:34.08; 51. Elsa Guerry (Ham) 1:34.49; 52. Ella Brochu (JB) 1:35.43; 53. Ruby Mathias (Ham) 1:36.27; 54. Mimi Knight (Mar) 1:40.99; 55. Zoe Castrucci (Ham) 1:41.37; 56. Delainy Gillis (Ham) 1:41.66; 57. Heidi Laufs (KH) 1:44.45; 58. Kate Hopkins (KH) 1:44.64; 59. Tessa Castrucci (Ham) 1:46.36;   60. Caroline Kelley (Ham) 1:59.49; 61. Maddie Keller (MB) 2:12.18; 62. Hannah Marshall (Cony) 2:39.11; 63. Samantha Bellerose (Ham) 3:06.32