Boys' Cross Country

Northern Maine Class A Regional Championship

at Troy Howard MS, Belfast

Saturday, October, 23, 2021

Saturday, October, 23, 2021

BOYSGIRLS
Brunswick53
Hampden Academy57
Bangor73
Messalonskee111
Mt. Ararat119
Mt. Blue135
Camden Hills209
Brewer214
Oxford Hills230
Lewiston268
Edward Little306
Note: Top 30 individuals and top six teams qualify for state meet.
  1 Daniel McCarthy           SR Bangor High School      4:57.8   15:25.13    1
  2 Abbott Valentine          SR Hampden Academy         5:00.3   15:33.02    2
  3 Grady Satterfield         SR Mt. Ararat              5:05.1   15:47.84    3
  4 Charlie Collins           JR Hampden Academy         5:13.9   16:15.25    4
  5 Eli Palmer                JR Brunswick               5:18.9   16:30.72    5
  6 Cyrus Evans               JR Mt. Blue                5:22.1   16:40.51    6
  7 Joey Valliere             SR Brunswick               5:26.1   16:52.89    7
  8 Ben Keleher               SR Mt. Ararat              5:28.3   16:59.87    8
  9 Dolan Pols                SR Brunswick               5:30.0   17:05.23    9
 10 Harrison Shain            SO Hampden Academy         5:31.1   17:08.46   10
 11 Caden Cote                SR Messalonskee            5:31.4   17:09.64   11
 12 Patrick McKenney          JR Skowhegan               5:32.2   17:11.96
 13 Simon Socolow             SR Bangor High School      5:32.7   17:13.39   12
 14 Henri McCourt             FR Mt. Blue                5:35.4   17:21.96   13
 15 Ethan DeMerchant          JR Bangor High School      5:36.0   17:23.64   14
 16 Felix Battle              SR Brunswick               5:37.3   17:27.81   15
 17 Pierce Coughlin           FR Messalonskee            5:38.1   17:30.46   16
 18 Miles Logan               JR Brunswick               5:40.2   17:36.93   17
 19 Cooper Parlee             SR Brewer High School      5:41.0   17:39.30   18
 20 Kevin Fogarty             FR Bangor High School      5:42.8   17:44.99   19
 21 Brody Simons              SO Hampden Academy         5:44.1   17:48.84   20
 22 Judson Nash               SR Hampden Academy         5:45.1   17:52.01   21
 23 Tieran Croft              SR Messalonskee            5:47.1   17:58.20   22
 24 Trevor Parlee             SO Brewer High School      5:47.5   17:59.45   23
 25 Walker Hedrich            FR Camden Hills            5:51.2   18:11.12   24
 26 Nathan Kallin             SR Brunswick               5:51.4   18:11.54   25
 27 Adam Bilodeau             JR Lewiston                5:51.8   18:12.98   26
 28 Quinn D'Alessio           SR Bangor High School      5:52.3   18:14.50   27
 29 Grey Vanderwood           SR Oxford Hills            5:53.5   18:18.06   28
 30 Eli Hoeft                 FR Mt. Blue                5:53.8   18:18.94   29
 31 Beckett Cote              FR Messalonskee            5:54.6   18:21.47   30
 32 Tim Collins               FR Hampden Academy         5:55.6   18:24.70   31
 33 Colby Pawson              SR Messalonskee            5:56.9   18:28.80   32
 34 Ethan Partal              JR Bangor High School      5:57.8   18:31.66   33
 35 Evan Flynn                SO Mt. Ararat              5:59.6   18:37.07   34
 36 Nate Chase                SR Mt. Ararat              5:59.8   18:37.84   35
 37 Lucas Hutchinson          FR Oxford Hills            6:00.7   18:40.48   36
 38 Adam Miller-Treat         JR Bangor High School      6:01.3   18:42.48   37
 39 Isaiah Smith              SO Camden Hills            6:02.7   18:46.69   38
 40 Logan Munsey              SR Mt. Ararat              6:03.5   18:49.18   39
 41 Raymond Brickle           JR Hampden Academy         6:04.9   18:53.57   40
 42 Zachary Clement           SO Camden Hills            6:05.5   18:55.43   41
 43 Cody Roy                  SO Oxford Hills            6:08.1   19:03.56   42
 44 Owen Heseltine            SO Mt. Blue                6:09.3   19:07.23   43
 45 Alex Hardy                SR Mt. Blue                6:10.1   19:09.69   44
 46 Daniel Dalton             SO Mt. Blue                6:11.0   19:12.61   45
 47 Tomas Cundick             SR Mt. Blue                6:12.0   19:15.51   46
 48 Clay Trafton              SO Edward Little           6:12.3   19:16.45   47
 49 Sam Fegel                 SO Messalonskee            6:14.5   19:23.53   48
 50 John-Antonio Fatone       JR Lewiston                6:14.7   19:23.87   49
 51 Sam Cashman               FR Brunswick               6:14.9   19:24.77   50
 52 Ben Pike                  FR Camden Hills            6:15.0   19:24.95   51
 53 Parker Libby              JR Mt. Ararat              6:15.0   19:24.99   52
 54 Swaroop Handral           SR Brewer High School      6:15.9   19:27.63   53
 55 Luke Page                 SR Mt. Ararat              6:18.8   19:36.63   54
 56 Finn Urey                 JR Camden Hills            6:18.8   19:36.82   55
 57 James Bertolino           JR Brewer High School      6:22.1   19:46.93   56
 58 Jibril Holloman           JR Lewiston                6:23.3   19:50.74   57
 59 Thomas Tracy              JR Messalonskee            6:23.3   19:50.82   58
 60 Quinn St. Peter Scott     FR Edward Little           6:23.4   19:51.18   59
 61 Owen Winslow              FR Edward Little           6:24.0   19:52.76   60
 62 Isaac Roy                 SR Oxford Hills            6:26.1   19:59.39   61
 63 Danny Zhang               JR Lewiston                6:27.2   20:02.84   62
 64 Henry Swift               SR Oxford Hills            6:30.7   20:13.61   63
 65 Zander Hunter             SR Brewer High School      6:33.1   20:21.21   64
 66 Silas Timm                JR Oxford Hills            6:34.2   20:24.51   65
 67 Aaron Lyon                SR Brewer High School      6:36.1   20:30.42   66
 68 Sam VanLonkhuyzen         JR Camden Hills            6:36.6   20:32.06   67
 69 Ian Kozielec              SO Camden Hills            6:37.7   20:35.49   68
 70 Jaden Ouellette           JR Edward Little           6:41.6   20:47.54   69
 71 Caiden Madore             SO Brewer High School      6:42.7   20:51.05   70
 72 Dru Hyndman               JR Edward Little           6:50.5   21:15.21   71
 73 Ayden St. Laurent         SR Oxford Hills            6:54.8   21:28.45   72
 74 Zach White                JR Skowhegan               6:57.5   21:36.94
 75 Cooper Dunn               SR Edward Little           7:00.7   21:46.82   73
 76 Elgin Physic              SR Lewiston                7:11.2   22:19.55   74
 77 Dustin Merrill            JR Lewiston                7:24.2   22:59.95   75
 78 Brandon Lynch             SR Lewiston                7:24.8   23:01.74   76
 79 Declan Howe               FR Edward Little           7:32.0   23:24.15   77
 80 Gabe stetkis              FR Skowhegan               7:46.6   24:09.48

Mt. Blue53
Bangor53
Camden Hills62
Brunswick82
Mt. Ararat153
Brewer177
Messalonskee197
Hampden Academy203
Lewiston247
Oxford Hills260
Note: Top 30 individuals and top five teams qualify for state meet.
  1 Megan Randall             SR Bangor High School      6:03.2   18:48.17    1
  2 Payton Bell               JR Edward Little           6:21.7   19:45.79
  3 Emma Charles              SR Mt. Blue                6:22.6   19:48.47    2
  4 Jenna VanRyn              SO Camden Hills            6:26.8   20:01.63    3
  5 Cassie Middleton          FR Camden Hills            6:31.5   20:16.36    4
  6 Madeline Kallin           SO Brunswick               6:32.6   20:19.74    5
  7 Sadie Harrow              JR Bangor High School      6:37.6   20:35.19    6
  8 Katie McCarthy            SO Bangor High School      6:37.8   20:35.65    7
  9 Kayla Graffam             JR Brewer High School      6:39.1   20:39.91    8
 10 Bridget Reusch            JR Mt. Blue                6:49.2   21:11.26    9
 11 Nora McCourt              FR Mt. Blue                6:49.2   21:11.29   10
 12 Ellie Gilman              FR Brunswick               6:50.1   21:13.90   11
 13 Brynne Robbins            SR Mt. Blue                6:51.1   21:17.16   12
 14 Lydia White               SO Mt. Ararat              6:57.2   21:36.02   13
 15 Lauren Howland            JR Camden Hills            6:58.4   21:39.87   14
 16 Zoe Wilson                JR Brunswick               7:00.6   21:46.62   15
 17 Marissa Pushard           FR Hampden Academy         7:01.3   21:48.72   16
 18 Sophie Reuter             FR Bangor High School      7:02.4   21:52.17   17
 19 Elsie Hildreth            SR Camden Hills            7:05.3   22:01.32   18
 20 Abby Valliere             JR Brunswick               7:06.3   22:04.44   19
 21 Natalie McCarthy          SO Mt. Blue                7:08.5   22:11.16   20
 22 Emily Quinnell            JR Edward Little           7:09.0   22:12.67
 23 Ryan Norton               SR Mt. Ararat              7:13.5   22:26.67   21
 24 Sophia Mazzarelli         SO Bangor High School      7:15.2   22:32.12   22
 25 Lola Black                FR Camden Hills            7:16.8   22:36.87   23
 26 Moriah Reusch             JR Mt. Blue                7:17.3   22:38.53   24
 27 Rylee Spadea              SO Messalonskee            7:19.7   22:46.01   25
 28 Zawadi Debola             SO Lewiston                7:19.8   22:46.42   26
 29 Alison St. Peter          SO Bangor High School      7:20.0   22:46.85   27
 30 Mary Wheeler              SR Mt. Ararat              7:20.7   22:49.21   28
 31 Macy Farrington           JR Brewer High School      7:21.3   22:51.02   29
 32 Jasmine Knapp             SR Bangor High School      7:22.2   22:53.73   30
 33 Zoe O'Brien               JR Camden Hills            7:24.5   23:00.89   31
 34 Grace Costello            SR Brunswick               7:24.8   23:01.95   32
 35 Willow Adler              SO Oxford Hills            7:25.7   23:04.49   33
 36 Molly Curtis              SO Hampden Academy         7:28.5   23:13.23   34
 37 Hannah Wilkoff            JR Brunswick               7:28.9   23:14.45   35
 38 Addie Cortese             JR Camden Hills            7:30.2   23:18.74   36
 39 Amelia Wedderburn         SR Lewiston                7:30.3   23:18.76   37
 40 Lily Hatrick              SR Brunswick               7:34.0   23:30.33   38
 41 Abbie Cramer              SR Mt. Blue                7:36.7   23:38.71   39
 42 Adriana Katz              FR Messalonskee            7:37.1   23:39.91   40
 43 Gloria Hoskins            SO Brewer High School      7:37.8   23:42.33   41
 44 Kendall Arbour            SR Messalonskee            7:39.5   23:47.51   42
 45 Izabella Wallingford      SR Messalonskee            7:45.1   24:04.82   43
 46 Kaelyn Langlois           SO Edward Little           7:45.6   24:06.31
 47 Emily Kneser              FR Hampden Academy         7:49.4   24:18.38   44
 48 Sarah Gray                SO Mt. Ararat              7:50.7   24:22.21   45
 49 MACKENZIE Munsey          SO Mt. Ararat              7:51.1   24:23.48   46
 50 Brynne Barron             FR Messalonskee            7:57.5   24:43.36   47
 51 Kamryn Grover             SR Oxford Hills            7:58.2   24:45.57   48
 52 Junne Igarashi            JR Brewer High School      8:02.6   24:59.15   49
 53 McKenzie Murray           JR Brewer High School      8:03.8   25:02.87   50
 54 Claire Tankersley         JR Mt. Ararat              8:05.1   25:07.05   51
 55 Saki Hoshino              SR Mt. Ararat              8:09.5   25:20.69   52
 56 Caroline Sheets           JR Oxford Hills            8:21.2   25:57.18   53
 57 Nora Emerson              SO Hampden Academy         8:47.5   27:18.83   54
 58 Alexis Thornwall          SR Hampden Academy         8:48.4   27:21.54   55
 59 Mia Turk                  JR Hampden Academy         8:49.3   27:24.31   56
 60 Grace Stocco              SR Messalonskee            8:50.8   27:28.87   57
 61 Rhyannon Price            SO Brewer High School      8:55.3   27:43.00   58
 62 Madison Binette           SO Lewiston                9:11.5   28:33.40   59
 63 Anna Weiss                FR Lewiston                9:17.5   28:52.07   60
 64 Annie Stocco              SO Messalonskee            9:23.8   29:11.56   61
 65 Carly McCabe              SO Skowhegan               9:53.4   30:43.42
 66 Sydney Youngs             SR Oxford Hills            9:58.3   30:58.75   62
 67 Nani Soto                 JR Brewer High School     10:07.2   31:26.26   63
 68 Hannah Grover             SO Oxford Hills           10:16.1   31:53.87   64
 69 Isabelle Stetkis          SR Skowhegan              10:37.5   33:00.66
 70 Katelyn Lynch             SO Lewiston               12:25.7   38:36.67   65