Boys' Cross Country
Southern Maine Class A Regional Championship
at Twin Brooks Recreation Center, CumberlandSaturday, October, 23, 2021
BOYSGIRLS99 111 120 165 179 179 186 201 Gorham 218 261 263 290 311 335
Note: Top 30 individuals and top nine teams qualify for state meet.
1 Zachary Barry SR Scarborough 5:24.3 16:47.47 1
2 Chris Walton SR Biddeford 5:24.5 16:48.02 2
3 Logan Ross SR Falmouth 5:24.7 16:48.73 3
4 Calvin Cummings SR Gorham High School 5:24.9 16:49.29 4
5 Maddox Jordan SO Noble High School 5:27.3 16:56.85 5
6 Jacob Ramos SR South Portland 5:30.1 17:05.41 6
7 Andrew Keene SR Kennebunk 5:30.6 17:06.92 7
8 Alexey Seredin SR Deering High School 5:36.4 17:25.15 8
9 Braden Butler SR Marshwood 5:38.2 17:30.62 9
10 Flynn Crean JR Kennebunk 5:40.4 17:37.58 10
11 Nathan Blades SO Portland 5:42.5 17:43.83 11
12 Andrew Sirois SR Bonny Eagle 5:42.7 17:44.47 12
13 Luke Cloutier SR Massabesic 5:44.4 17:49.78 13
14 Brady Guay SR South Portland 5:48.8 18:03.51 14
15 Daniel Niles JR Portland 5:48.9 18:03.79 15
16 Miles Fischer JR Portland 5:49.9 18:06.96 16
17 Tyler Gilbert SO Bonny Eagle 5:51.1 18:10.80 17
18 Ian Sampson JR Massabesic 5:51.8 18:12.78 18
19 Aidan Pecoraro JR Westbrook 5:52.3 18:14.30 19
20 Lucien Beardsley JR Gorham High School 5:52.5 18:15.04 20
21 George Theall SR Portland 5:52.9 18:16.44 21
22 Rowan McDonald SO Bonny Eagle 5:53.5 18:18.03 22
23 Willem van Oosterum SR Deering High School 5:54.1 18:19.93 23
24 Miles Woodbury JR Falmouth 5:54.2 18:20.18 24
25 Xavier Lemieux SO Bonny Eagle 5:54.4 18:20.97 25
26 Sam DeGrappo JR Marshwood 5:54.8 18:22.33 26
27 Tyler Shumate JR Biddeford 5:55.2 18:23.57 27
28 Jack Nickerson JR South Portland 5:55.7 18:24.89 28
29 Sebastian Shields SO Thornton Academy 5:56.7 18:28.24 29
30 Kyle Hartford JR South Portland 5:57.9 18:31.96 30
31 Ryan Flaherty SR Cheverus 5:58.3 18:33.10 31
32 Finn Theos SR Marshwood 5:58.9 18:34.89 32
33 Harrison Jones JR South Portland 5:59.2 18:35.95 33
34 Adam Bendetson JR Scarborough 6:00.4 18:39.53 34
35 Trevor Williams SO Kennebunk 6:01.5 18:43.04 35
36 Ben Prestes SO Portland 6:01.6 18:43.43 36
37 Charlie Jacques FR Portland 6:01.7 18:43.59 37
38 Ryan Brennan SR Sanford High School 6:03.0 18:47.76 38
39 Isaiah Slater JR Noble High School 6:03.4 18:49.04 39
40 Lucas Lefebvre SR South Portland 6:04.1 18:51.16 40
41 Deven Abrams SR Deering High School 6:04.3 18:51.72 41
42 Ryan Gray SR Falmouth 6:04.7 18:52.98 42
43 Luke Dockham SO Marshwood 6:05.7 18:56.08 43
44 Harrison Dunne FR Bonny Eagle 6:06.4 18:58.30 44
45 Joseph Cotta JR Scarborough 6:06.5 18:58.68 45
46 Camden Bessey SR Westbrook 6:07.2 19:00.68 46
47 Owen Lynch JR Portland 6:07.2 19:00.87 47
48 Nathan Driscoll JR Scarborough 6:08.0 19:03.27 48
49 Caleb Young JR Windham High School 6:08.4 19:04.43 49
50 Carlos Torres SO Westbrook 6:09.9 19:09.20 50
51 Andrew Young FR Windham High School 6:10.3 19:10.21 51
52 Emmons Whited JR South Portland 6:10.3 19:10.45 52
53 Sam Anderson SO Deering High School 6:10.4 19:10.78 53
54 Kevin Lu SR Falmouth 6:10.6 19:11.25 54
55 Hayden Sawyer JR Marshwood 6:11.4 19:13.82 55
56 Isaac Seeker JR Falmouth 6:11.9 19:15.33 56
57 Salim Bakar JR Westbrook 6:12.9 19:18.38 57
58 Ethan Keller FR Scarborough 6:13.3 19:19.56 58
59 Danny McCartney SO Cheverus 6:13.9 19:21.42 59
60 Brady Sawyer SR Gorham High School 6:14.4 19:23.09 60
61 Dylan Anderson SR Thornton Academy 6:14.4 19:23.20 61
62 Nolan Feyler SO Gorham High School 6:15.1 19:25.27 62
63 Finley Knappe FR Kennebunk 6:16.6 19:30.06 63
64 Fletcher Crean JR Kennebunk 6:17.0 19:31.01 64
65 Roman Thomas JR Windham High School 6:17.4 19:32.45 65
66 Liam Daly SR Sanford High School 6:17.9 19:34.00 66
67 Gavin Sampson FR Massabesic 6:18.3 19:35.13 67
68 Griffin Vivian SO Cheverus 6:18.4 19:35.52 68
69 Jacob Vitale SR Sanford High School 6:18.6 19:36.08 69
70 Graden Joly SO Windham High School 6:19.4 19:38.58 70
71 Jesse Gonneville SR Massabesic 6:19.4 19:38.66 71
72 Jacob Mora SO Gorham High School 6:20.4 19:41.81 72
73 Caleb Pelletier FR Sanford High School 6:20.7 19:42.61 73
74 Bo Preston SO Thornton Academy 6:22.2 19:47.32 74
75 Andrew Atwater JR Kennebunk 6:23.2 19:50.45 75
76 Max Stratton SO Deering High School 6:23.2 19:50.46 76
77 James Tedder JR Deering High School 6:25.4 19:57.25 77
78 Dylan Nutting SR Thornton Academy 6:27.8 20:04.85 78
79 Dylan Hurley JR Kennebunk 6:28.5 20:07.00 79
80 Justice Taylor JR Biddeford 6:30.3 20:12.36 80
81 Benjamin Bouchard SO Scarborough 6:30.3 20:12.61 81
82 Nicholas Koziell FR Scarborough 6:31.7 20:16.88 82
83 Jacob Kaiser FR Biddeford 6:31.9 20:17.47 83
84 Michael Crosby SR Noble High School 6:32.4 20:18.88 84
85 Evan Russo SR Gorham High School 6:32.4 20:19.07 85
86 Daniel Kim SO Falmouth 6:33.1 20:21.21 86
87 Asa Tussing FR Deering High School 6:33.3 20:21.69 87
88 Teighan Koch SR Bonny Eagle 6:34.5 20:25.61 88
89 Nolan Lowery SO Noble High School 6:36.5 20:31.77 89
90 Nathan Bergquist-Guimond SO Gorham High School 6:38.7 20:38.73 90
91 Jon Dalessandro SR Westbrook 6:38.8 20:38.82 91
92 Bilguun Batsaikham SR Massabesic 6:39.4 20:40.62 92
93 Cody Donovan JR Thornton Academy 6:39.6 20:41.37 93
94 Aidan Eastman JR Noble High School 6:39.8 20:41.99 94
95 Nathan Dallaire JR Massabesic 6:39.9 20:42.42 95
96 Calvin Leon SO Noble High School 6:40.0 20:42.56 96
97 Cash Kellen FR Cheverus 6:40.1 20:42.86 97
98 Tyler Mills FR Biddeford 6:40.3 20:43.48 98
99 Jamison Baker SR Thornton Academy 6:42.0 20:48.91 99
100 Lewis Fink SR Sanford High School 6:42.4 20:50.20 100
101 Ambrose McCullough SO Cheverus 6:42.6 20:50.57 101
102 Ben Byrd JR Marshwood 6:43.2 20:52.48 102
103 Kaeden Pfeiffer SO Thornton Academy 6:48.6 21:09.19 103
104 Samuel Kaiser SO Biddeford 6:52.0 21:19.99 104
105 Emanuele Clo' SR Massabesic 6:54.6 21:27.94 105
106 Malakai Webber JR Sanford High School 6:56.9 21:35.02 106
107 Anthony Johnson SR Bonny Eagle 6:57.9 21:38.10 107
108 Phil Smith FR Biddeford 7:10.8 22:18.41 108
109 Boden Retherford SR Falmouth 7:14.7 22:30.53 109
110 Owen Cook SO Cheverus 7:15.7 22:33.38 110
111 Logan Whitmarsh FR Cheverus 7:19.3 22:44.60 111
112 Andrew Crosby SR Noble High School 7:20.7 22:48.98 112
113 Derrick Stephens JR Windham High School 7:24.8 23:01.93 113
114 Landon Cropper FR Windham High School 8:26.7 26:14.13 114
27 71 119 124 147 162 172 Gorham 172 225 294 305 320 327
Note: Top 30 individuals and top eight teams qualify for state meet.
1 Delaney Hesler SR Bonny Eagle 6:04.7 18:52.82 1
2 Addy Thibodeau SO Bonny Eagle 6:19.9 19:40.12 2
3 Emmaline Pendleton SR Bonny Eagle 6:22.3 19:47.73 3
4 Sarah McClellan SO Marshwood 6:26.3 20:00.01 4
5 Annabelle Brooks JR Cheverus 6:35.9 20:29.74 5
6 Samantha Moore FR Portland 6:36.7 20:32.29 6
7 Addie Fuller JR Marshwood 6:39.0 20:39.61 7
8 Grace Turner SR Cheverus 6:39.4 20:40.85 8
9 Megan Cunningham SR Deering High School 6:43.1 20:52.26
10 Jaz Vanderhoof SR Thornton Academy 6:44.5 20:56.68 9
11 Hannah Stevens SR Bonny Eagle 6:48.2 21:08.16 10
12 Meseret Day SO Bonny Eagle 6:50.1 21:14.06 11
13 Allie Hesler SO Bonny Eagle 6:51.0 21:16.90 12
14 Elisabeth Loranger SR Gorham High School 6:53.0 21:23.01 13
15 Lila Findlay SR Falmouth 6:54.7 21:28.22 14
16 Tenley Flint JR Portland 6:55.8 21:31.67 15
17 Grace Johnson JR Gorham High School 6:58.5 21:40.01 16
18 Maggie Chamberlain JR Marshwood 7:02.0 21:51.05 17
19 Rowan Driscoll FR Scarborough 7:02.8 21:53.53 18
20 Elise Tardiff FR Falmouth 7:03.8 21:56.70 19
21 Maya Judice JR Thornton Academy 7:04.3 21:58.09 20
22 Catie McClellan SR Marshwood 7:04.8 21:59.83 21
23 Eva Fleurent FR Biddeford 7:05.7 22:02.39
24 Emma Tessier JR Marshwood 7:06.1 22:03.81 22
25 Kallie Warner SO Bonny Eagle 7:06.3 22:04.23 23
26 Leska Whitmarsh SR Cheverus 7:08.1 22:09.80 24
27 Angela Moreno SO Kennebunk 7:08.1 22:09.99 25
28 Hannah Keene FR Kennebunk 7:08.1 22:10.05 26
29 Teagan Barry JR Falmouth 7:10.5 22:17.34 27
30 Anna Nelson SR Gorham High School 7:11.0 22:18.81 28
31 Ashley Fecteau JR Noble High School 7:14.9 22:31.08
32 Fiona Hanrahan JR Falmouth 7:16.4 22:35.72 29
33 Zora DeSilva FR Falmouth 7:23.1 22:56.37 30
34 Isabel Dionne SR Windham High School 7:23.5 22:57.62 31
35 Maeve Ginevan FR Falmouth 7:23.9 22:58.94 32
36 Aysel Hamlin JR Cheverus 7:29.2 23:15.60 33
37 Abigail Fox SR Thornton Academy 7:29.5 23:16.56 34
38 Greta Holmes JR Portland 7:30.1 23:18.33 35
39 Misty Adams SR Sanford High School 7:30.2 23:18.63 36
40 Emily Donlon SR Thornton Academy 7:30.7 23:20.24 37
41 Brynn Butler FR Marshwood 7:33.7 23:29.52 38
42 Ella Boxall SR Kennebunk 7:36.1 23:37.04 39
43 Cassidy O'Dee FR Noble High School 7:36.5 23:38.18
44 Lilly Knappe JR Kennebunk 7:36.5 23:38.22 40
45 Estella Inman SR Windham High School 7:36.9 23:39.53 41
46 Mara Muse SO Kennebunk 7:37.3 23:40.53 42
47 Elise Schultz JR Windham High School 7:38.2 23:43.53 43
48 Megan Garber FR Westbrook 7:38.4 23:44.03 44
49 Aislyn McLean SO Gorham High School 7:38.9 23:45.63 45
50 Alexis Karantza SR Westbrook 7:40.4 23:50.29 46
51 Ella Marston JR Thornton Academy 7:44.1 24:01.79 47
52 Lily Henriksen JR South Portland 7:45.6 24:06.53 48
53 Ava Chadbourne FR Portland 7:46.3 24:08.56 49
54 Eve Schultz SR Windham High School 7:46.5 24:09.29 50
55 Megan Lawrence SR Noble High School 7:47.5 24:12.20
56 Delaney Grant JR Kennebunk 7:48.1 24:14.06 51
57 Jane Curtis FR Scarborough 7:49.1 24:17.36 52
58 Janka Senok SR Thornton Academy 7:51.2 24:23.87 53
59 Bo Miller SO Cheverus 7:52.4 24:27.62 54
60 Keira Alcock FR Falmouth 7:52.9 24:29.13 55
61 Edie Hermann FR Sanford High School 7:54.0 24:32.46 56
62 Zabel Kasabian FR Deering High School 7:54.6 24:34.34
63 Ella Sobol FR Portland 7:55.0 24:35.71 57
64 Alana Day JR Marshwood 7:57.0 24:41.90 58
65 Grace Lambert FR Thornton Academy 7:57.5 24:43.37 59
66 Monica Lewis SO Windham High School 7:57.6 24:43.65 60
67 Rowan Pow SR Kennebunk 8:00.7 24:53.45 61
68 Cate Culpovich SO Windham High School 8:01.2 24:55.01 62
69 Camille Culpovich SR Windham High School 8:01.3 24:55.27 63
70 Iris Young SO South Portland 8:01.9 24:57.15 64
71 Mary Herman FR Cheverus 8:02.3 24:58.39 65
72 Isabella Carrier SR South Portland 8:08.4 25:17.34 66
73 Lily Glendenning SO Scarborough 8:10.0 25:22.25 67
74 Isabella Griffith SR Westbrook 8:12.9 25:31.10 68
75 Samantha Heinzman SR Cheverus 8:12.9 25:31.14 69
76 Natalie Miner FR Gorham High School 8:14.9 25:37.40 70
77 Sophie Therrien FR Sanford High School 8:15.0 25:37.63 71
78 Whitney Davenport SR Westbrook 8:18.2 25:47.67 72
79 Audrey Pearson SR South Portland 8:19.6 25:52.13 73
80 Molly Neuner JR Portland 8:20.5 25:54.73 74
81 Brianna Nguyen SR Westbrook 8:24.3 26:06.66 75
82 Anna Brown JR South Portland 8:34.5 26:38.34 76
83 Naomi Fadden SO Noble High School 8:34.7 26:39.02
84 Arianna Ramini FR Sanford High School 8:36.2 26:43.71 77
85 Meribel Creek FR Deering High School 8:39.7 26:54.57
86 Bridget Flannery FR Scarborough 8:41.9 27:01.34 78
87 Caroline Canatsey SR Scarborough 8:43.5 27:06.23 79
88 Lillian Tuttle FR Sanford High School 8:49.9 27:26.28 80
89 Lydia MacDonald SR Scarborough 8:52.5 27:34.43 81
90 Arelli Lopez FR Westbrook 8:58.5 27:52.93 82
91 Maezy Gleason SO Scarborough 9:16.8 28:49.68 83
92 Mackinna Campbell JR Westbrook 9:18.9 28:56.28 84
93 Samantha Hansen SO South Portland 10:11.5 31:39.62 85
94 Maranda Ramini SO Sanford High School 10:12.2 31:41.96 86
95 Maya Righetti JR Deering High School 10:37.4 33:00.07
96 Caitlin Rodrigue SR South Portland 10:39.0 33:05.24 87
BOYSGIRLS
99 | |
111 | |
120 | |
165 | |
179 | |
179 | |
186 | |
201 | |
Gorham | 218 |
261 | |
263 | |
290 | |
311 | |
335 |
Note: Top 30 individuals and top nine teams qualify for state meet. 1 Zachary Barry SR Scarborough 5:24.3 16:47.47 1 2 Chris Walton SR Biddeford 5:24.5 16:48.02 2 3 Logan Ross SR Falmouth 5:24.7 16:48.73 3 4 Calvin Cummings SR Gorham High School 5:24.9 16:49.29 4 5 Maddox Jordan SO Noble High School 5:27.3 16:56.85 5 6 Jacob Ramos SR South Portland 5:30.1 17:05.41 6 7 Andrew Keene SR Kennebunk 5:30.6 17:06.92 7 8 Alexey Seredin SR Deering High School 5:36.4 17:25.15 8 9 Braden Butler SR Marshwood 5:38.2 17:30.62 9 10 Flynn Crean JR Kennebunk 5:40.4 17:37.58 10 11 Nathan Blades SO Portland 5:42.5 17:43.83 11 12 Andrew Sirois SR Bonny Eagle 5:42.7 17:44.47 12 13 Luke Cloutier SR Massabesic 5:44.4 17:49.78 13 14 Brady Guay SR South Portland 5:48.8 18:03.51 14 15 Daniel Niles JR Portland 5:48.9 18:03.79 15 16 Miles Fischer JR Portland 5:49.9 18:06.96 16 17 Tyler Gilbert SO Bonny Eagle 5:51.1 18:10.80 17 18 Ian Sampson JR Massabesic 5:51.8 18:12.78 18 19 Aidan Pecoraro JR Westbrook 5:52.3 18:14.30 19 20 Lucien Beardsley JR Gorham High School 5:52.5 18:15.04 20 21 George Theall SR Portland 5:52.9 18:16.44 21 22 Rowan McDonald SO Bonny Eagle 5:53.5 18:18.03 22 23 Willem van Oosterum SR Deering High School 5:54.1 18:19.93 23 24 Miles Woodbury JR Falmouth 5:54.2 18:20.18 24 25 Xavier Lemieux SO Bonny Eagle 5:54.4 18:20.97 25 26 Sam DeGrappo JR Marshwood 5:54.8 18:22.33 26 27 Tyler Shumate JR Biddeford 5:55.2 18:23.57 27 28 Jack Nickerson JR South Portland 5:55.7 18:24.89 28 29 Sebastian Shields SO Thornton Academy 5:56.7 18:28.24 29 30 Kyle Hartford JR South Portland 5:57.9 18:31.96 30 31 Ryan Flaherty SR Cheverus 5:58.3 18:33.10 31 32 Finn Theos SR Marshwood 5:58.9 18:34.89 32 33 Harrison Jones JR South Portland 5:59.2 18:35.95 33 34 Adam Bendetson JR Scarborough 6:00.4 18:39.53 34 35 Trevor Williams SO Kennebunk 6:01.5 18:43.04 35 36 Ben Prestes SO Portland 6:01.6 18:43.43 36 37 Charlie Jacques FR Portland 6:01.7 18:43.59 37 38 Ryan Brennan SR Sanford High School 6:03.0 18:47.76 38 39 Isaiah Slater JR Noble High School 6:03.4 18:49.04 39 40 Lucas Lefebvre SR South Portland 6:04.1 18:51.16 40 41 Deven Abrams SR Deering High School 6:04.3 18:51.72 41 42 Ryan Gray SR Falmouth 6:04.7 18:52.98 42 43 Luke Dockham SO Marshwood 6:05.7 18:56.08 43 44 Harrison Dunne FR Bonny Eagle 6:06.4 18:58.30 44 45 Joseph Cotta JR Scarborough 6:06.5 18:58.68 45 46 Camden Bessey SR Westbrook 6:07.2 19:00.68 46 47 Owen Lynch JR Portland 6:07.2 19:00.87 47 48 Nathan Driscoll JR Scarborough 6:08.0 19:03.27 48 49 Caleb Young JR Windham High School 6:08.4 19:04.43 49 50 Carlos Torres SO Westbrook 6:09.9 19:09.20 50 51 Andrew Young FR Windham High School 6:10.3 19:10.21 51 52 Emmons Whited JR South Portland 6:10.3 19:10.45 52 53 Sam Anderson SO Deering High School 6:10.4 19:10.78 53 54 Kevin Lu SR Falmouth 6:10.6 19:11.25 54 55 Hayden Sawyer JR Marshwood 6:11.4 19:13.82 55 56 Isaac Seeker JR Falmouth 6:11.9 19:15.33 56 57 Salim Bakar JR Westbrook 6:12.9 19:18.38 57 58 Ethan Keller FR Scarborough 6:13.3 19:19.56 58 59 Danny McCartney SO Cheverus 6:13.9 19:21.42 59 60 Brady Sawyer SR Gorham High School 6:14.4 19:23.09 60 61 Dylan Anderson SR Thornton Academy 6:14.4 19:23.20 61 62 Nolan Feyler SO Gorham High School 6:15.1 19:25.27 62 63 Finley Knappe FR Kennebunk 6:16.6 19:30.06 63 64 Fletcher Crean JR Kennebunk 6:17.0 19:31.01 64 65 Roman Thomas JR Windham High School 6:17.4 19:32.45 65 66 Liam Daly SR Sanford High School 6:17.9 19:34.00 66 67 Gavin Sampson FR Massabesic 6:18.3 19:35.13 67 68 Griffin Vivian SO Cheverus 6:18.4 19:35.52 68 69 Jacob Vitale SR Sanford High School 6:18.6 19:36.08 69 70 Graden Joly SO Windham High School 6:19.4 19:38.58 70 71 Jesse Gonneville SR Massabesic 6:19.4 19:38.66 71 72 Jacob Mora SO Gorham High School 6:20.4 19:41.81 72 73 Caleb Pelletier FR Sanford High School 6:20.7 19:42.61 73 74 Bo Preston SO Thornton Academy 6:22.2 19:47.32 74 75 Andrew Atwater JR Kennebunk 6:23.2 19:50.45 75 76 Max Stratton SO Deering High School 6:23.2 19:50.46 76 77 James Tedder JR Deering High School 6:25.4 19:57.25 77 78 Dylan Nutting SR Thornton Academy 6:27.8 20:04.85 78 79 Dylan Hurley JR Kennebunk 6:28.5 20:07.00 79 80 Justice Taylor JR Biddeford 6:30.3 20:12.36 80 81 Benjamin Bouchard SO Scarborough 6:30.3 20:12.61 81 82 Nicholas Koziell FR Scarborough 6:31.7 20:16.88 82 83 Jacob Kaiser FR Biddeford 6:31.9 20:17.47 83 84 Michael Crosby SR Noble High School 6:32.4 20:18.88 84 85 Evan Russo SR Gorham High School 6:32.4 20:19.07 85 86 Daniel Kim SO Falmouth 6:33.1 20:21.21 86 87 Asa Tussing FR Deering High School 6:33.3 20:21.69 87 88 Teighan Koch SR Bonny Eagle 6:34.5 20:25.61 88 89 Nolan Lowery SO Noble High School 6:36.5 20:31.77 89 90 Nathan Bergquist-Guimond SO Gorham High School 6:38.7 20:38.73 90 91 Jon Dalessandro SR Westbrook 6:38.8 20:38.82 91 92 Bilguun Batsaikham SR Massabesic 6:39.4 20:40.62 92 93 Cody Donovan JR Thornton Academy 6:39.6 20:41.37 93 94 Aidan Eastman JR Noble High School 6:39.8 20:41.99 94 95 Nathan Dallaire JR Massabesic 6:39.9 20:42.42 95 96 Calvin Leon SO Noble High School 6:40.0 20:42.56 96 97 Cash Kellen FR Cheverus 6:40.1 20:42.86 97 98 Tyler Mills FR Biddeford 6:40.3 20:43.48 98 99 Jamison Baker SR Thornton Academy 6:42.0 20:48.91 99 100 Lewis Fink SR Sanford High School 6:42.4 20:50.20 100 101 Ambrose McCullough SO Cheverus 6:42.6 20:50.57 101 102 Ben Byrd JR Marshwood 6:43.2 20:52.48 102 103 Kaeden Pfeiffer SO Thornton Academy 6:48.6 21:09.19 103 104 Samuel Kaiser SO Biddeford 6:52.0 21:19.99 104 105 Emanuele Clo' SR Massabesic 6:54.6 21:27.94 105 106 Malakai Webber JR Sanford High School 6:56.9 21:35.02 106 107 Anthony Johnson SR Bonny Eagle 6:57.9 21:38.10 107 108 Phil Smith FR Biddeford 7:10.8 22:18.41 108 109 Boden Retherford SR Falmouth 7:14.7 22:30.53 109 110 Owen Cook SO Cheverus 7:15.7 22:33.38 110 111 Logan Whitmarsh FR Cheverus 7:19.3 22:44.60 111 112 Andrew Crosby SR Noble High School 7:20.7 22:48.98 112 113 Derrick Stephens JR Windham High School 7:24.8 23:01.93 113 114 Landon Cropper FR Windham High School 8:26.7 26:14.13 114
27 | |
71 | |
119 | |
124 | |
147 | |
162 | |
172 | |
Gorham | 172 |
225 | |
294 | |
305 | |
320 | |
327 |
Note: Top 30 individuals and top eight teams qualify for state meet. 1 Delaney Hesler SR Bonny Eagle 6:04.7 18:52.82 1 2 Addy Thibodeau SO Bonny Eagle 6:19.9 19:40.12 2 3 Emmaline Pendleton SR Bonny Eagle 6:22.3 19:47.73 3 4 Sarah McClellan SO Marshwood 6:26.3 20:00.01 4 5 Annabelle Brooks JR Cheverus 6:35.9 20:29.74 5 6 Samantha Moore FR Portland 6:36.7 20:32.29 6 7 Addie Fuller JR Marshwood 6:39.0 20:39.61 7 8 Grace Turner SR Cheverus 6:39.4 20:40.85 8 9 Megan Cunningham SR Deering High School 6:43.1 20:52.26 10 Jaz Vanderhoof SR Thornton Academy 6:44.5 20:56.68 9 11 Hannah Stevens SR Bonny Eagle 6:48.2 21:08.16 10 12 Meseret Day SO Bonny Eagle 6:50.1 21:14.06 11 13 Allie Hesler SO Bonny Eagle 6:51.0 21:16.90 12 14 Elisabeth Loranger SR Gorham High School 6:53.0 21:23.01 13 15 Lila Findlay SR Falmouth 6:54.7 21:28.22 14 16 Tenley Flint JR Portland 6:55.8 21:31.67 15 17 Grace Johnson JR Gorham High School 6:58.5 21:40.01 16 18 Maggie Chamberlain JR Marshwood 7:02.0 21:51.05 17 19 Rowan Driscoll FR Scarborough 7:02.8 21:53.53 18 20 Elise Tardiff FR Falmouth 7:03.8 21:56.70 19 21 Maya Judice JR Thornton Academy 7:04.3 21:58.09 20 22 Catie McClellan SR Marshwood 7:04.8 21:59.83 21 23 Eva Fleurent FR Biddeford 7:05.7 22:02.39 24 Emma Tessier JR Marshwood 7:06.1 22:03.81 22 25 Kallie Warner SO Bonny Eagle 7:06.3 22:04.23 23 26 Leska Whitmarsh SR Cheverus 7:08.1 22:09.80 24 27 Angela Moreno SO Kennebunk 7:08.1 22:09.99 25 28 Hannah Keene FR Kennebunk 7:08.1 22:10.05 26 29 Teagan Barry JR Falmouth 7:10.5 22:17.34 27 30 Anna Nelson SR Gorham High School 7:11.0 22:18.81 28 31 Ashley Fecteau JR Noble High School 7:14.9 22:31.08 32 Fiona Hanrahan JR Falmouth 7:16.4 22:35.72 29 33 Zora DeSilva FR Falmouth 7:23.1 22:56.37 30 34 Isabel Dionne SR Windham High School 7:23.5 22:57.62 31 35 Maeve Ginevan FR Falmouth 7:23.9 22:58.94 32 36 Aysel Hamlin JR Cheverus 7:29.2 23:15.60 33 37 Abigail Fox SR Thornton Academy 7:29.5 23:16.56 34 38 Greta Holmes JR Portland 7:30.1 23:18.33 35 39 Misty Adams SR Sanford High School 7:30.2 23:18.63 36 40 Emily Donlon SR Thornton Academy 7:30.7 23:20.24 37 41 Brynn Butler FR Marshwood 7:33.7 23:29.52 38 42 Ella Boxall SR Kennebunk 7:36.1 23:37.04 39 43 Cassidy O'Dee FR Noble High School 7:36.5 23:38.18 44 Lilly Knappe JR Kennebunk 7:36.5 23:38.22 40 45 Estella Inman SR Windham High School 7:36.9 23:39.53 41 46 Mara Muse SO Kennebunk 7:37.3 23:40.53 42 47 Elise Schultz JR Windham High School 7:38.2 23:43.53 43 48 Megan Garber FR Westbrook 7:38.4 23:44.03 44 49 Aislyn McLean SO Gorham High School 7:38.9 23:45.63 45 50 Alexis Karantza SR Westbrook 7:40.4 23:50.29 46 51 Ella Marston JR Thornton Academy 7:44.1 24:01.79 47 52 Lily Henriksen JR South Portland 7:45.6 24:06.53 48 53 Ava Chadbourne FR Portland 7:46.3 24:08.56 49 54 Eve Schultz SR Windham High School 7:46.5 24:09.29 50 55 Megan Lawrence SR Noble High School 7:47.5 24:12.20 56 Delaney Grant JR Kennebunk 7:48.1 24:14.06 51 57 Jane Curtis FR Scarborough 7:49.1 24:17.36 52 58 Janka Senok SR Thornton Academy 7:51.2 24:23.87 53 59 Bo Miller SO Cheverus 7:52.4 24:27.62 54 60 Keira Alcock FR Falmouth 7:52.9 24:29.13 55 61 Edie Hermann FR Sanford High School 7:54.0 24:32.46 56 62 Zabel Kasabian FR Deering High School 7:54.6 24:34.34 63 Ella Sobol FR Portland 7:55.0 24:35.71 57 64 Alana Day JR Marshwood 7:57.0 24:41.90 58 65 Grace Lambert FR Thornton Academy 7:57.5 24:43.37 59 66 Monica Lewis SO Windham High School 7:57.6 24:43.65 60 67 Rowan Pow SR Kennebunk 8:00.7 24:53.45 61 68 Cate Culpovich SO Windham High School 8:01.2 24:55.01 62 69 Camille Culpovich SR Windham High School 8:01.3 24:55.27 63 70 Iris Young SO South Portland 8:01.9 24:57.15 64 71 Mary Herman FR Cheverus 8:02.3 24:58.39 65 72 Isabella Carrier SR South Portland 8:08.4 25:17.34 66 73 Lily Glendenning SO Scarborough 8:10.0 25:22.25 67 74 Isabella Griffith SR Westbrook 8:12.9 25:31.10 68 75 Samantha Heinzman SR Cheverus 8:12.9 25:31.14 69 76 Natalie Miner FR Gorham High School 8:14.9 25:37.40 70 77 Sophie Therrien FR Sanford High School 8:15.0 25:37.63 71 78 Whitney Davenport SR Westbrook 8:18.2 25:47.67 72 79 Audrey Pearson SR South Portland 8:19.6 25:52.13 73 80 Molly Neuner JR Portland 8:20.5 25:54.73 74 81 Brianna Nguyen SR Westbrook 8:24.3 26:06.66 75 82 Anna Brown JR South Portland 8:34.5 26:38.34 76 83 Naomi Fadden SO Noble High School 8:34.7 26:39.02 84 Arianna Ramini FR Sanford High School 8:36.2 26:43.71 77 85 Meribel Creek FR Deering High School 8:39.7 26:54.57 86 Bridget Flannery FR Scarborough 8:41.9 27:01.34 78 87 Caroline Canatsey SR Scarborough 8:43.5 27:06.23 79 88 Lillian Tuttle FR Sanford High School 8:49.9 27:26.28 80 89 Lydia MacDonald SR Scarborough 8:52.5 27:34.43 81 90 Arelli Lopez FR Westbrook 8:58.5 27:52.93 82 91 Maezy Gleason SO Scarborough 9:16.8 28:49.68 83 92 Mackinna Campbell JR Westbrook 9:18.9 28:56.28 84 93 Samantha Hansen SO South Portland 10:11.5 31:39.62 85 94 Maranda Ramini SO Sanford High School 10:12.2 31:41.96 86 95 Maya Righetti JR Deering High School 10:37.4 33:00.07 96 Caitlin Rodrigue SR South Portland 10:39.0 33:05.24 87