Boys' Cross Country

WMC Championship

Friday, October, 15, 2021

Friday, October, 15, 2021

BOYS

Division 1

Team Score
York 35
Freeport 46
Cape Elizabeth 59
Yarmouth 97
Greely 126
Gray-New Gloucester 139
Fryeburg Academy 201

Division 2

Team Score
Maine Coast Waldorf 41
Wells 57
Poland 77
Lake Region 111
North Yarmoth Academy 132
Waynflete 150
Traip Academy 158
Old Orchard Beach 186

1 1 56 Owen Patry CEHS 1 17:15
2 2 54 Vaughn Lindenau CEHS 1 17:31
3 3 500 Henry Horne Freeport 1 17:35
4 4 234 Louis Walker MCWS 2 17:51
5 5 342 Indie Brogan Wells 2 17:56
6 6 419 Callen Swann York 1 18:08
7 7 276 Jake Twigg PRHS 2 18:12
8 8 417 Joe Neal York 1 18:14
9 9 108 William Spaulding Freeport 1 18:18
10 10 418 Hunter Pruett York 1 18:21
11 11 437 Aidan Ring York 1 18:22
12 12 96 Samuel Robinson Freeport 1 18:38
13 13 147 Carter Libby GNG 1 18:46
14 14 236 Will Barmby MCWS 2 18:56
15 15 415 Seth Hultstrom York 1 19:07
16 16 374 Aksel Yeo Yarmouth 1 19:09
17 17 98 Alexander Dawson Freeport 1 19:09
18 18 395 Cam Pernal Yarmouth 1 19:11
19 19 99 Jack DiRusso Freeport 1 19:12
20 20 173 Thomas Leggat-Barr Greely 1 19:15
21 21 68 Sebastian Hesser CEHS 1 19:17
22 22 57 Lukas Robinson CEHS 1 19:19
23 23 416 Sy MacGovern York 1 19:20
24 24 344 Owen Madson Wells 2 19:23
25 25 377 Josh Leinwand Yarmouth 1 19:24
26 26 50 Carter Abrahamsen CEHS 1 19:24
27 27 167 Cameron Malette Greely 1 19:33
28 28 301 Andrew Brayne Traip 2 19:35
29 29 100 Gus Hollen Freeport 1 19:36
30 30 345 David Patnaude Wells 2 19:37
31 31 339 Jack Kaszbinski Wells 2 19:38
32 32 282 Johnny Bsullak PRHS 2 19:39
33 33 170 Teddy Conway Greely 1 19:39
34 34 247 James Tourigny NYA 2 19:42
35 35 233 Wes Teegarden MCWS 2 19:48
36 36 231 John Miles Muenten MCWS 2 19:49
37 37 371 Jake Owen Yarmouth 1 19:50
38 38 237 Noah Corcoran MCWS 2 19:55
39 39 235 Nate Barmby MCWS 2 19:56
40 40 396 Chris Augur Yarmouth 1 19:57
41 41 138 Brent Thomes GNG 1 20:02
42 42 278 Nolan Garey PRHS 2 20:04
43 43 140 Joe Burgess GNG 1 20:05
44 44 213 Bhavnish Tucker Lake Region 2 20:11
45 45 107 Ian Smith Freeport 1 20:17
46 46 59 Ben Colello CEHS 1 20:22
47 47 209 Grady Kemp Lake Region 2 20:24
48 48 246 Noah Hallward-Rou NYA 2 20:30
49 49 174 Zachary Vanni Greely 1 20:31
50 50 302 Zach Stacy Traip 2 20:32
51 51 369 Conrad Cole Yarmouth 1 20:33
52 52 334 Ben Duda Waynflete 2 20:36
53 53 326 Sawyer Linehan Waynflete 2 20:36
54 54 262 Evan Schneider OOB 2 20:38
55 55 202 Jacob Stone Lake Region 2 20:50
56 56 165 Lev Giffune Greely 1 20:54
57 57 123 Arthur Baptista Fryeburg 1 20:56
58 58 279 Giovanni Warren PRHS 2 21:02
59 59 208 Ezra Gronlund Lake Region 2 21:05
66 66 249 Fynn MacCarthy NYA 2 21:26
67 67 298 Ben Mandani Traip 2 21:38
68 68 206 Tristan Cormier Lake Region 2 21:46
69 69 261 Jesse Rowland OOB 2 21:49
70 70 349 William Huffaker Wells 2 21:50
71 294 Phoenix Jalbert St Doms 2 21:53
72 71 281 J.R. Tibbetts PRHS 2 21:55
73 72 144 Preston Gerry GNG 1 21:58
74 73 433 Dylan Lewis York 1 21:59
88 87 299 Bowman Rollins Traip 2 23:19