Scores and Schedules

Find game schedules and completed game scores by selecting a date in the calendar below:

Yesterday's scores will appear daily until 11 a.m. To see today's schedule, select today's date in the calendar above.

Schedule for Saturday, September 18, 2021

BOYS' CROSS COUNTRY

  • Fleet Feet Classic, 10 a.m.
  • Lewiston, Edward Little, Brunswick, Gardiner, Messalonskee, 4 p.m.
  • PVC: Bangor, Brewer, Dexter, Hermon, Lee Academy at John Bapst, 10 a.m.

GIRLS' CROSS COUNTRY

  • Fleet Feet Classic, 10 a.m.
  • Lewiston, Edward Little, Brunswick, Gardiner, Messalonskee, 4 p.m.
  • PVC: Bangor, Brewer, Dexter, Hermon, Lee Academy at John Bapst, 10 a.m.

FIELD HOCKEY

  • Mt. Ararat 3, Camden Hills 0
  • Stearns/Schenck at Hermon, 11 a.m.
  • Cape Elizabeth 1, Yarmouth 1, tie
  • Winslow at Belfast, 11 a.m.
  • Cony 1, Morse 0
  • Erskine Academy at Nokomis, TBD
  • Scarborough 3, Gorham 1
  • John Bapst at Waterville, 2 p.m.
  • Bangor 4, Edward Little 3, OT
  • Leavitt 9, Lincoln Academy 0
  • Dirigo 6, Boothbay/Wiscasset 0
  • Lewiston 2, Messalonskee 1, OT
  • Fryeburg Academy 4, Freeport 1
  • MCI at Mt. View, 10 p.m.
  • Bonny Eagle 3, Marshwood 1
  • Oceanside at Lawrence, 10 a.m.
  • Oxford Hills 1, Brunswick 0, OT
  • Skowhegan at Edward Little, 11 a.m.

FOOTBALL

  • Thornton Academy 40, Lewiston 0
  • Winslow 44, MCI 8
  • Oak Hill 24, Lisbon/St. Dominic 13
  • Sacopee Valley 66, Traip Academy 36
  • Fryeburg Academy 26, Westbrook 8
  • Winthrop/Monmouth/Hall-Dale 48, John Bapst 18
  • Falmouth/Greely 16, Medomak Valley 8
  • Cony 34, Brunswick 6
  • Cape Elizabeth 52, Gardiner 7
  • Nokomis 28, Hampden Academy 7

BOYS' SOCCER

  • Mt. Desert Island at Caribou, 3 p.m.
  • Traip Academy 2, North Yarmouth Academy 0
  • Marshwood 3, Bonny Eagle 0
  • Narraguagus at Machias, 2 p.m.
  • Washburn at Southern Aroostook/Ashland, 3 p.m.
  • Brewer 2, Skowhegan 1
  • Old Town at Presque Isle, 3 p.m.
  • Washington Academy at Orono, 1 p.m.
  • Central at Lee Academy, 1 p.m.
  • Penquis Valley 5, Mattanawcook Academy 0
  • Portland 7, Westbrook 0
  • Cheverus 0, Kennebunk 0, tie
  • Pine Tree Academy at Valley, 8:30 p.m.
  • Winslow at Waterville, 10 p.m.
  • Erskine Academy 6, Oceanside 1
  • Yarmouth 5, Poland 0
  • Fort Kent at Houlton, 2 p.m.
  • Richmond 13, Vinalhaven 1
  • Gardiner 2, Maranacook 2, tie
  • Schenck at Deer Isle-Stonington, 1 p.m.
  • Gorham 4, Deering 1
  • Shead at Jonesport-Beals, 2 p.m.
  • Houlton at Madawaska,
  • Katahdin at Van Buren, 10 a.m.
  • Scarborough 1, South Portland 0
  • Bangor 1, Mt. Ararat 1, tie
  • Lincoln Academy at Medomak Valley, 1 p.m.
  • Thornton Academy 7, Sanford 0
  • Biddeford 6, Massabesic 2

GIRLS' SOCCER

  • Calais at Sumner, noon
  • Portland 7, Westbrook 1
  • Gorham 2, Deering 0
  • Richmond at Vinalhaven, 11 a.m.
  • Erskine Academy at Oceanside, 11:30 p.m.
  • Scarborough 6, South Portland 1
  • Fort Kent at Houlton, noon
  • Schenck at Deer Isle-Stonington, 11 a.m.
  • Lewiston at Skowhegan, 2:30 p.m.
  • North Yarmouth Academy 6, Traip Academy 0
  • Lincoln Academy at Medomak Valley, 3 p.m.
  • Washington Academy at Orono, 1 p.m.
  • Ashland at Katahdin,
  • Marshwood 2, Bonny Eagle 0
  • Windham 6, Noble 0
  • Central Aroostook at Southern Aroostook,
  • Biddeford 5, Massabesic 1
  • Winslow 1, Waterville 1, tie
  • Mt. Abram at Boothbay/Wiscasset, 7:15 p.m.
  • Mt. Desert Island at Caribou, 1 p.m.
  • Medomak Valley 10, Belfast 0
  • Telstar at Madison, 10 a.m.
  • Old Town at Presque Isle, 1 p.m.
  • Bucksport 5, Dexter 0
  • Pine Tree Academy at Valley, 8:30 p.m.

VOLLEYBALL

  • Calais at George Stevens, 1:30 p.m.
  • Hampden Academy at Brunswick/Mt. Ararat, TBD
  • Massabesic at York, 11:30 a.m.
  • Biddeford 3, Thornton Academy 0 (25-15, 26-24, 25-15)