Scores and Schedules

Find game schedules and completed game scores by selecting a date in the calendar below:

Yesterday's scores will appear daily until 11 a.m. To see today's schedule, select today's date in the calendar above.

Schedule for Tuesday, October 19, 2021

FIELD HOCKEY

  • Cape Elizabeth 1, Greely 0
  • John Bapst 4, Brewer 3
  • Lawrence 2, Leavitt 0
  • Portland/Deering at Massabesic, 7 p.m.

BOYS' SOCCER

  • Spruce Mountain 7, Boothbay/Wiscasset 0
  • Portland 3, Falmouth 1
  • Gorham 5, Noble 0
  • Fryeburg Academy 5, Lake Region 2
  • Deering 3, Sanford 0
  • Greely 1, York 1, tie
  • Scarborough 3, Cheverus 2, OT
  • Carrabec at Mt. Abram, 3 p.m.
  • Hampden Academy at Bangor, 6 p.m.
  • Searsport at Sumner, 4 p.m.
  • Thornton Academy 3, Biddeford 0
  • Lawrence at Nokomis, 3:30 p.m.
  • Skowhegan at Messalonskee, 7 p.m.
  • South Portland 4, Bonny Eagle 1
  • Lewiston 2, Edward Little 0
  • Sacopee Valley 5, St. Dominic 1
  • Brewer 4, Camden Hills 3
  • Leavitt 3, Maranacook 0
  • Washington Academy at Shead, 3:30 p.m.
  • Freeport 1, Cape Elizabeth 0
  • Mt. View 6, MCI 2
  • Winslow 3, Waterville 0
  • Pine Tree Academy 3, Chop Point 2
  • Medomak Valley 3, Belfast 0
  • Waynflete at Yarmouth, 7 p.m.
  • Hodgdon 8, East Grand 0
  • Morse at Oceanside, 3:30 p.m.
  • Windham 10, Westbrook 0
  • Erskine Academy 0, Cony 0, tie
  • Brunswick 3, Mt. Ararat 1

GIRLS' SOCCER

  • Piscataquis at Central, 4 p.m.
  • Erskine Academy 6, Cony 0
  • John Bapst at Hermon, 6 p.m.
  • Falmouth 1, Portland 0
  • Deer Isle-Stonington at Schenck, 4 p.m.
  • Lake Region 2, Fryeburg Academy 2, tie
  • Portland at Falmouth, 6:30 p.m.
  • Deering 2, Sanford 1
  • Maranacook 1, Leavitt 0
  • Temple Academy 7, Pine Tree Academy 0
  • St. Dominic 5, Sacopee Valley 0
  • East Grand at Hodgdon, 3:30 p.m.
  • Kennebunk 5, Massabesic 0
  • Bangor at Hampden Academy, 6 p.m.
  • South Portland 1, Bonny Eagle 0, OT
  • Ellsworth 1, Mt. Desert Island 0
  • Medomak Valley at Belfast, 3:30 p.m.
  • Bangor Christian at Narraguagus, 3:30 p.m.
  • Sumner at Calais, 3:30 p.m.
  • Old Town 4, Foxcroft Academy 1
  • Mt. View at MCI, 3:30 p.m.
  • Belfast at Medomak Valley, 3:30 p.m.
  • Old Orchard Beach 3, Waynflete 2
  • Freeport at Cape Elizabeth, 7 p.m.
  • Nokomis at Lawrence, 6 p.m.
  • Camden Hills 6, Brewer 0
  • Windham 10, Westbrook 0
  • Gardiner at Lincoln Academy, 6 p.m.
  • North Yarmouth Academy 1, Traip Academy 0, OT
  • Brunswick 2, Mt. Ararat 0
  • Yarmouth 3, Wells 0
  • Gorham 1, Noble 0
  • Oceanside at Morse, 3:30 p.m.
  • Bucksport at Orono, 4 p.m.
  • York at Greely, 6:15 p.m.
  • Greater Portland Christian at Pine Tree Academy, 1:30 p.m.
  • Mt. Blue 1, Oxford Hills 0
  • Scarborough 1, Cheverus 0
  • Pine Tree Academy 5, Greater Portland Christian 0
  • Hampden Academy at Bangor, 6 p.m.

VOLLEYBALL

  • Gardiner at Cony, 6 p.m.
  • George Stevens at Washington Academy, 6 p.m.
  • Brunswick/Mt. Ararat 3, Lewiston 0
  • Messalonskee at Nokomis, 5:30 p.m.
  • Mt. Desert Island 3, Ellsworth 0
  • Narraguagus at Sumner, 5:30 p.m.
  • Woodland at Calais, 5:30 p.m.