KVAC: Brunswick, Cony, Edward Little, Mt. Ararat

INDOOR TRACK

Wednesday, December, 29, 2021

BOYSGIRLS
Brunswick80
Mt. Ararat66
Edward Little32
Cony29

4x800MR: 1. Brunswick 9:22.59; 2. Cony 10:45.79

55m hurdles: 1. Thomas McCormack (B) 10.40; 2. Theodore Forcier (MA) 10.53; 3. Cody Vincecruz (EL) 11.69; 4. Sawyer Prescott (B) 11.74

55m: 1. Nathaniel Smith (MA) 7.01; 2. Spencer Stadnicki (B) 7.06; 3. Matthew Poulton (B) 7.08; 4. Sundaniel Phan (C) 7.20; 5. Cameron Orr (MA) 7.21; 6. Cohen Parker (C) 7.45; 7. Gavin Therriault (EL) 7.46; 8. Sheldon Wilson (MA) 7.73

1 mile: 1. Grady Satterfield (MA) 4:32.19; 2. Jacob Pelletier (C) 4:45.81; 3. Ben Keleher (MA) 4:48.96; 4. Parker Libby (MA) 5:12.64; 5. Samuel Coffin (C) 5:26.49; 6. Gabe Eaton (B) 5:41.20

400m: 1. Spencer Stadnicki (B) 55.54; 2. Miles Logan (B) 56.09; 3. Joey Valliere (B) 57.26; 4. Weston Hartley (EL) 58.59; 5. Ben Klingle (B) 58.74; 6. Martin Ferrusca (C) 1:00.45; 7. Luke Hardy (C) 1:01.54; 8. Johnathan Ramage (C) 1:03.49

800m: 1. Ben Keleher (MA) 2:12.40; 2. Dolan Pols (B) 2:13.53; 3. Jacob Pelletier (C) 2:17.49; 4. Nathan Kallin (B) 2:26.00; 5. Logan Munsey (MA) 2:26.37; 6. Samuel Coffin (C) 2:30.37

200m: 1. Nathaniel Smith (MA) 24.24; 2. Matthew Poulton (B) 24.43; 3. Cameron Orr (MA) 24.96; 4. Mackenzie Wilkins (MA) 25.37; 5. Gavin Therrieult (EL) 25.81; 6. Miles Logan (B) 25.99; 7. Cohen Parker (C) 26.24; 8. Sundaniel Phan (C) 26.33

2 mile: 1. Grady Satterfield (MA) 9:37.84; 2. Eli Palmer (B) 10:32.70; 3. Jacob Pelletier (C) 10:37.54; 4. Samuel Coffin (C) 12:21.15

4x200MR: 1. Brunswick 1:45.59; 2. Cony 1:47.45; 3. Mt. Ararat 1:50.51

Shot put: 1. Hunter Smith (B) 38-1; 2. Brady McQuaid (B) 30-10.75; 3. Sheldon Wilson (MA) 30-10.25; 4. Skyelar Mason (MA) 30-9.5; 5. Ethan Whitlock (B) 29-9.5; 6. Lucas Pinkham (MA) 25-11.25; 7. Logan Frost (MA) 22-11.75

Long jump: 1. Nathan Hyndman (EL) 19-9.25; 2. Nathaniel Smith (MA) 19-1; 3. Tyler Berry (MA) 17-1; 4. Will Sampson (EL) 16-6.75; 5. Thomas McCormack (B) 16-1; 6. Weston Hartley (EL) 15-11.5; 7. Cole Hanner (C) 15-8; 8. Fin Leo (B) 15-3.5

Triple jump: 1. Nathan Hyndman (EL) 39-3; 2. Weston Hartley (EL) 36-11.5; 3. Tyler Berry (MA) 36-9.5; 4. Cole Hanner (C) 33-8.5; 5. Ryan Sweet (MA) 31-9.5; 6. Theodore Forcier (MA) 31-4.75; 7. Trevor Campbell (B) 30-9.25

High jump: 1. Nathan Hyndman (EL) 5-4; 2. Ryan Pelletier (C) 5-2; 3. Theodore Forcier (MA) 5-0

Pole vault: 1. Thomas McCormack (B) 10-6; 2. Ty Bojarski (B) 10-00; 3. Nate Chase (MA) 9-6; 4. Sawyer Prescott (B) 7-0; 5. Kasangal Mubaya (EL) 6-0

Brunswick78
Edward Little56.5
Cony34
Mt. Ararat27.5

4x800MR: 1. Cony 11:15.09; 2. Brunswick 11:55.55

55m hurdles: 1. Makenna Drouin (EL) 9.10; 2. Ophelia Ladner (B) 9.76; 3. Lillyann Watkins (EL) 9.85; 4. Mikaela Langston (MA) 10.02; 5. Laura Butterfield (B) 10.24; 6. Abigail Faucher (EL) 11.43; 7. Sarah Gray (MA) 12.55

55m: 1. Makenna Drouin (EL) 7.52; 2. Kayla Monahan (B) 7.92; 3. Maddie Chaput (B) 8.01; 4. Isabel Dauphinais (B) 8.35; 5. Mikala Garrepy (MA) 8.56; 6. Hanna Garrepy (MA) 8.69; 7. Neviana Fogg (EL) 8.89; 8. Gabrielle Brezovsky (EL) 8.97

1 mile: 1. Ellie Gilman (B) 6:11.39; 2. Madeline Kallin (B) 6:14.51; 3. Lorelli Grady (C) 6:20.67

400m: 1. Makenna Drouin (EL) 1:03.69; 2. Grace Kirk (C) 1:03.89; 3. Felicity Jackson (B) 1:14.91; 4. Paige Morgan (EL) 1:15.60; 5. Sarah Gray (MA) 1:17.47; 6. Lilly Hanna (MA) 1:22.37

800m: 1. Kaeden Green (B) 2:29.31; 2. Brianna Harriman (C) 2:30.46; 3. Lydia White (MA) 2:44.34; 4. Abby Valliere (B) 2:47.17; 5. Grace Costello (B) 2:50.82; 6. Lorelli Grady (C) 2:56.70; 7. Grace Keleher (MA) 3:00.77; 8. Carly Satterfield (MA) 3:01.87

200m: 1. Kayla Monahan (B) 28.12; 2. Emma Brown (C) 28.96; 3. Ophelia Ladner (B) 30.55; 4. Isabel Dauphinais (B) 30.69; 5. Paige Morgan (EL) 32.17; 6. Hanna Garrepy (MA) 32.18; 7. Josy Hollenbach (MA) 32.46; 8. Mikayla Garrepy (MA) 33.47

2 mile: 1. Grace Kirk (C) 12:34.36

4x200MR: 1. Brunswick 2:07.13; 2. Mt. Ararat 2:16.31

Shot put: 1. Princess Monday (EL) 31-2; 2. Laura Butterfield (B) 24-2.25; 3. Leilani MItchell (EL) 23-9.5; 4. Brianna Campbell (B) 23-3.5; 5. MIkalya Garrepy (MA) 22-9.75; 6. Rosario Rose Ortiz (MA) 22-6; 7. Ophelia Ladner (B) 22-2.5

Long jump: 1. Mikaela Langston (MA) 15-5.25; 2. Kaeden Green (B) 14-7.5; 3. Emma Brown (C) 14-4; 4. Maddie Chaput (B) 13-11.5; 5. Princess Monday (EL) 13-6.75; 6. Grace Keleher (MA) 13-2; 7. Isabel Dauphinais (B) 13-1.5; 8. Gabrielle Brezovsky (EL) 12-2.75

Triple jump: 1. Mikaela Langston (MA) 35-5; 2. Brianna Harriman (C) 31-11.5; 3. Maddie Chaput (B) 30-6; 4. Breya Whitman (EL) 30-00.5; 5. Lillyann Watkins (EL) 28-9.5; 6. Grace Keleher (MA) 27-5.75; 7. Abigail Faucher (EL) 27-2.75; 8. Sara Gardner (B) 24-3.5

High jump: 1. Breya Whitman (EL) 4-10; 2. Lillyann Watkins (EL) 4-6; 3. Leilani MItchell (EL) 4-4; 4. Paige Morgan (EL) 4-2; 5. Gabrielle Brezovsky (EL) 4-2; 6. Lilly Hanna (MA) 4-0; 7. Neviana Fogg (EL) 3-10

Pole vault: 1. Madeline Kallin (B) 7-0; 2. Lydia White (MA) 6-0; 2. Abigail Faucher (EL) 6-0