KVAC: Brunswick, Erskine Academy, Lawrence, Messalonskee, Skowhegan, Winslow

INDOOR TRACK

Saturday, December, 11, 2021

BOYSGIRLS
Brunswick107
Winslow23
Erskine Academy8

4x800MR: 1. Brunswick 9:23.46; 2. Winslow 10:02.79

55m hurdles: 1. Thomas McCormack (B) 9.97; 2. Thomas Mullens (E) 11.05; 3. Sawyer Prescott (B) 12.25

55m: 1. Spencer Stadnicki (B) 7.01; 2. Matthew Poulton (B) 7.05; 3. Ryan Martin (W) 7.17; 4. Evan Watts (W) 7.24; 5. Mateus Nascimento (B) 7.79; 6. Brandon Ellis (B) 7.84; 7. Gus Silverman (B) 7.88; 8. Iain MacKillop (B) 7.94

1 mile: 1. Joey Valliere (B) 4:44.56; 2. Dolan Pols (B) 5:00.30; 3. Miles Logan (B) 5:01.12; 4. Eli Palmer (B) 5:04.65; 5. Braden Rioux (W) 5:55.29; 6. Aidan Warme (W) 7:00.45

400m: 1. Ben Klingle (B) 58.35; 2. Max Stadnicki (B) 1:00.44; 3. Nate Wayne (B) 1:01.04; 4. Fin Leo (B) 1:03.88

800m: Joseph Richards (W) 2:18.52; 2. Felix Battle (B) 2:22.39; 3. Dolan Pols (B) 2:23.14; 4. Sam Cashman (B) 2:25.94; 5. Clayton Allen (E) 2:29.74; 6. Ryan Yang (W) 2:30.44

200m: 1. Spencer Stadnicki (B) 24.24; 2. Ryan Martin (W) 24.64; 3. Matthew Poulton (B) 24.65; 4. Evan Watts (W) 25.40; 5. Brandon Ellis (B) 26.92; 6. Nate Wayne (B) 28.13; 7. Thomas Mullens (E) 29.42; 8. Everett Johnson (B) 29.72

2 mile: 1. Joey Balliere (B) 10:32.78; 2. Braden Rioux (W) 13:0.03

4x200MR: 1. Brunswick 1:41.48; 2. Winslow 1:44.70

Shot put: 1. Gavin Barbour (B) 38-3.5; 2. Hunter Smith (B) 37-00.5; 3. Brady Goodwin (W) 36-9.5; 4. Brady McQuaid (B) 31-10.5; 5. Andre Morin (W) 23-2.5

Long jump: 1. Leo Fin (B) 15-7.5; 2. Kaden Crawford (E) 14-9; 3. Trevor Campbell (B) 13-8.75; 4. Iain MacKillop (B) 13-6.5; 5. Thomas Mullens (E) 12-0.75

Triple jump: 1. Thomas McCormack (B) 35-6.25; 2. Max Stadnicki (B) 35-2.25; 3. Kaden Crawford (E) 31-4.5; 4. Trevor Campbell (B) 31-1.5

High jump: 1. Sawyer Prescott (B) 3-8

Brunswick90
Winslow17
Erskine Academy16

4x800MR: 1. Brunswick 11:33.59; 2. Winslow 11:51.78

55m hurdles: 1. Ophelia Ladner (B) 9.77; 2. Laura Butterfield (B) 9.99; 3. Addison Smith (B) 12.03

55m: 1. Kaeden Green (B) 7.68; 2. Riley Reitchel (E) 7.81; 3. Lisi Palmer (B) 7.94; 4. Maddie Chaput (B) 8.05; 5. Kayla Monahan (B) 8.19; 6. Annie Matthews (B) 8.82; 7. Rosa McCausland (B) 9.65; 8. Juana Ramos-Amurri (W) 10.16

1 mile: 1. Ellie Gilman (B) 6:22.73; 2. Addison Pellerin (W) 6:45

400m: 1. Cameron Wagner (B) 1:10.45

800m: 1. Vanessa Norris (W) 2:55.77; 2. Grace Costello (B) 2:57.60; 3. Natania Lilly (W) 2:58.59; 4. Mckayla Fortin (W) 3:04.32

200m: 1. Kaeden Green (B) 26.42; 2. Riley Reitchel (E) 28.28; 3. Kayla Monanah (B) 29.41; 4. Laura Butterfield (B) 30.20; 5. Ophelia Ladner (B) 30.95; 6. Isabel Dauphinais (B) 31.58; 7. Felicity Jackson (B) 32.83; 8. Sadie Pierce (E) 33;51

2 mile: 1. Abby Valliere (B) 13:52.19; 2. Addison Pellerin (W) 14:31.28

4x200MR: 1. Brunswick ‘A’ 2:04.49; 2. Brunswick ‘B’ 2:17.80

Shot put: 1. Riley Reitchel (E) 29-2.5; 2. Laura Butterfield (B) 27-4; 3. Brianna Campbell (B) 24-3; 4. Annie Matthews (B) 15-6.5

Long jump: 1. Lisi Palmer (B) 15-9.5; 2. Maddie Chaput (B) 13-8; 3. Sadie Pierce (E) 12-11.25; 4. Isabel Dauphinais (B) 12-1.25; 5. Addison Smith (B) 12-00.5; 6. Daphney Allen (E) 5-9.5

Triple jump: 1. Kaeden Green (B) 33-7.25; 2. Sadie Pierce (E) 28-2; 3. Sara Gardner (B) 24-11.5; 4. Micaela Turgeon (B) 21-5.25

High jump: 1. Lisi Palmer (B) 4-10