KVAC: Lawrence, Lewiston, Nokomis, Oxford Hills, Winslow

INDOOR TRACK

Tuesday, December, 21, 2021

BOYSGIRLS
Lewiston165
Winslow59
Nokomis30
Oxford Hills17
Lawrence5

4x800MR: 1. Nokomis 9:41.99; 2. Winslow A 9:45.16; 3. Lewiston A 9:46.98; 4. Lewiston C 10:52.25; 5. Lewiston B 12:39.51

55m hurdles: 1. Jabree Muhammad-Aceto (Lew) 8.32; 2. Adam Bilodeau (Lew) 9.94; 3. Noah Grass (Law) 11.05; 4. Zackary Braun (OH) 11.79; 5. Noah Kissel (OH) 12.92

55m: 1. Abdirazak Abuukar (Lew) 6.70; 2. Nick Plamondon (OH) 6.82; 3. Mohammed Mohammed (Lew) 6.88; 4. Raimundo Lubota (Lew) 6.89; 5. Prince Likibi (Lew) 6.91; 6. Farid Muhammad-Aceto (Lew) 6.97; 7. Ahmed Abdow (Lew) 7.09; 8. Evan Watts (W) 7.10

1 mile: 1. Julien Turmenne (Lew) 4:59.17; 2. Elijah Jakubisn (N) 5:20.33; 3. Braden Rioux (W) 5:32.01; 4. Danny Zhang (Lew) 5:42.63; 5. Aleksander Carsley (N) 6:00.58; 6. Brayden Roy (Law) 6:32.46; 7. Aidan Warme (W) 6:54.04

400m: 1. Abdirazak Abukar (Lew) 55.41; 2. Evan Watts (W) 55.93; 3. Deston Rogers (Lew) 59.23; 4. Efraim Kindu (Lew) 59.78; 5. Christopher Roy (N) 1:01.01; 6. Benjamin Palmer (OH) 1:01.02; 7. Trey Goodwin (Law) 1:01.64; 8. Dominick Gould (N) 1:02.66

800m: 1. Joseph Richards (W) 2:13.13; 2. Julien Turmenne (Lew) 2:16.37; 3. Ryan Yang (W) 2:20.08; 4. David Abdi (Lew) 2:24.11; 5. Dominick Gould (N) 2:24.86; 6. Sharmarke Khalid (Lew) 2:31.47; 7. Abduljabaar (Lew) 2:43.87; 8. Michael Connolly (N) 2:48.96

200m: 1. Abdirazak Abukar (Lew) 23.37; 2. Nick Plamondon (OH) 23.87; 3. Farid Muhammad-Aceto (Lew) 24.41; 4. Raimundo Lubota (Lew) 24.69; 5. Ryan Martin (W) 24.86; 6. Prince Likibi (Lew) 24.88; 7. Levi Olin (W) 24.91; 8. Ahmed Abdow (Lew) 25.79

2 mile: 1. Braden Rioux (W) 12:01.05; 2. Abdishakur Nur (Lew) 12:40.67; 3. Andrew Doughty (N) 12:53.58; 4. Aleksander Carsley (N) 13:05.83; 5. Kurtis Gould (N) 13:40.96; 6. Dustin Merrill (Lew) 13:49.94; 7. Christopher Roy (N) 13:51.14; 8. Joshua Nsenga (Lew) 14:55.67

4x200MR: 1. Winslow A 1:39.84; 2. Lewiston A 1:47.00; 3. Lewiston C 2:10.59; 4. Lewiston B 2:15.92

Shot put: 1. Farid Muhammad-Aceto (Lew) 40-10.25; 2. Raimundo Lubota (Lew) 36-4.25; 3. Brady Goodwin (W) 35-6.5; 4. Wayne Shaw (Lew) 35-5.25; 5. Ryker Paradis (Lew) 32-10.75; 6. Matt Worster (Lew) 32-6.75; 7. Devon Rogers (Lew) 29-4; 8. Damien Robinson (N) 28-3.25

Long jump: 1. Prince Likibi (Lew) 20-2.5; 2. Jabree Muhammad-Aceto (Lew) 19-11.5; 3. Zackery St. Pierre (W) 18-5; 4. Ahmed Abdow (Lew) 17-9; 5. Noah Grass (Law) 15-9; 6. Efraim Kindu (Lew) 15-2; 7. Noah Kissel (OH) 14-9; 8. Jack Gibson (Law) 13-9.25

Triple jump: 1. Jabree Muhammad-Aceto (Lew) 42-7; 2. Zackery St. Pierre (W) 37-10.5; 3. Efraim Kindu (Lew) 36-11.75; 4. Benjamin Palmer (OH) 34-00.5; 5. Ari Santana (Lew) 33-6.75

High jump: 1. Adam Bilodeau (Lew) 5-4; 2. Ryan McAtee (N) 5-2; 3. Danilson Dozolo (Lew) 4-10

Poe vault: 1. Adam Bilodeau (L) 6-6

Lewiston139
Lawrence30
Oxford Hills28
Nokomis20
Winslow20

4x800MR: 1. Lewiston A 12:11.06

55m hurdles: 1. Alexis Freeman (Lew) 9.97; 2. Vanessa Norris (W) 11.03; 3. Cadence O’Donnell (Lew) 12.06; 4. Alexis Williams (Law) 12.38; 5. Gwenyth Jordan (Lew) 16.30

55m: 1. Jenni Flynn (Lew) 7.61; 2. Amelia Wedderburn (Lew) 7.69; 3. Kalli Johnson (OH) 8.34; 4. Naisha Francisco (Lew) 8.54; 5. Brooklyn Allen (Law) 8.81; 6. Cylie Henderson (Law) 8.86; 7. Victoria Mpaka (Lew) 9.11; 8. Salima Ali (Lew) 9.51

1 mile: 1. Meredith Harthorn (OH) 6:32.38

400m: 1. Ava Vardaros (N) 1:14.25; 2. Madison Binette (Lew) 1:16.33; 3. Claudia Cucubica (Lew) 1:18.36; 4. Hannah Higgin (Law) 1:18.52; 5. Alexis Freeman (Lew) 1:19.04; 6. Cadence O’Donnell (Lew) 1:19.64; 7. Annie Spurr (Lew) 1:19.99; 8. Paige Goodwin (Law) 1:21.78

800m: 1. Marissa Beaulieu (Lew) 2:49.08; 2. Vanessa Norris (W) 2:49.44; 3. Meredith Harthorn (OH) 2:52.44; 4. Orla Murphy (N) 2:54.95; 5. Ashlee Farrah (OH) 3:00.79; 6. Natania Lilly (W) 3:03.31; 7. Ashley Frederick (N) 3:41.70; 8. Adelaide Harthorn (OH) 3:42.97

200m: 1. Jenni Flynn (Lew) 27.53; 2. Amelia Wedderburn (Lew) 28.10; 3. Kalli Johnson (OH) 29.91; 4. Kaylin Van Deventer (N) 30.70; 5. Naisha Francisco (Lew) 32.86; 6. Madison Binette (Lew) 33.38; 7. Victoria Mpaka (Lew) 33.44; 8. Salima Ali (Lew) 36.15

2 mile: 1. Addison Pellerin (W) 14:15.97; 2. Zawadi Debola (Lew) 15:25.22

4x200MR: 1. Nokomis A 2:10.20; 2. Lawrence A 2:13.53; 3. Lewiston A 2:23.90; 4. Lewiston C 2:34.88

Shot put: 1. Aydrianna Bowman (Lew) 27-6.25; 2. Katelyn Lynch (Lew) 22-10.75; 3. Alexis Williams (Law) 22-8.5; 4. Kaysa Salisbury (Law) 20-9.5; 5. Isabella Knightly (OH) 20-7.75; 6. Brooke Boulier (N) 17-10.5; 7. Tartila Naser (Lew) 16-11.5; 8. Bailey Jones (N) 16-6

Long jump: 1. Jenni Flynn (Lew) 15-1; 2. Aydrianna Bowman (Lew) 14-10; 3. Kalli Johnson (OH) 14-3; 4. Ashlee Farrah (OH) 12-6.25; 5. Brooklyn Allen (Law) 11-9.5

Triple jump: 1. Amelia Wedderburn (Lew) 32-10; 2. Claudia Cucubica (Lew) 28-1; 3. Paige Goodwin (Law) 26-9.5

High jump: 1. Aydrianna Bowman (Lew) 4-8

Pole vault: 1. Cylie Henderson (Law) 7-0; 2. Alexis Freeman (Lew) 6-6