Class A South
PRELIMINARY ROUND
Tuesday, June 4
#- 5, #- 1 Details
#- 4, #2-Gorham 0 Details
#- 4, #- 0 Details
#- 5, #- 3 Details
Saturday, June 4
#- 7, #- 4 Details
Tuesday, June 6
#- 3, #- 0 Details
#- 4, #- 3 Details
#- 2, #- 1 Details
#2-Gorham 15, #- 5 Details
QUARTERFINALS
Wednesday, June 5
#- 4, #- 1 Details
Thursday, June 6
#- 4, #- 0 Details
#- 3, #- 0 Details
Friday, June 7
#- 5, #- 4 Details
Wednesday, June 8
#- 5, #- 1 Details
#- 8, #- 5 Details
Thursday, June 8
#- 8, #2-Gorham 1 Details
#- 5, #- 0
#- 8, #- 0 Details
Friday, June 9
#- 6, #- 3 Details
Thursday, June 10
#- 7, #- 0 Details
#- 11, #- 6 Details
#- 1, #- 0 Details
#- 5, #2-Gorham 2
Friday, June 10
#- 3, #- 2 Details
#- 9, #- 0 Details
SEMIFINALS
at higher seeds
Saturday, June 8
#- 3, #- 1 Details
#- 4, #- 2 Details
Saturday, June 10
#- 4, #- 1 Details
#- 3, #- 2 Details
Saturday, June 11
#- 6, #- 5 Details
#- 7, #- 0 Details
Saturday, June 12
#- 2, #- 1 Details
#- 3, #- 1 Details
FINAL
at St. Joseph's College, Standish
Wednesday, June 12
#- 3, #- 2 Details
Tuesday, June 14
#- 8, #- 1 Details
Wednesday, June 14
#- 4, #- 2 Details
Thursday, June 17
#- 3, #- 0 Details
Class A North
QUARTERFINALS
Wednesday, June 5
#- 3, #- 2 Details
Thursday, June 6
#- 7, #- 1 Details
#- 8, #- 1 Details
#- 7, #- 0 Details
Wednesday, June 7
#- 4, #- 2 Details
#- 8, #- 1 Details
#- 4, #- 3 Details
Wednesday, June 8
#- 6, #- 2 Details
Friday, June 9
#- 3, #- 0
Thursday, June 10
#- 15, #- 6
#- 6, #- 4 Details
#- 16, #- 6 Details
#- 6, #- 2 Details
Friday, June 10
#- 10, #- 6 Details
#- 11, #- 6 Details
#- 10, #- 0
SEMIFINALS
at higher seeds
Saturday, June 8
#- 7, #- 4 Details
#- 3, #- 1 Details
Saturday, June 10
#- 4, #- 2
#- 6, #- 3 Details
Saturday, June 11
#- 4, #- 3 Details
#- 6, #- 5
Saturday, June 12
#- 5, #- 2 Details
#- 5, #- 3 Details
FINAL
at Morton Field, Augusta
Wednesday, June 12
#- 3, #- 1 Details
Tuesday, June 14
#- 1, #- 0 Details
Wednesday, June 14
#- 10, #- 6 Details
Thursday, June 17
#- 6, #- 2 Details
Class B South
PRELIMINARY ROUND
Tuesday, June 4
#- 2, #- 1 Details
#- 6, #- 1 Details
#- 11, #- 3 Details
Monday, June 5
#- 9, #- 2
Tuesday, June 6
#- 6, #- 3 Details
#- 5, #- 1 Details
QUARTERFINALS
Thursday, June 6
#- 11, #- 1 Details
#- 10, #- 3 Details
#- 4, #- 0 Details
#- 7, #- 1 Details
Thursday, June 8
#- 11, #- 8
#- 9, #- 2 Details
#- 2, #- 1 Details
#- 4, #- 0 Details
Thursday, June 10
#- 12, #- 6 Details
#- 1, #- 0 Details
#- 6, #- 0 Details
#- 10, #- 0 Details
Friday, June 10
#- 5, #- 0 Details
#- 3, #- 0 Details
#- 7, #- 3
#- 12, #- 2 Details
SEMIFINALS
at higher seeds
Saturday, June 8
#- 4, #- 2 Details
#- 6, #- 5 Details
Saturday, June 10
#- 6, #- 1 Details
#- 7, #- 2 Details
Saturday, June 11
#- 5, #- 0 Details
#- 2, #- 0 Details
Saturday, June 12
#- 4, #- 0 Details
#- 7, #- 1 Details
FINAL
at St. Joseph's College, Standish
Tuesday, June 11
#- 2, #- 1 Details
Tuesday, June 14
#- 2, #- 1 Details
Wednesday, June 14
#- 4, #- 2 Details
Wednesday, June 16
#- 4, #- 1 Details
Class B North
PRELIMINARY ROUND
Monday, June 3
#- 4, #- 2
Tuesday, June 4
#- 2, #- 1 Details
#- 4, #- 3
#- 1, #- 0
#- 8, #- 2
#- 2, #- 1
Monday, June 5
#- 9, #- 3 Details
#- 4, #- 1
QUARTERFINALS
Wednesday, June 5
#- 5, #- 2 Details
Thursday, June 6
#- 4, #- 2
#- 6, #- 1
Friday, June 7
#- 8, #- 7 Details
Wednesday, June 7
#- 3, #- 2 Details
#- 9, #- 0 Details
#- 8, #- 0
Wednesday, June 8
#- 10, #- 4
Thursday, June 8
#- 9, #- 3
Thursday, June 10
#- 7, #- 6
#- 2, #- 0
#- 9, #- 3
Friday, June 10
#- 3, #- 2 Details
#- 11, #- 1
#- 3, #- 0
Friday, June 11
#- 2, #- 1 Details
SEMIFINALS
at higher seeds
Saturday, June 8
#- 5, #- 0
#- 6, #- 0
Saturday, June 10
#- 7, #- 1 Details
#- 2, #- 1
Saturday, June 11
#- 11, #- 1
#- 3, #- 2
Saturday, June 12
#- 7, #- 6
#- 7, #- 6
FINAL
at Mansfield Stadium, Bangor
Wednesday, June 12
#- 9, #- 5
Tuesday, June 14
#- 3, #- 2
Wednesday, June 14
#- 5, #- 0
Wednesday, June 16
#- 6, #- 0
Class C South
PRELIMINARY ROUND
Tuesday, June 4
#- 7, #- 6 Details
#- 14, #- 8 Details
Saturday, June 4
#-Boothbay/Wiscasset 5, #- 4 Details
#- 12, #- 3 Details
Tuesday, June 6
#- 10, #- 6
#- 2, #-Boothbay/Wiscasset 1
#- 10, #- 3 Details
#- 9, #- 1 Details
QUARTERFINALS
Thursday, June 6
#- 3, #- 0 Details
#- 4, #- 2 Details
#- 7, #- 1 Details
Friday, June 7
#- 7, #- 6 Details
Thursday, June 8
#-Waynflete/NYA 9, #- 6 Details
#- 9, #- 3 Details
#- 6, #- 1 Details
#- 12, #- 0 Details
Wednesday, June 9
#- 4, #-Waynflete/NYA 3 Details
Thursday, June 9
#- 11, #-Waynflete/NYA 2 Details
Thursday, June 10
#- 2, #- 0 Details
#- 18, #- 9 Details
#- 9, #- 5
Friday, June 10
#- 5, #- 2 Details
#- 9, #- 3 Details
#- 18, #- 0 Details
SEMIFINALS
at higher seeds
Saturday, June 8
#- 5, #- 4 Details
#- 8, #- 0 Details
Saturday, June 10
#- 3, #- 1 Details
#- 4, #-Waynflete/NYA 3 Details
Saturday, June 11
#- 2, #- 0 Details
#- 3, #- 2 Details
Saturday, June 12
#- 3, #- 2 Details
#- 3, #- 2 Details
FINAL
at St. Joseph's College, Standish
Wednesday, June 12
#- 4, #- 3 Details
Tuesday, June 14
#- 10, #- 0 Details
Wednesday, June 14
#- 1, #- 0 Details
Thursday, June 17
#- 5, #- 0 Details
Class C North
PRELIMINARY ROUND
Tuesday, June 4
#- 10, #- 0
#- 8, #- 2
Monday, June 5
#- 9, #-Houlton/Greater Houlton Christian 0
Tuesday, June 6
#- 1, #- 0
Wednesday, June 7
#- 6, #- 0
QUARTERFINALS
Wednesday, June 5
#- 9, #- 4
Thursday, June 6
#- 1, #- 0
#- 9, #- 6
#- 9, #- 0
Wednesday, June 7
#- 8, #- 6
Thursday, June 8
#- 7, #- 0
#- 4, #- 0
#- 6, #- 4
Thursday, June 9
#- 9, #- 8
Thursday, June 10
#- 1, #- 0
#- 8, #- 4
#- 7, #- 0
#- 8, #- 4
Friday, June 10
#-Houlton/Greater Houlton Christian 10, #- 8
#- 12, #- 2
#- 6, #- 1
SEMIFINALS
at higher seeds
Saturday, June 8
#- 9, #- 8
#- 6, #- 5
Saturday, June 10
#- 8, #- 0
#- 8, #- 6
Saturday, June 11
#- 16, #- 2
#- 7, #-Houlton/Greater Houlton Christian 1
Saturday, June 12
#- 2, #- 1
#- 5, #- 1
FINAL
at Mansfield Stadium, Bangor
Wednesday, June 12
#- 3, #- 2
Tuesday, June 14
#- 4, #- 2 Details
Wednesday, June 14
#- 16, #- 1
Thursday, June 17
#- 5, #- 4
Class D South
QUARTERFINALS
Thursday, June 6
#- 22, #- 3 Details
#- 11, #- 1
Wednesday, June 7
#- 8, #- 7
Wednesday, June 9
#- 12, #- 2
Thursday, June 9
#- 12, #- 1
Thursday, June 10
#- 8, #- 7
#- 11, #- 1
#- 20, #- 2 Details
Friday, June 10
#- 19, #- 0
SEMIFINALS
at higher seeds
Friday, June 7
#- 14, #- 2 Details
Saturday, June 8
#- 10, #- 0
Friday, June 9
#- 5, #- 3 Details
Saturday, June 10
#- 14, #- 4
Saturday, June 11
#- 5, #- 2
#- 10, #- 0
Saturday, June 12
#- 13, #- 1
#- 17, #- 3 Details
FINAL
at St. Joseph's College, Standish
Tuesday, June 11
#- 11, #- 1 Details
Tuesday, June 14
#- 1, #- 0 Details
Wednesday, June 14
#- 4, #- 1 Details
Wednesday, June 16
#- 4, #- 3 Details
Class D North
PRELIMINARY ROUND
Tuesday, June 4
#- 5, #- 0
#- 3, #- 2
#- 5, #- 0
#- 9, #- 1
Tuesday, June 6
#- 7, #- 6
#- 12, #- 7
Thursday, June 8
#- 14, #-Wisdom/Van Buren 1
#- 12, #- 2
QUARTERFINALS
Wednesday, June 5
#- 3, #- 1
Thursday, June 6
#- 5, #- 4
#- 12, #- 5
#- 5, #- 4
Wednesday, June 7
#- 8, #- 1
Thursday, June 8
#- 7, #- 4
#- 9, #- 1
Thursday, June 9
#- 12, #- 11
Friday, June 9
#- 8, #- 2
Thursday, June 10
#- 10, #- 9
#- 4, #- 1
#- 20, #- 13
#- 12, #- 0
Friday, June 10
#- 5, #- 2
#- 5, #- 0
#- 10, #- 5
SEMIFINALS
at higher seeds
Saturday, June 8
#- 8, #- 3
#- 11, #- 10
Saturday, June 10
#- 3, #- 2
Saturday, June 11
#- 19, #- 9
#- 9, #- 5
Saturday, June 12
#- 13, #- 5
#- 15, #- 11
Monday, June 12
#- 5, #- 4
FINAL
at Mansfield Stadium, Bangor
Tuesday, June 11
#- 9, #- 8
Tuesday, June 14
#- 11, #- 0
Wednesday, June 14
#- 12, #- 1
Wednesday, June 16
#- 13, #- 8
State Championships
Saturday, June 15
CLASS A
at Morton Field, Augusta
#- 3, #- 2 Details
CLASS B
at St. Joseph's College, Standish
#- 2, #- 0 Details
CLASS C
at Mansfield Stadium, Bangor
#- 4, #- 1 Details
CLASS D
at St. Joseph's College, Standish
#- 11, #- 0
Saturday, June 18
CLASS A
at Morton Field, Augusta
#- 1, #- 0 Details
CLASS B
at Univ. of Southern Maine, Gorham
#- 3, #- 2 Details
CLASS C
at Mansfield Stadium, Bangor
#- 1, #- 0 Details
CLASS D
at Univ. of Southern Maine, Gorham
#- 3, #- 1 Details
Saturday, June 19
CLASS A
at St. Joseph's, Standish
#- 3, #- 2 Details
CLASS B
at Mansfield Stadium, Bangor
#- 7, #- 3 Details
CLASS C
at St. Joseph's, Standish
#- 5, #- 0 Details
CLASS D
at Mansfield Stadium, Bangor
#- 8, #- 4
Tuesday, June 20
CLASS A
at Univ. of Southern Maine, Gorham
#- 5, #- 0 Details
CLASS B
at Mansfield Stadium, Bangor
#- 1, #- 0 Details
CLASS C
at Univ. of Southern Maine, Gorham
#- 3, #- 0 Details
CLASS D
at Mansfield Stadium, Bangor
#- 4, #- 1 Details